• Advertisement

Слушате ли истинска музика?

Тралалалааа

Мнениеот klatilina » 18 Декември 2006, 14:57:43

Sub_Zero написа:
Значи разбрахме, че си супер нестандартен тип, а ние слушаме яко комерсиално. Поне това стана ясно. Е, и?

Bruce Springsteen - Streets of Philadelphia

и аз тва кавам.
кво, слушай те си квото си искате. никой не ви пречи да го правите. всеки си е свободен да се забавлява както си намери за добре. просто направих една констатация, че почти всички се надпреварват да дават линкове от ютюб към некви радио-хитове, което в един момент се превръща в състезание, кой повече хитове ще предложи за гледане-слушане на уважаемите читатели на форума. преди имаше една подобна тема с 'любим текст'. абсолютвно същото надпреварване беше, кой ще пейстне текстове на най-много хитове. извинявайте ама подобна дейност ми се вижда малко като "мерене на пушки'. тва си е лично мнение и няма нузда да го приемате персонално, целта на изказването ми беше да ви провокира малко и за момент да си направите състезанието по-интересно. иначе на нас зрителите почна да ни доскучава малко.

пс.
освен това тва е неква нова, тема която ако беше започната от мен нямаше да бъде точно с това заглавие, защото самото определение' истинска' е относително според културната среда на индивида.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот klatilina » 18 Декември 2006, 15:01:02

azbuk написа:
klatilina написа: много благодаря за поканата, чувствам вече лична потребност и желание да се свържа с некое музикално гуро, да ми покаже пътя към правилното духовно извисяване и изцеление с музика за медитация

ц. просто най-нормлен концерт. по-скоро класически.

пише се гуру. от санскрит, u-stamm.

да, имаш право. грешката е моя - пише се наистина гуру.
по български е корифей.
ако е класически концерта, зависи кво свирят все пак може и да го посетя.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот klatilina » 18 Декември 2006, 15:06:29

DerWolf написа:@klatilina
Как ти се струва дали това:
Brother in Arms
е комерсиална музика ? :roll:

да, но е от тези които не са много банални. и плюса е, че няма един милион песни като нея. но все пак тва е продукция, която през ден през два може да се чуе по радиото.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ljuba » 18 Декември 2006, 15:14:58

Klatilina,и аз се занимавам с изкуство,ама най-тъпото за мен е да питам човек,който не се занимава с театър-абе ти простосмъртни,ходил ли си да гледаш Шекспир,Бюхнер,Достоевски или те кефят само тъпите бози дет ги правят за 2-3 дена!Схващаш ли кво искам да кажа???За всяка гара си има пътници и след като аз съм избрала моята професия да е свързана с изкуство,тоест за мен това е нещо,което даваш на другите,нещо с което можеш да пратиш някакво послание, а не е някакво си самозадоволяване.Да и аз мисля,че когато съм на сцената има секс и кръв и сперма,ама партньора ми е публиката в този акт,а не собствената ми персона умножена по 2.Ами,че нали тези хора дето ги мисля за "еди кви си" ще влязат в моя салон един ден и аз ще искам нещо да им дам,нещо да оставя в тях,а не да им плюя в лицата и да кажа-Аааа,вие не сте дорасли за моето изкуство!Ами нека ги научим на нашето изкуство,а не да се мислим за велики.И аз не гледам случайни представления,ама не се меся в избора на другите или поне се опитвам,защото много често това което аз виждам хората не виждат,ама то със всяка професия е така...Все едно сега да седне един компютърджия да ми обяснява колко съм тъпа,щото не знам кво е браузер примерно.Ами друго съм учила....И друго ме влече,но не се опитвам да давам акъл на останалите,изкуството е тоооооолкова субективно нещо,че за една песен,представление,картина може да има 100 мнения и ти не можеш да обориш противника,защото това не е като решаването на задачи-там има 2 положения-вярно и невярно,а в изкуството никой не може да каже така...
И още нещо-Azbuk не е от чалга гилдията,ама не си си направил труда да хвърлиш едно око кво слуша момичето.
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот klatilina » 18 Декември 2006, 15:45:29

аз съм пасс вече. просто целта ми беше да провокирам. получи се добра дискусия. благодаря.
аз лично не се занимавам с изкуство, но съм от тези който купуват и не се притеснявам да си казвам квото си мисля за артисти и музиканти. просто треа да има спек в сектора иначе нема развитие.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот AdioRio » 18 Декември 2006, 15:46:56

to@ klatilina:

Безкрайно ми е забавно да видя част от собствените си мисли, написани от теб. Намирам радиото за страхотна media, др. е въпроса , че от години не го слушам, защото пускат само глупости. Същото важи за MTV,където в момента се леят потоци от блудкава, монотонна музика.
Аватар
AdioRio
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот DerWolf » 18 Декември 2006, 15:56:09

просто треа да има спек в сектора иначе нема развитие.

