• Advertisement

Gravity Co. with new album!

Тралалалааа

Мнениеот liverbird » 5 Ноември 2006, 01:07:02

@crystalline, супер!
И на мен по-любими са ми по-новите албуми на new order, които ти изброи.
За остава също пинг-понг ми е любим.....
Идея си нямам по какви критерии свързах new order с gravity co. - ми няк'во звучене. Пък и голяма част от останалите групи, които слушам са доста по-китарни и неелектронни от ню ордър..... та може би затова 8)
поздрав с New Order - here to stay :)
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот copland » 5 Ноември 2006, 01:10:57

Момичета, не че не ми е драго да ви чета докато си гукате тук... 8) ама темичката е за Гравити все пак! :wink:
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот liverbird » 5 Ноември 2006, 01:13:09

Само 2 поста, надявам се да ги опростиш.... :roll: :oops: 8)
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Мнениеот copland » 5 Ноември 2006, 01:24:26

Прощавам! :D Само ако черпите. С нещо на Massive Attack обаче. 8) Защото тези вашите музички малко леки ми звучат.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот klatilina » 7 Ноември 2006, 02:37:26

мен ме кефи пиара на гравити ко, как в началото се наблягаше на факта, че певеца им е готвач и затва иал склоннист да надебелява.
утре- 8ми режисяра на клипа им мр.ноуан има рд.
аз пращам един поздрав благодарение на моя ISP директно до лайпциг.
наздраве!
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот copland » 21 Ноември 2006, 02:51:20

stroeja.com написа:МУЗИКАНТИ ОТ GRAVITY CO., УИКЕДА И PANICAN WHYASKER СА НОВИТЕ ЛИЦА НА SEATTLE NIGHT!

Изображение

Музиканти от поне единадесет групи ще вземат участие в седмото издание на Seattle Night! Те ще се включат в своеобразен джем, като членове на различни банди ще образуват общи формации специално за тематичната вечер. Докато включването на настоящи и бивши лица от групите P.I.F., Awake, Skre4, Bad Habit, Pacific Groove, Jeremy е традиционно за досегашните шест издания, то членове на Gravity Co., Panican Whyasker и Уикеда ще участват за първи път в гръндж трибюта. Идеята на Seattle Night е в една подобна вечер да бъдат чути любими парчета на Pearl Jam, Nirvana, Alice In Chains, Soundgarden, Stone Temple Pilots и др., изсвирени на живо от български алтърнатив банди, които същевременно са и фенове на тази музика. Музикантите, които ще се вкючат в лайфа на 27-ми Ноември, споделят, че независимо от стиловата насоченост на авторските им проекти, те са истински почитатели на гръндж движението, достигнало своя апогей в средата на деветдесетте години.

Членове на няколко други групи са обявени в Seattle Night 7 директно с новите имена на формациите, с които са избрали да се появят на сцената - High Time и Angel Sky.

Организатори на събитието, както обикновено, са Ивайло Петров - Пифа /Skre4, Bad Habit/ и Аделина Ефтимова. За първи път домакин на Seattle Night ще бъде "Строежа". Това е и първото участие на инструментални групи на живо в клуба. Както Stroeja.com по-рано писа, специално за концерта ще бъдат инсталирани допълнително озвучаване, сцена и осветление. Началото на лайфа е обявено за 22:00 ч., а заведението ще отвори врати в 19:30 ч. Входната такса е на цена от 4 лв. През цялата вечер в "Строежа" ще звучи адекватна на проявата музика.

Актуална информация около Seattle Night 7 търсете в www.stroeja.com и www.seattle-night.com.

Обявените до момента групи, част от чиито членове ще
вземат участие в Seattle Night 7:

P.I.F.;
Awake;
Skre4;
Bad Habit;
Pacific Groove;
Jeremy;
Gravity Co.;
Panican Whyasker;
Уикеда;
High Time;
Angel Sky.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Ventzi » 21 Ноември 2006, 03:13:55

copland, cheerz за Massive-a... сега като видях темата се сетих че преди време бях на хижа с единия от гравити ко и компанията.. не се сещам явор или ясен се казваше един дълъг с лилава коса беше и постоянно се оплиташе на влека.. накрая се отказа и аз му карах борда, което беше супер, защото аз още нямах, карах ски само.. а наблизо нямаше бордове..
I raise up in stern invasion the standard of the strong!
Blessed are the strong, for they shall possess the earth - Cursed are the weak, for they
shall inherit the yoke!
Аватар
Ventzi
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот copland » 21 Ноември 2006, 03:19:30

Явор е вокала. Ясен е басиста. Предполагам, че си срещнал Ясен. Явор е всичко друго, но не и дълъг. А Яската съм го виждал на много снимки с лилава коса...

