• Advertisement

И това доживяхме......

Тралалалааа

И това доживяхме......

Мнениеот danchello » 6 Юли 2010, 03:09:33

Обичам да се смея, но Веско Маринов тоя път ме разплака от ......смях :smilebox:
Погледнете и вие....

http://mamkamu.blog.bg/politika/2010/07/05/himn-na-mvr-quot-nashata-policiia-quot-video.572259
Изображение

Ако ти дадат разчертана хартия - пиши накриво!
Аватар
danchello
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 21 пъти

Re: И това доживяхме......

Мнениеот CNC » 6 Юли 2010, 14:25:57

Здравейте danchello ,

да знаете, че тази песен не е за смях.
Текста на песента :
“Ако някой,
някъде предава,
своето отечество и слава,
ако клетвата за дълг прегази
..........................
....................... .......“
Тук става въпрос за моралът и приципите на хората. Ние сме хора , хора са и полицаите.
Моралът и принципите са най-важното нещо в живота на един човек. За съжаление, на мнозинството от българи им липсва морал и принципи.
Пример : от zaedno.de
Проучване
Бихте ли сменили гражданството си?

Погледнете резултатите и ще разберете, че мнозинството са готови да се“ наведат“ дълбоко , само и само да живеят по-добре . Да звучи грубо, но е точно така !!! Всеки се навежда, но трябва да има и някаква граница.
Какво му е на българският паспорт ! С него се пътува, работи и учи !
А краде ? Може би с немски паспор ?!?
Каквито хората, такава и полицията, такива и песните !!!! ЗА СМЯХ!!!!!
CNC
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот CHBG » 6 Юли 2010, 16:14:51

CNC написа:Здравейте danchello ,

Текста на песента :
“Ако някой,
някъде предава,
Тук става въпрос за моралът и приципите на хората. Ние сме хора , хора са и полицаите.
Моралът и принципите са най-важното нещо в живота на един човек. За съжаление, на мнозинството от българи им липсва морал и принципи.
Проучване

Погледнете резултатите и ще разберете, че мнозинството са готови да се“ наведат“ дълбоко , само и само да живеят по-добре . Да звучи грубо, но е точно така !!! Всеки се навежда, но трябва да има и някаква граница.

Вярно е, че и с немски паспорт може да се краде, само че:
1. Дали притежанието на един или друг паспорт води автoматично до презумпцията, че притежателят му непременно краде?
2. От какви мотиви се ръководят разните македонци, сърби и прочие други кандидати, когато кандидатстват за български паспорт? Дали от чувство за морал и дълг или от нещо друго?
3. Защо немският паспорт сам по-себе си се ползува с уважение пред света, а българският паспорт поражда меко казано недоверие? Сигурно "световната конспирация" е виновна за това.
4. Желанието за по-добър живот няма абсолютно нищо общо с чувството за дълг и морал. Много от българите, сменили гражданството си, са доказали в ежедневния си живот, че са повече българи от редица други притежатели на български паспорт, водещи се само на хартия, че са българи.
Хайде да не захващаме изтъркани теми и да погледнем реалността в очите: Споменатият "патриотичен бисер" на Веско Маринов е нищо повече от поредната проява така широко ширещата се в България халтура. От подобни песни би трябвало действително да се срамуваме, че сме българи.
Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот Perpetuum_Mobile » 6 Юли 2010, 17:49:31

Текста на песента :
“Ако някой,
някъде предава,
Проучване

Живеете в измислен свят драга/и CNC!
Гладен човек не отбира от морал и принципи.
Какво ме грее мен за отечество, родина...дълг, когато в страната, от която съм родом не ми се дава възможност да се реализирам и живея нормално? И всичките нейни институции са ялови и сякаш създадени зa да ми усложнят живота още повече.
Ми ще си сменя гражданството с английско много ясно.
Това не е "дълбоко навеждане", а оцеляване.
Аре стига с тази химера. Нима мутри не е равно на пoлицаи в бг?
Щял да ме пази родния полицай...с бухалката...хахаха.
Аватар
Perpetuum_Mobile
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот CNC » 6 Юли 2010, 18:11:06

Здравейте CHBG ,

Това може да е стара тема, но важна.

1.Никой не взема , да кажем немски паспорт, защото го е срам от българският такъв.
2.Хората с образование, опит и със занаят нямат проблеми, когато си търсят работа
в други държави. Прогамисти, лекари, инженери, стругари, фрезисти, електротехници и др. се търсят на всякъде. В Германия има голям недостиг на инженери и прогамисти. С това твърдение смятам, че сте съгласен .
3.Според казаното в точка 2, тези хора не се нуждаят от други паспорти . Българският паспорт ги устройва напълно за държавите от ЕU, също така за USA, CANADA и др.
Следователно, българите вземащи чужди паспорти имат други причини да го направят.
4.Това “Крадене “ е метафора във връзка с песента за полицията. Какво означава
“ Крадене“ ? : Това е когато, човек иска да вземе нещо без да се поти за него . Нямам образование, нямам занаят, нямам опит в нещо, ама желая да работя в чужбина, за да печеля повече пари . Това става много трудно с бългаски паспорт и много лесно с немски.
5.Всеки се бори с живота, както може и иска.
Аз предпочитам да се напрегна, да бачкам здраво и заедно с БЪЛГАРСКИЯТ МИ ПАСПОРТ да се преборим с живота.
CNC
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Perpetuum_Mobile » 6 Юли 2010, 18:36:30

CNC написа:Здравейте CHBG ,

Това може да е стара тема, но важна.

