• Advertisement

Gravity Co. with new album!

Тралалалааа

Мнениеот copland » 11 Октомври 2007, 12:33:07

gravityco.com написа:Изображение
2007-10-10 - GRAVITY CO. СЕ РАЗДЕЛЯТ С ПЕВЕЦА СИ.
Днес Gravity Co. официално обявявихa, че се разделят с вокалиста си Явор Захариев. Причина за това е внезпно заболяване на фронтмена на групата, поради което той не може да продължи да работи като музикант.

Групата обявява конкурс за нов певец. Записи и снимки, може да изпратите на e-mail: instinct@gravityco.com До приключването му на концертите на Gravity Co. ще пеят гост-вокалисти от известни български банди.

"Всички ние сме много горди от това, което постигнахме дотук с Gravity Co., но тъй като моето състояние не ми позволява сега и в неопределено бъдеще да бъда певец, взех за себе си решение да се оттегля от музиката. Въпреки това ние си оставаме приятели и съмишленици. Смятам да им помогна в избора на нов вокалист. Групата има страхотен потенциал и аз вярвам, че напред ги очакват още по-големи успехи." - споделя Явор.
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот copland » 11 Октомври 2007, 12:34:58

klatilina написа:ко става малкия? гледам шариш из форума на гравити и получаваш разно инфо.

Нали сам знаеш, че най-доброто инфо го получавам от теб! :D Я кажи какво се чува сега относно това заболяване на Явор. Има ли ги наистина или е само за пред медиите?
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот klatilina » 11 Октомври 2007, 13:46:46

да, истина е .
явор бил много зле. тва ми каза вчера лично ясен. подробности незнам, защото обсъждахме неща около новата му банда - макрофон.
сори.
Handsome boy modeling school is the best sixty dollars I ever spent.
So, If you got sixty dollars left in your pocket go to Handsome boy modeling school.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот klatilina » 12 Октомври 2007, 10:44:15

бил е в болница. има проблеми с панкреаса. сори.
So, If you got sixty dollars left in your pocket go to Handsome boy modeling school.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот copland » 23 Януари 2008, 00:57:09

mp3.bg написа:Новото младо лице на Gravity Co.
2008-01-21 17:34:00

Новината излезе съвсем неочаквано през почивните дни. Gravity Co. имат нов вокал, след като в края на миналата година направиха конкурс.

Той се казва Николай Бакалов и е изключително млад, но "много амбициозен и талантлив", както ни убеди мениджърът на бандата Георги Станев.

"Още с промото, което прати, Николай Бакалов ни впечатли изключително силно. А когато го видяхме на живо, бяхме почти сигурни, че ще е той." - каза за mp3.bg Георги Станев и добави:

"Николай е изключително позитивно момче, което за нула време може да ти оправи настроението. Амбициран е и се работи изключително лесно с него. И до месец-два вече ще имаме нови материали. Мисля, че в този състав Gravity Co. ги очаква много светло бъдеще!"

Георги Станев добави, че още преди новите материали да видят бял свят, бандата заедно с новото си лице, планират силни клубни участия.

Ето защо те съветваме да внимаваш и да подновиш клубния си живот, ако си го занемарил през мъгливите зимни месеци!

Изображение

Засега ще се въздържа от коментар. Прилича ми на манекен, но външността лъже понякога... И все пак Явор ми липсва... Поздрав за всички, които се чувстват като мен...
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот wawy4ka » 23 Януари 2008, 01:39:59

Прилича на Нео от Матрицата :lol: Но според групата той им бил направил впечатление още на кастинга, така че очаквам доста добри изяви. Както винаги от тяхна страна :)
Wenn Du morgens aufstehst und Dir nichts weh tut, dann bist Du Tot.
Аватар
wawy4ka
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот copland » 4 Февруари 2008, 23:21:30

avtora.com написа:Gravity Co. с нов вокалист

Николай Бакалов е новият вокалист на Gavity Co. Групата се раздели с дългогодишния си фронтмен, Явор Захариев, в първата половина на октомври 2007 г.

Официалната причина за раздялата бе влошеното здравословно състояние на Захариев, поради което той не можеше да продължи да работи като музикант. За повече информация и коментар във връзка с избора на новия вокалист avtora.com потърси мениджъра на групата, Георги Станев.

Avtora.com: Разкажи ни малко за новия вокал, как го избрахте, по какви критерии и кой участва в избора?

Георги Станев: В избора, освен състава на групата, участваха и известни български музиканти и вокалисти на други групи. Идеята беше да намерим лице, което не е налагано. На кастинга се явиха много изпълнители, с различен тембър и стил на пеене, фенове на различни жанрове – интересно беше да видим какви хора харесват музиката на Gravity Co. С всеки един от тях поработихме доста, тъй като е много важно хората в една група да се усещат, дори не е важно кой каква музика обича и слуша, а как се сработват, докато правят обща музика.

Avtora.com: С какво ви спечели новият вокал?

Георги Станев: Няма да преувелича ако кажа, че това беше нещо като любов от пръв поглед. Когато Николай Бакалов ни прати демото си, нямахме никаква представа кой е той, не го познавахме, но звучеше много нахъсано. Пя много добре, записа наши парчета, каза че има силно желание да е с нас. Когато му възложихме за задача да подготви поне пет наши парчета, той беше готов само след шест часа, което страшно ни изненада, дори решихме, че е нещо несериозно, но резултатът беше повече от добър. След като се появи лично, му трябваха две минути за да ни спечели като човек, а това е най-важното – хората да се разбират, оставеше и да запее и като запя, разбрахме, че той е човекът за нас. Въпреки всичко мина месец и половина оттогава, през което време ние работихме паралелно с него и с други хора, за да се уверим, дали все пак нямаме някакви различия, но неща се затвърдиха в негова полза.