За Massive: едва наскоро попълних пълната колекция от 4 албума и DVD. 8) Сега се чудя с какво да продължа: саундтрака към Danny the Dog или с Massive Attack vs. Mad Professor No Protection. Дай съвет!
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Ventzi » 22 Ноември 2006, 08:05:25

Copland, доста се различават двата албума.. единия бавно разтваря вратата и те кани като портиер, а ти вървиш бавно, първо виждаш преобладаващите цветове, после предмет по предмет в стаята.. докато другия направо те хвърля в дневната по време на купон.. също кефи, обаче версията на better things не струва, оригинала по-добър.. гледах филма току що.. и леко повлиян щото ми хареса бих казал да си купиш първо ОСТ-то на кучето
I raise up in stern invasion the standard of the strong!
Blessed are the strong, for they shall possess the earth - Cursed are the weak, for they
shall inherit the yoke!
Аватар
Ventzi
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот copland » 22 Ноември 2006, 13:36:30

Благодаря!
От рецензиите в интеренет и случайни попадания на песни тук и там бях останал с подобни впечатления. Мислех, че са прекалено повърхностни, но явно все пак съм налучкал вярната посока.
И без да съм случал ремикса на Better Things, знам че няма да е по-добър. Тази песен е такова откровение и като музика и като текст, че всеки опит да бъде "разкрасена" е обречен на провал.

Още веднъж благодаря!
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот copland » 27 Ноември 2006, 01:05:47

Само да се похваля:
от днес съм горд собственик на MIXED UP! :D :D :D Вече за трети път го въртя. Впечатления - по-късно. Ако някой много държи да го чуе и не може/иска да си купува оригиналния диск да пише на ЛС и ще му го запиша.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот copland » 27 Ноември 2006, 01:59:31

gravityco.com написа:2006-11-09 - Gravity Co. с нов клип
Завършиха снимките на новия клип на Gravity Co. към парчето ‘Paper Trail’ от третия им албум ‘Mixedup’. Видеото е снимано на кино лента, с изявена ‘urban’ визия. Идеята е на италианеца Армандо Костантино (познат от клипове на St. Germain), който е и режисьор. В продуцирания от Le Spot клип, участват професионални актьори както и много фенове на групата.

Като радио сингъл ‘Paper Trail’ стартира от следващата седмица, а видеото към парчето - в началото на декември по водещите телевизии.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот klatilina » 29 Ноември 2006, 01:07:31

кви интересни новини чета тук.
ясен свири(keyboard) вече в една друга банда, коато се казва макрофон:

ето ви линкче да си чуете част от песните

http://myspace.com/myliquid
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот copland » 26 Февруари 2007, 22:49:01

Gravity, Balthazar & JackRock: Песните ни са отвратително добри

2007-02-23 17:13:15

От: Васил Христов

Balthazar и JackRock са може би най-прогресиращите техно продуценти у нас. Големите им партита често са истински екстаз за феновете на техно сцената и на електронната музика като цяло.

Поредното задаващо се събитие от Renesanz e Global Control, на националния празник на България – 3-ти март. Въпреки имената на DJ-те, които се задават, в очите на всеки български фен се забива името Gravity Co. И то не просто Gravity, ами съвместно изпълнение на Gravity с Balthazar и JackRock.

Това веднага поражда редица въпроси - какво точно представлява този проект и как ще бъде реализиран. Трудно е да си представиш група от 4 човека, която свири с два DJ-я и то на живо.

За да научим повече за това изпълнение, се свързахме с Balthazar, JackRock и Петър Съмналиев – програминг и клавишни в Gravity Co. Момчетата разкриха интересни подробности около партито и най-вече около съвместния им проект.

Как стигнахте до идеята за подобен проект? Кой даде началото?

Петър Съмналиев: Ние се познаваме помежду си от доста време, но специално тази идея се роди, когато подготвяхме третия албум на Gravity Co. - “Mixed Up”. Той се състои почти изцяло от ремикси и аз много държах JackRock да направи ремикс за албума. Той си хареса „Empty World“ и аз бях, меко казано, очарован от крайния резултат. Решихме да пробваме нещо заедно и така се стигна до идеята за този лайф.

Как точно свирят на живо двама DJ-и и цяла група при това едновременно?

