• Advertisement

Концерти на copland

Тралалалааа

Мнениеот estira » 5 Декември 2007, 00:59:49

Май ще трябва да предложа въпроса на второ четене:

Dickinson написа:Копландчо, а ти на юг няма ли да идваш?
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот copland » 10 Декември 2007, 01:54:43

Копландчо засега на юг няма да идва. Освен ако не реша, че непременно искам да поуча при ректора на училището в Мюнхен, който е страхотен пианист. Иначе Берлин много ме влече. Но моят професор и учениците ми засега ме задържат твърдо в Рургебийт.

Вдигам темата само за да спомена отново за невероятното вино. Във вторник имахме тежък разговор на житейски теми с моя професор, при който заминаха 2,5 бутилки от въпросния елексир. Бяхме само двамата. На другия ден нямах никакви проблеми. Даже напротив - чувствах се прекрасно целия предиобяд! :D
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот copland » 27 Юли 2008, 16:09:51

Копландчо ще посвири на концерт в худ. галерия във Варна тази вечер. Уточнявам че става въпрос за заключителен концерт след майсторски клас по цигулка на Проф. Минчо Минчев. Свирим едно парче с моята приятелка. Концертът ще е кратък (около 70 минути максимум чиста музика), разнообразен откъм стилове, и със свободен вход. Начало от 19:30.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот stefche67 » 27 Юли 2008, 23:39:08

как ми се иска да съм там,мечти,а през септември ще съм във Варна,но не и Копланд,schade,schade
Аватар
stefche67
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Re: Концерти на copland

Мнениеот copland » 10 Януари 2009, 12:36:54

Скъпи съфорумници,

бих искал да Ви поканя на един концерт, който ще е малко по-специален за мен. На 19.01 (понеделник) в Neue Aula на Folkwang Hochschule, Essen ще свирим с триото ни.

"Специалното" има няколко аспекта:
Ще свиря не сам, а с две други инструменталистки - цигуларка и виолончелистка. Съставът се нарича клавирно трио (заради наличието на пиано, около което се обединява групата) и репертоарът за него е изключително богат през всичките епохи - от барок, през класика и романтизъм, чак до съвременната авангардна музика.

И тримата сме българи и по този повод след като работихме едно трио от Бетовен, решихме, че искаме да свирим и едно българско парче - Трио от Любомир Пипков. Баща му - Панайот Пипков - е автор на множество песни, сред които и "Върви, народе възродени". Той е бил твърдо против синът му да се занимава с музика. Но в крайна сметка Любомир постига своето и заминава за Париж, за да следва пиано и композиция при едни от най-добрите преподаватели в света по това време. Откъсването от родината е като катализатор за огромното богатство от фолклорни мелодии и ритми, които младият човек носи в себе си, и които започва да използва все повече в творчеството си. От този период е и триото, което ще изсвирим ние. Първата му част е в характерния за българската музика 7/8 такт (ръченица). Заглавието на втората - Пет епизода върху една народна песен - като че ли говори достатъчно за нея само по себе си. Има и още един интересен аспект - Триото е посветено на Роза Неф. Младата швейцарка, произхождаща от богато семейство, била изпратена в Париж от баща си да следва медицина, но записала на своя глава романска филология. Когато таткото разбрал, спрял издръжката на дъщеря си и това я принудило да се върне в Швейцария. Тя продала бижутата си и с парите купила подходящи дрехи на Любомир, с които да го представи на семейството си. Бащата в крайна сметка дал съгласието си за женитба, но при условие, че двойката остане в Швейцария или замине за Америка. Никаква България! Обхванат от патриотизъм Любомир се заинатил и се прибрал в България, а възлюбената му го последвала.

