• Advertisement

Слушате ли истинска музика?

Тралалалааа

Мнениеот klatilina » 18 Декември 2006, 01:40:28

всички ли слушате радио-хитове или има някой който слуша и музика също?
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот stereo_girl » 18 Декември 2006, 11:04:25

klatilina написа:всички ли слушате радио-хитове или има някой който слуша и музика също?

Много от написаните песни не са радиохитове, има всякакви :wink: . А какво е за теб МУЗИКА? Светни ни :D
Аватар
stereo_girl
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот klatilina » 18 Декември 2006, 12:18:50

stereo_girl написа:
klatilina написа:всички ли слушате радио-хитове или има някой който слуша и музика също?

Много от написаните песни не са радиохитове, има всякакви :wink: . А какво е за теб МУЗИКА? Светни ни :D

напротив, почти всички парчета, които са споменати по-горе са или са били радио-хитове на различно по стил радио станции. има и няколко изключения естествено.

музиката е изкуство за емоционално изрзяване на културни стандарти базирано на звуци от инструменти или гласове представени във форма от хармонии и ритъм. представлява творчески проце от мислене, импровизация и комбинативност на умението да се съчетават звуци с ритъм в дадена времена рамка или момент. и се развива докато този момент трае. докато при художественото изкуство например, рисуване на една картина, остава това което художника или склуптора е направил и с това се изчерпва творческия процес и човек не проследява този творчески процес. при живото изпълнение на музикални творби, песни етц. човек може да проследи развитието от началото на творбата до край.
това което се предлага като записи на песни е всъщност комерсиална продукция, която се стреми да угоди на определени емоционални вкусове. тази продукция съчетава текст и музика, която импонира на дадена ценностна състема и един вид обединява хора с подобно мислене или раси, култури и общества. да земем например чалгата, която обединява определена прослойка от обществото, който имат обща ценностна система.
музиката е като секса- изживява се докато трае( изкуство в реално време), особено лайв изпълнеия и концерти.
аз не слушам много музика принципно, но в моменти когато слушам се концентрирам на некомерсиална музика, защото нямам нужда да се асоциирам с дадено мизикално течение и да слушам тази музика само защото моя съсед или моите съфорумци я слушат или в момента е модно да се слуша.
не слушам музика, която ми се предлага от мас медиите.

аз имам чувсвото, че с тази тема си упражнявате общата музкална култура по съвременна комерсиална музика и се надпреварвате кой повече хитове слуша или гледа по ютюб.

друго кво искаш да знаеш, скъпа?
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот stereo_girl » 18 Декември 2006, 12:40:28

Ми това беше крайно подробно и сега съм наясно с позицията ти. Мерси, за което.

Между другото много ми хареса това твое изречение:

Музиката е като секса- изживява се докато трае( изкуство в реално време), особено лайв изпълнеия и концерти. :D
Поздрави
Аватар
stereo_girl
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот klatilina » 18 Декември 2006, 13:09:14

stereo_girl написа:Ми това беше крайно подробно и сега съм наясно с позицията ти. Мерси, за което.

Между другото много ми хареса това твое изречение:

Музиката е като секса- изживява се докато трае( изкуство в реално време), особено лайв изпълнеия и концерти. :D
Поздрави

hehe,

еми май много високопарно е изказването ми и доста хора ще останат с впечетление, че съм freek, но си мисля, че в музиката има некакв персонален сантимент, който свързва индивида с разни асоциаци от моменти в близкото минало. което на моменти, особено когато се чувства човек депресиран е хубаво да се 'стопли' с некое парче дето му е носило положителни емоции в миналото. пук и някой вид музика стават за моменти, в който човек си мечтае.
понякога всеки има нужда да си мечтае, защото живота не е много розав и един вид с тези песни или музика индивида избягва от реалносста.
иначе нямам нищо против изи лиснинг поне не ангажира. дори нямам нищо против радио-хитовете, но предпочитам да не ги слушам. :roll: но е просто неизбежно. но си признавам, че музиката е универсално изкуство за комуникация между хората. например днес се разбирам много добре ей с тези младежи:
http://www.myspace.com/mumrah за утре незнам още.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот azbuk » 18 Декември 2006, 13:19:39

на тва по-горе написаното (сложните излияния на тема музика) кръстницата ми му вика музикоед. в по-лошия случай слага "б" на мястото на д-то. отнася се за хората, които говорят за музика вместо да я правят или просто да й се наслаждават.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот klatilina » 18 Декември 2006, 13:33:44

azbuk написа:на тва по-горе написаното (сложните излияния на тема музика) кръстницата ми му вика музикоед. в по-лошия случай слага "б" на мястото на д-то. отнася се за хората, които говорят за музика вместо да я правят или просто да й се наслаждават.