П.С.:В момента работим много яко точно по този въпрос. И го избистряме - с JackRock не сме спирали да работим от месец и половина.

JackRock: Сега подготвяме чисто електронните основи на песните, върху тях ще се включи барабанистът и отделно китаристът си мисли мелодия, която да се впише в цялостната картина.

Balthazar: Петър и JackRock ще бъдат на една маса с компютри, контролери и всякакви джаджи и ще пускат електронната основа на нещата, аз ще седя на един пулт и ще вкарвам допълнително ефекти с разни диджейски похвати. Отпред ще са останалата част от групата, които ще свирят върху цялото това нещо.

Какво е бъдещето на тези песни, които подготвяте в момента? Планувате още изпълнения на живо, но се очертава проектът да е клубно ориентиран...

B: Цялата музика на този проект е доста клубно ориентирана. Реално това е музика за танцуване, не мога да кажа конкретно, че е техно, защото някои парчета са много разчупени. Много елементи са навързани вътре и не може да конкретизираме точно музиката.

JR: Планували сме още няколко живи изпълнения, например във Варна през лятото. Сега още доусъвършенстваме нещата. Също така смятаме да пуснем песните най-малкото на винил, защото са с отвратително добро качество.

B: Това засега е малко в сферата на “Ще видим”. Зависи малко и от времето при нас. Иначе можем да направим всичко. Може дори и до албум да се стигне.

Колко парчета смятате да запишете?

П.С.: Парчетата са 7. Лайфът ще продължи около 45 минути общо, като на него ще има и не малко импровизация на някои моменти. С JackRock си скъсваме задниците от бачкане в последния месец и половина и вярвам, че ще се получи адски добре накрая.

Разкажете повече за партито на Renesanz?

В: С риск да прозвучи нескромно, смея да твърдя, че това ще е най-доброто ни парти до момента. Съдейки по интереса от медиите и феновете, се очертава доста хора да му се израдват. Получаваме мейли от различни хора, които се кефят, че ще видят един или друг диджей от поканените или пък казват “А, това с Gravity ще е много яко!”. Постарали сме се да има голямо разнообразие в програмата. Mного добре сме я подредили и балансирали. Този път си позволихме малък експеримент - да смесим на едно място няколко стила. Така и на самите нас ни е любопитно какво ще се получи.

Много хора смятат, че вече сте засенчили Метрополис и сте номер едно на техно сцената в България...

B: Това не бих могъл да го коментирам. Но това, което ни различава от всички организатори на музикални мероприятия в България, е, че се вслушваме в хората и в критиката. Съответно следващия път променяме някои работи, подобряваме ги. Все пак ние за тези хора работим.

Какво е отношението ви към хаус музиката? Тя не успява да се прокрадне в големите ви мероприятия.

В: Ние самите свирим и хаус. Много зависи обаче от това къде свириш. На големите ни партита, като това на 3-ти март, залагаме повече на техното. Това е един вид специализирано мероприятие, но хората не бива да ни свързват само с него.

JR: Ние сме си разделили музиката по следния начин: хаусът ни е клубната музика, техното ни е за големите мероприятия.

В: Да, а и ако направиш хаус в зала, се губи от заряда на тази музика. Като идеш в толкова голямо помещение, трябва да има нещо, което да те грабне.

Какво сте запланували за в бъдеще?

JR: Когато има нещо, ще чуете със сигурност.

В: Имаме много идеи, но всичко ще бъде потвърдено по-нататък. Иначе смятаме да направим един open air скоро. При всички случаи смятаме да поразредим малко нещата - на по 3-4 месеца едно голямо събитие, защото рискуваме на хората да им омръзне.

Смятате ли да си вземете чираци?

B: Не. Аз не смятам. Най-малкото нямам време. Да помагаш на някой отнема адски много време. А и хората, които идват при мен и казват “Хайде да ме научиш”, очакват за 5 минути да схванат всичко, без да си дават сметка колко много време и жертви се искат, за да станеш наистина добър.

П.С.: И аз не съм особено търпелив в тази част. Опитвал съм много пъти, но не ставам за DJ педагог.

JR: Ако се появи някой човек, който сам е постигнал много добро ниво и сам се е научил на доста работи... може би да. Но нас например никой никога не ни е учил.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот klatilina » 23 Юли 2007, 14:22:43

ко става малкия? гледам шариш из форума на гравити и получаваш разно инфо.
Handsome boy modeling school is the best sixty dollars I ever spent.
So, If you got sixty dollars left in your pocket go to Handsome boy modeling school.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Музика, концерти и театри