Last, but not least от "специалните аспекти": двама от слушателите в залата ще слушат с "по-други" уши. Вместо програма за концерта, ще държат Изпитен протокол. Концертът е същевременно моят открит за публика дипломен изпит по камерна музика.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот elle » 10 Януари 2009, 13:45:25

Скъпи copland,

бидейки един от съфорумниците, се чувствам лично поканена, за което благодаря. Няма да присъствам на концерта, но искам да ти пожелая блестящо представяне, а дай Боже след това и блестяща кариера. Възхищавам се на хората имащи дарбата и волята да се захванат с това, с което си се захванал ти. Успех!
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот liverbird » 10 Януари 2009, 15:23:27

Продавам билета си за концерта на Оейзис на 19 Януари в ДюДо. Пишете ми на ЛС.
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 10 Януари 2009, 16:13:19

copland написа:Скъпи съфорумници,

бих искал да Ви поканя на един концерт, който ще е малко по-специален за мен. На 19.01 (понеделник) в Neue Aula на Folkwang Hochschule, Essen ще свирим с триото ни.

Еее, аз тогава ще си думам с баба ти Тина Търнър.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 459 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот copland » 10 Януари 2009, 16:58:11

elle написа:Скъпи copland,

бидейки един от съфорумниците, се чувствам лично поканена, за което благодаря. Няма да присъствам на концерта, но искам да ти пожелая блестящо представяне, а дай Боже след това и блестяща кариера. Възхищавам се на хората имащи дарбата и волята да се захванат с това, с което си се захванал ти. Успех!

Много мило, много ти благодаря! Пожелавам си един ден да можем с триото да дойдем за концерт в Брюксел и да се видим и на твой терен! :thumbleft:

liverbird написа:Продавам билета си за концерта на Оейзис на 19 Януари в ДюДо. Пишете ми на ЛС.

Не бързай! Това е дебютният ни концерт в този състав и (дай, Боже!) ще има още много други по-нататък! :-({|=

Mr.Bombastic написа:Еее, аз тогава ще си думам с баба ти Тина Търнър.

Супер! Направо ти завиждам! Баба Тина е трепач отвсЕкъде! :rr: Пожелавам ти приятно куфеене, пък както споменах и по-горе - живот и здраве да е само, ще има и следващи концерти! :thumbleft:

Не искам да пускам невярна информация, но мисля, че концертът ще е със свободен вход. Тоест това, което пише на сайта на училището - вход: 5 евро /с намаление 3/ не е вярно. Съдя по това, че в Дуисбург концертите на класа на този преподавател винаги са безплатни. Не мисля, че в Есен биха взели вход. Ще попитам в понеделник и ще пиша със сигурност.

Поздрави,
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот liverbird » 10 Януари 2009, 17:12:04

Ами ако няма на кой да го пробутам ще се наложи да ида :mrgreen:
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот copland » 13 Януари 2009, 12:42:45

:-& ](*,) Кофти новина - говорих с билетната централа на училището. Вход наистина ще има за съжаление. Цените са както са обявени на страницата, към която дадох линк по-горе: 5 евро (с намаление 3). Съжалявам! :( :-#
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот estira » 13 Януари 2009, 15:51:06

Мен от 5 евро не ме е страх. Джеронимоооооооо...
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот Me » 14 Януари 2009, 21:25:25

Приятел, това по 5Е какви пари са ? Ако искате да съберете пари свиркай насам - заставам на входа и 6те ги таксувам по 20 Е да излязат преждевременно 6том ви е първи концерт :) И тези със специялните у6и ги дай насам - 6те ги таксуваме тройно ;-)
Успех и се забавлявай ! :)
Аватар
Me
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот copland » 18 Януари 2009, 01:45:15

Ме, мерси за пожеланията! :thumbleft:

Днес се видяхме с професора по камерна и той се закани да "уреди проблема" с билетите. Не мога нищо да обещая, но имам добро предчувствие! :-" [-o< O:) ;-)
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот daisy » 18 Януари 2009, 01:51:10

Копланд, няма ли да концертираш случайно в Триер или Люксембург?

Желая ти успех на дипломния изпит!
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Музика, концерти и театри