знаеш ли кое е най готиното на форумите?
че в повечето случай не знаеш какъв е човека, с който си пишеш, нито на колко години е, нито пък с какво се занимава професионално, нито пък те интересува какъв е.
в повечето случаи се получава ученици да дават съвети на уители, което мен много ме забавлява. или пък работници да дискутират професионални теми с работодатели. особено спорове, където можеш да си кажеш каквото си мислиш без да ти пука какъв ще е резултата. вярвай ми, за двете страни е много забавно.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот azbuk » 18 Декември 2006, 13:38:54

виж сега, и да пишеш музика, много verkopft бе майна. сърцето си намираш ли го още? и малко ми простее нещо. може да е от прекаленото е-кане в говора.

кръстницата ми според мен е на светлинни години от теб в образованието и в някои духовни сфери. и няма какво да учи от теб, но ако на теб ти трябва помощ, свиркай.

П.П. може да те поканим и на някой концерт да послушаш. добре е за душата.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот velingrad » 18 Декември 2006, 13:53:26

Честито Ви нова Тема :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот elle » 18 Декември 2006, 13:58:37

Aretha Franklin - Think

Това е за друга тема...но случайно попадна тук.. :wink:
Последна промяна elle на 18 Декември 2006, 14:03:33, променена общо 1 път
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот Sub_Zero » 18 Декември 2006, 14:02:27

klatilina написа:
"знаеш ли кое е най готиното на форумите?
че в повечето случай не знаеш какъв е човека, с който си пишеш, нито на колко години е, нито пък с какво се занимава професионално, нито пък те интересува какъв е.
в повечето случаи се получава ученици да дават съвети на уители, което мен много ме забавлява. или пък работници да дискутират професионални теми с работодатели. особено спорове, където можеш да си кажеш каквото си мислиш без да ти пука какъв ще е резултата. вярвай ми, за двете страни е много забавно."

Значи разбрахме, че си супер нестандартен тип, а ние слушаме яко комерсиално. Поне това стана ясно. Е, и?

Bruce Springsteen - Streets of Philadelphia
Аватар
Sub_Zero
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот azbuk » 18 Декември 2006, 14:10:25

Sub_Zero написа:
Значи разбрахме, че си супер нестандартен тип, а ние слушаме яко комерсиално. Поне това стана ясно. Е, и?

всеки, който пише freek вместо "стандартното" freak, е cool!
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот klatilina » 18 Декември 2006, 14:33:09

azbuk написа:виж сега, и да пишеш музика, много verkopft бе майна. сърцето си намираш ли го още? и малко ми простее нещо. може да е от прекаленото е-кане в говора.

кръстницата ми според мен е на светлинни години от теб в образованието и в някои духовни сфери. и няма какво да учи от теб, но ако на теб ти трябва помощ, свиркай.

П.П. може да те поканим и на някой концерт да послушаш. добре е за душата.

след като чалга гилдията излезе стрещу мен с биографичната песен 'ти нямаш сърце' доживяхме момента и слушателите не тази естрада да се опълчат срещу моите "врели- некипели" с мисълта да ме вразумят като ме поканят на истински концерт, за да ми дадат да разбера най-после що е тва музика.
много благодаря за поканата, чувствам вече лична потребност и желание да се свържа с некое музикално гуро, да ми покаже пътя към правилното духовно извисяване и изцеление с музика за медитация, и най после да стана човек от бъдещето. просто изгарям от желание да прескоча тези земни години на радио-хитове с някой способен да ме направи член на седморката на блейк.
8O
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот azbuk » 18 Декември 2006, 14:49:46

klatilina написа: много благодаря за поканата, чувствам вече лична потребност и желание да се свържа с некое музикално гуро, да ми покаже пътя към правилното духовно извисяване и изцеление с музика за медитация

ц. просто най-нормален концерт. по-скоро класически.

пише се гуру. от санскрит, u-stamm.
Последна промяна azbuk на 18 Декември 2006, 21:57:35, променена общо 1 път
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот DerWolf » 18 Декември 2006, 14:55:38

@klatilina
Как ти се струва дали това:
Brother in Arms
е комерсиална музика ? :roll:
Аватар