1.Никой не взема , да кажем немски паспорт, защото го е срам от българският такъв.
2.Хората с образование, опит и със занаят нямат проблеми, когато си търсят работа
в други държави. Прогамисти, лекари, инженери, стругари, фрезисти, електротехници и др. се търсят на всякъде. В Германия има голям недостиг на инженери и прогамисти. С това твърдение смятам, че сте съгласен .
3.Според казаното в точка 2, тези хора не се нуждаят от други паспорти . Българският паспорт ги устройва напълно за държавите от ЕU, също така за USA, CANADA и др.
Следователно, българите вземащи чужди паспорти имат други причини да го направят.
4.Това “Крадене “ е метафора във връзка с песента за полицията. Какво означава
“ Крадене“ ? : Това е когато, човек иска да вземе нещо без да се поти за него . Нямам образование, нямам занаят, нямам опит в нещо, ама желая да работя в чужбина, за да печеля повече пари . Това става много трудно с бългаски паспорт и много лесно с немски.
5.Всеки се бори с живота, както може и иска.
Аз предпочитам да се напрегна, да бачкам здраво и заедно с БЪЛГАРСКИЯТ МИ ПАСПОРТ да се преборим с живота.

Нещо си противоречиме, май. :-"
Бъдете принципен до край! Нещо развиваме теорията за малко бременната жена...
Щом чувството за дълг при Вас е такава висока величина. Разбрахме, няма да смените бг легитимацията с немска..., но толкова родочувствителна натура не би трябвало да се примири и с двойно гражданство.
Директен въпрос към Вас!
Двойното гражданство половин отстъпник ли ще Ви направи? Или сте открили разумно обяснение и за това? :lol:
Обяснете моля по-подробничко на нас пълните отстъпници как се става половин.
Както виждате изобщо не допирам друга пареща темичка за отговорни натури, дали е дезертация работата в чужбина (дори и само с бг паспорт), плащайки данъци в тази другата държава...и биейки се в гърдите, "Аз нема да си сменя бг паспорта".
Аватар
Perpetuum_Mobile
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот CNC » 6 Юли 2010, 19:07:53

Perpetuum_Mobile

Aз имам само един паспорт.
Аз работя, за да си платя образованието. В Германия до 16000 € годишно не се плаща данък.
CNC
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 6 Юли 2010, 21:02:00

Чак ум да ти зайде, как от Весковата (и на списвателите му) "ода" за меверейците, до политика на въз и нЕ въз"вращенци" го обърнахме. Pfui deibel! А за "навеждането" на "светиите", изпродуцирали подобни "наколенки" в музикален вид, к'во да кажем "ние с гайдите"? Ако я караме така, то току виж че и vel взел та пропел ;-)
Чак пък за "морал и принципи" идело реч- страшна работа ей! Като почнем от Веско- дето списваше и тук при нас, рекламни темички за себе си- та подберем и Цецко, дето "ги копае с багера" все моралисти. Ама нейсе, имат си вече (или пак) химн хората, само дето мъъъничко звучи, като да е писан за Априлкият пленум.

CNC написа:...
Аз работя, за да си платя образованието. В Германия до 16000 € годишно не се плаща данък.

Щом учиш, та и работиш за да си го платиш учението, би трябвало да можеш да четеш. А ако можеш да четеш, независимо от какафонийното написано до сега, то намери време, та да прочетеш, че от туй с 16 000 хилядарки по-грубо незнание няма.

п.п. ей за този на снимката и неговите подчинени се пее "химнът". Снимката е показателна, ама нещо в нея не пасва- какво ли? :mrgreen:
Изображение
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот CNC » 6 Юли 2010, 21:54:35

velingrad написа:...
Щом учиш, та и работиш за да си го платиш учението, би трябвало да можеш да четеш. А ако можеш да четеш, независимо от какафонийното написано до сега, то намери време, та да прочетеш, че от туй с 16 000 хилядарки по-грубо незнание няма .

