• Advertisement

За немската музика

Тралалалааа

Мнениеот pim1985 » 29 Април 2006, 20:06:04

Под регионални имах предвид,че се слушат само в Германия,Австрия,Швейцария и сигурно в части от Холандия и Белгия,тоест където се говори немски,но едва ли някои от Англия или Испания и много други държави биха пускали някъде немска музика,а обратно е сто процента гарантирано.
pim1985
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 29 Април 2006, 21:31:16

pim1985 написа:Под регионални имах предвид,че се слушат само в Германия,Австрия,Швейцария и сигурно в части от Холандия и Белгия,тоест където се говори немски,но едва ли някои от Англия или Испания и много други държави биха пускали някъде немска музика,а обратно е сто процента гарантирано.

Нямам време да те убеждавам, че не си прав.
Кликни тук, избери някой от досега изброените музиканти, прочети Биографията.След това можем пак да дискутираме, кой е регионален и кой überрегионален :wink:

И още веднъж: Темата е за немската музика, а не само за тази изпълнена на немски. :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

us5

Мнениеот red_girl_5 » 14 Май 2006, 13:15:20

абе никой ли не слуша us5? :?:
Аватар
red_girl_5
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот megiza » 14 Май 2006, 20:12:40

US5 миличка, половината са американци в групата, и тази по-принцип се е създала в Америка. Тука става дума за немска музика и немски изпълнители, до колкото разбрах.
Но факта е, че ако не си амеркинец просто шанса на "световна кариера" е почти невъзможен. Амеркянците са развити с този бизнес. И това е много важно- да можеш да направиш огромна реклама. На края никoй не се интересува от това, да ли Avril Lavigne или Britney Spears могат да пеят. Но аз като музикантка, на класическа база, също мога да потвърдя изцяло, че поне 50% от това зависят, да ли имаш добър manager и добри Conections. Има много добри музиканти по света, но не всеки има късмета да срещне правилният човек.
Тоест ако едина немска група или певица има късмета да се запознае с някои добър Американски продуцент, то е най-малко 80%гарантирано че може да направи световна кариера. Това е моето мнение по темата.
Аватар
megiza
Тукашен
Тукашен

Re: us5

Мнениеот liverbird » 14 Май 2006, 23:56:57

red_girl_5 написа:абе никой ли не слуша us5? :?:

Сега някой сигурно и ще пита дали някой не слуша и токио хотел...... :violent2:
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Martin_M » 18 Май 2006, 14:15:20

Tokio Hotel :pukeleft:
Поредното недоразумение
Аватар
Martin_M
Роден писач
Роден писач

Мнениеот makeno » 18 Май 2006, 15:07:15

ami no angels?
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот th_die_besten » 6 Юни 2006, 09:45:20

от немската музика най-много ми харесват TokioHotel... и Rammstein... но повече Токио Хотел :P
Аватар
th_die_besten
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Martin_M » 6 Юни 2006, 10:22:05

Не съм фен на Rammstein, обаче да ги слагаш в един кюп с онези момченца ми се струва прекалено :)
Аватар
Martin_M
Роден писач
Роден писач

Мнениеот th_die_besten » 11 Юни 2006, 21:00:54

Martin_M написа:Не съм фен на Rammstein, обаче да ги слагаш в един кюп с онези момченца ми се струва прекалено :)

еми... въпрос на вкус... пък онези момченца са много яки според мене 8) пък и по-добре rammstein и TokioHotel отколкото примерно Grup Tekkan... не не... извинявам се... сравнението беше повече от тъпо... Grup Tekkan са просто :evil: отврат меко казано!!!
Аватар
th_die_besten
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Martin_M » 11 Юни 2006, 21:46:30

За Grup Tekkan спор няма. Просто Щефан Рааб се изгаври с тях и ги покани, всички да им гледат сеира. След това известно време бяха интересни и после се загубиха. Едва ли някой ги е взел насериозно освен те самите. :D
Аватар
Martin_M
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bgpower » 11 Юни 2006, 22:28:20

Токио Хотел :)

Вярно, че има 1-2 хубави песни в този албум, ама нали ви е ясно че и те след половин година ще са затънали някъде!?

Вие помните ли Макс Муцке - творението на Щефан Рааб?Или пък втората победителка на Стар Сърч - мисля 2004 година беше... Тя дори албум не издаде, както казаха в предаването!

Истината в немската музика представляват за мен Херберт Грьонемайер или пък Ксейвиър Найду...
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот monique » 12 Юни 2006, 08:38:39

:-) аз съм очарована от Farin Urlaub и Die Aerzte - повечето от текстовете са страхотни: невероятно съчитание - иронични и същевременно сериозни, играят си с изразите и думичките. Музиката също е интересна - определено много рядко се повтаря стил и милодия. Във почти всяка песен може да намериш някоя "джвъчка"! :-)
Wir Sind Helden са също много симпатична група.
Аватар
monique
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот th_die_besten » 12 Юни 2006, 09:20:56

bgpower написа:Токио Хотел :)

Вярно, че има 1-2 хубави песни в този албум, ама нали ви е ясно че и те след половин година ще са затънали някъде!?

аве не се знае... все пак втори албум ще издават хората :D пък и много се надявам да дойдат в БГ, ама май не са се засилили насам :cry:
Аватар
th_die_besten
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Martin_M » 12 Юни 2006, 09:53:42

th_die_besten написа:аве не се знае... все пак втори албум ще издават хората :D пък и много се надявам да дойдат в БГ, ама май не са се засилили насам :cry:

Абсурд, в България никой не ги знае, какво ще правят там. Освен това у нас немска музика почти не се слуша, с изключение на Rammstein, Die toten Hosen и сигурно още някоя и друга метъл група. Изключвам пеещите на английски като Scorpions, Accept, Helloween и др.подобни. А Tokio Hotel са насочени изцяло към пазара в немскоговорящите страни и едва ли продуцентите им си правят илюзиите, че могат да имат голям международен успех.
Между другото нямам нищо против тях, момчетата свирят прилично и се държат нормално на интервютата, но в сегашния им вид не мога да ги възприема като сериозна група. Много са ми изкуствени с тези прически и с това, че всичко покрай тях е дело на продуцентите им. И вокалът им с този мутиращ пубертетски глас ... А като видя (и най-вече чуя) тълпите от пищящи тийнейджърки направо полудявам.
Аватар
Martin_M
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Музика, концерти и театри