Avtora.com: Това, че новият вокъл е само на 19 години не притеснява ли по някакъв начин останалите членове на групата?

Георги Станев: Не, по никакъв начин, напротив, Николай е доста зрял човек, тъй като е живял в чужбина и е учил е като частен ученик. Действа като голям човек, работи целенасочено и със сериозно отношение към нещата. По-лесно се работи с него, отколкото с Явор, определено, което ни дава още по-големи надежди.

Avtora.com: А като стана въпрос за Явор, той има ли намеса в избора на новия вокал?

Георги Станев: Такава беше идеята първоначално, но той някак си се затвори в себе си, дори не знам какво прави в момента, но това си е негово решение. В избора на новия вокал Явор няма никакво участие.

Avtora.com: Имали ли сте вече съвместни изяви с новия вокал?

Георги Станев: Да, свирихме много пъти заедно и по време на селекцията, и на репетиции, а и имахме едно участие на частно парти, което мина много добре.

Avtora.com: Кога смятате да го представите пред широката публика?

Георги Станев: Когато сме готови с някои нови неща, още преди да сме пуснали нов сингъл, ще го представим на живо, но не съм решил къде още, скоро ще е, предполагам до месец, месец и нещо ще излезем пред по-широка публика. Предполагам, че хората ще го харесат, той пее чудесно парчетата на Явор, но и има какво ново да добави. Чувствам се много добре и вярвам, че ще имаме успех.

Изображение
Gavity Co. с новия си фронтмен - 19-годишния Николай Бакалов
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот klatilina » 5 Февруари 2008, 17:19:59

хихи, май заглавието на темата треа се смени на "гц с нов певец" успех им пожелавам много. заслужават си го.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот copland » 6 Февруари 2008, 16:06:07

И аз си го мислех, но вече не мога нищо да променям по първия пост. Ако някой от модераторите се навие да семни заглавието или да направи нова тема от поста с новината ъа напускането на Явор - мерси предварително и бирата от мен!

Успех и аз им пожелавам и вярвам, че ще го имат. Заслужават го. Обаче много ще ми липсва гласа на Явор. Последните дни въртя само техните дискове вкъщи и... понякога наистина ми става много кофти. А като прочетох и това интервю доста се изненадах на някои реплики на продуцента по адрес на Явор.

Чакам с нетърпение нов сингъл, защото предполагам, че за нов албум е прекалено рано.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот feurio » 7 Февруари 2008, 18:13:28

Тъй като съм си песимист, прогнозирам "лек" завой в музиката, която Gravity Co. правят. Да се надяваме, че ще стане чудо и този завой ще е към добро...ще поживеем и ще видим.
АНАРХОНИХИЛИСТ
Аватар
feurio
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот feurio » 28 Март 2008, 23:40:05

GRAVITY CO. НАПРАВИХА ЗАВРЪЩАНЕ НА СОФИЙСКА СЦЕНА И С НОВ ВОКАЛИСТ!
Остава да чакаме включване от mp3.bg, за да чуем новото парче:)
АНАРХОНИХИЛИСТ
Аватар
feurio
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Delio_MaN » 22 Август 2008, 04:27:53

Ето каква е истинската причина за напускането на Явор:

Не ти ли липсва...?
Не.

Е, не си чул още. Не ти ли липсва да си в бандата?
Не. Въобще.

Момчетата?
Не.

Интересуваш ли се поне какво се случва с тях? Как ти се струва новият вокал?
Знам какво се случва с тях, но се въздържам от коментар. Какво да ти кажа... Това, от което се стремях да избягам толкова години като визия на певец, те точно това намериха. Явно идеята на Gravity Co. не беше да се прави музика, а да се търси конкретна визия и имидж. А според мен повече трябва да се набляга на музиката.

Това все пак не е ли важно за постигането на комерсиален успех?
Да, но зависи какво искаш да направиш. За тези осем години, в които работих с Gravity Co., повярвай ми, се нагледах на развитие на българската музика и ми дойде да гуша да гледам как се набляга главно на външния вид. Това е доста грешно. Ти си музикант, а не манекен, нали. И е важно да гледаш това, което правиш, да стига до повече хора, а не да се стараеш да впечатлиш с външния си вид.

Цялото интервю може да прочетете тук: тук

Гледах няколко LIVE представяния на новият им вокал и определено мога да кажа, че не струва. За сметка на това, момчето подскача по сцената като лудо - за мен жалък опит да компенсира липсата на гласови възможностти.

Тъпо наистина...Групата ме загуби като слушател.

Да видим Явор какво ще сътвори в новия си проект.
Аватар
Delio_MaN
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот klatilina » 5 Септември 2008, 20:52:32

ми новото новия не е лошо. можете да го послушате на майспейса на 'момчетата'
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Re: Gravity Co. with new album!

Мнениеот copland » 30 Ноември 2012, 10:40:06

Явор се върна в Гравити и предстои излизането на нов албум - Коледа 2012 стана една идея по-хубава и по-очаквана! :mrgreen:
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Re: Gravity Co. with new album!

Мнениеот copland » 12 Декември 2012, 12:46:06

Потребители благодарили на автора copland за мнението:
velingrad
Рейтинг: 4%

Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Предишна

Назад към Музика, концерти и театри