Много грубо го даваш.
Нямаш ли чувство за хумор ? Не всичко което лети се яде !!!!!
Време да прочета нямам много, за разлика от други хора дето само си клатят краката .
Май ще викаш ААААА
16000 € = Selbstständigkeit
CNC
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 6 Юли 2010, 23:43:56

CNC написа:Много грубо го даваш.
Нямаш ли чувство за хумор ? Не всичко което лети се яде !!!!!
Време да прочета нямам много, за разлика от други хора дето само си клатят краката .
Май ще викаш ААААА
16000 € = Selbstständigkeit

Не йЕ грубо, ама като ще развращаваме Темата (не по мой почин), то ме хваща жал за люде, дето все пак ядат всичко дето лети. Пак повтарям: направи си труда и попрочети малко повече, преди да те "прочетат", тези от Финц.-амта (някога си). Аз простете, никога не "викам"- пиша си понявга и давам съвет където, колкото и както мога. Мога обаче и определено повече от "ААААА", щото азбуката не се свършва с това. Та потретвам:
16000 € = Selbstständigkeit ... "не се плаща данък"

чети, мисли па тогава пиши - приятелски, с голямо чувство за хумор и определено нЕ грубо. Та и това доживяхме... ама и кой ли съм пък аз, дето си клатя краката? :-"

А за Веско, завчера БСП-е, вчера ГЕРБ, днеска МВР-е, утре може и на агата да пристане.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот CHBG » 7 Юли 2010, 06:56:17

CNC написа:Здравейте CHBG ,

Това е когато, човек иска да вземе нещо без да се поти за него . Нямам образование, нямам занаят, нямам опит в нещо, ама желая да работя в чужбина, за да печеля повече пари . Това става много трудно с бългаски паспорт и много лесно с немски.

Само от това изречение става ясно, че нямаш абсолютно никаква представа как се намира работа в страни като Германия (обърни внимание, че казвам не "работа в чужбина", а "работа в страни като Германия"). Това прави излишно да коментирам останалите ти словоизлияния. От тях впрочем би трябвало меко казано да се стестняваш, за да не кажа срамуваш, защото освен идеологическа надъханост с мирис на соц, те нищо друго не показват. А нагаждачеството и празнословното величаене на властимащите и силните на деня, на които е резултат гореспомената и харесвана от теб песничка на Веско Маринов, въобще не могат да имат нещо общо с дълг и морал.
И накрая един съвет от мен: Помисли си сериозно дали ти с твоя упорит труд в България би постигнaл нещо, докато други като Веско Маринов, съчиняват и пеят подобни "химни". Ако си отговориш правилно на този въпрос с повишена трудност, българският паспорт може и да придобие авторитета на немския.
Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот CNC » 7 Юли 2010, 12:15:24

Здравейте velingrad,

OK.
Явно трябва да поясня. Написах че си плащам образованието като работя.
Би трябвало да знаете, че има ограничение при работата на студентите. Също така, когато човек следва не може да работи 8 ч. на ден и няма как до достигне до подобна сума. Аз не познавам нито един студент който да печели толкова пари.
А вие ?
От вишите коментари ми става ясно, че вие не се задълбочавате в написаното от другите, а се концентрирате в едно число или дума.
Дали ще напиша 16000 € или 20000 € не играе никаква роля. Ако човек дори и малка представа има колко печели един студент, не би трябвало да си натоварва главата с мисли за данъци.
Аз ви написах “Не всичко което лети се яде“, но вие като сте захапали и не пускате.

Живи и здрави .
CNC
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот danchello » 7 Юли 2010, 23:44:48

Текста на песента :
“Ако някой,
някъде предава,

Не става въпрос за МВР а за Веско Маринов и поредният му кичозен бисер !
И позволи ми да разбирам малко от музика тъй като с това си изкарвам хляба в течение на много години ;-)
Халтура е МЕКО казано в случая ......

Изображение
Изображение

Ако ти дадат разчертана хартия - пиши накриво!
Аватар
danchello
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 21 пъти

Мнениеот Perpetuum_Mobile » 9 Юли 2010, 00:35:16

CNC

Голяма промяна! От висш моралист и родолюбец, свихме на скромен студент изкарващ прехрана за обучение в Германия...
Абе що учиш в Германия, а не в България патриоте?
Заяждам се, просто ми е писнало от ей такива, които ни сервират морал по форумите. А сложа ли ги на кантара се оказват един дол дренки с нас, остъпниците.
И като приключиш с образованието в Германия, непремено да се върнеш в България за реализация! :lol:
Така ще си по-близо до МВР-то, Веселинчо, полицейския министър-председател, полицейския химн, и някъде в бъдещето - полицейския пагон сложен у средата на трибагреника.

п.п: Според Вас: Вие само приклекнал ли сте или 'дълбоко' навел?
Аватар
Perpetuum_Mobile
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот CNC » 9 Юли 2010, 13:32:24

Здравейте Perpetuum_Mobile ,

Ще напиша нещо късо .

Песен, провокация, мислене, действие.
Важното е човек да се замисли по темата .
Щом се дразните, значи се интересувате и България не ви е все едно .
Това е важо !!!

Българинът си остава българин дори и с чужд паспорт !!!!

Жив и здрав Българино
CNC
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Музика, концерти и театри