:thumbright: :)
Аватар
DerWolf
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот ljuba » 18 Декември 2006, 16:37:08

Много жалко,че "спек"-а те движи напред а не други неща.
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот klatilina » 18 Декември 2006, 16:38:26

AdioRio написа:to@ klatilina:

Безкрайно ми е забавно да видя част от собствените си мисли, написани от теб. Намирам радиото за страхотна media, др. е въпроса , че от години не го слушам, защото пускат само глупости. Същото важи за MTV,където в момента се леят потоци от блудкава, монотонна музика.

най- любимото ми е когато некой ме попита ква музика слушам и аз казвам, че слушам квото ми пуснат. на обратня въпрос ми се отговаря с една единствена дума ' черно' или 'чалга' (тва в беге). обаче аз като незнам кво е 'черно' почвам да задавам тъпи въпроси, на което ми се отговаря с един декър имена на артисти с 'genuine chocolate face' (както казва борат) като за разнообразие се вмъкват в този един декър списък и култови псевдоними на културтрегери като спенс и шамара.
просто съм убеден, че роби уилямс, боно или фифти цента ако издадът албум само с пръдни ( с извинение) ще се намерят хора да си го закупят само защото е звука от д-то на еди кой си. и дори ще го намерия за оригинално и още повече ще се вманиячат, и други да си го свалят от нета само за да измерват с тунери в коя тоналност парчето.

такъв експеримент си е направил франк дзапа, но със 30 мин 'бланк' сайленс албум, който е бил солд аут и в момента върви около 300 долара по различни търгове.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот klatilina » 18 Декември 2006, 16:42:33

ljuba написа:Много жалко,че "спек"-а те движи напред а не други неща.

не се знае дали ме движи напред или назад. но поне ме занимава ежедневието.
ти четеш ли библията?
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот AdioRio » 18 Декември 2006, 17:46:16

За БГ не коментирам по ред причини.Основно става ми тъжно.Знам само, че по мое време батковците v BG бяха пичове и слушаха стойностна музика.

... що се отнася до черната музика мога да я слушам с часове... darunter разбирам, обаче jazz, gospel, soul( ама истински:)) и т.н. Въобще де що се е пръкнало нещо по-качествено и музикантско то е с цветнокож произход.Последното , естествено, не е правило.
Аватар
AdioRio
Тукашен
Тукашен

Мнениеот liverbird » 18 Декември 2006, 18:19:58

Има една тема 'какво слушаш в момента' - там се виждат музикалните вкусове. Повечето песни може да са комерс, ама какво толкова.
Аз си имам специфични музикални предпочитания, които не са масово споделяни, но нямам намерение да казвам, че комерсиалната музика не е истинска или скапана или нещо подобно. Има и много приятна от широко-популярната музика; дори авторите й да не са тези, чието име се изписва има случаи, в които тя все пак се прави отдобри музиканти и надарени хора.
(В една тема за по-тежката музика стана въпрос и за чалгата)
Не ми допада класификацията на истинска и неистинска музика. Тя е такава каквато я усещаш, независимо защо и как е била направена.
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Мнениеот klatilina » 18 Декември 2006, 18:41:43

искам пак да допълня на неразбралите, тази тема не съм я пусната от мен. тя беше направена от някой от модовете тук, като се взе мой коментар от една друга тема. така както е зададен в момента 'слушате ли истинска музика? '- повтарям, това не са мои думи, а интерпретация - преразказ на който има право да модерира форума.

така се интерпретира грешно и повечето разбирачки скачат напразно, което е излишно хабене на енергия.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот liverbird » 18 Декември 2006, 18:49:05

Не беше скачане, а споделяне.
А и по повод и на други мнения за добра музика и лоша музика.....
Поздрави :)
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Мнениеот AdioRio » 18 Декември 2006, 18:49:13

Аз също съм" за" всеки да си слуша каквото му харесва. Само,че се дразня, (osobeno back home), когатo отвсякъде да ме заливат песни в стил " Yo,baby,yo!"
+ 4alga.
Да цитирам ot some interview ot " bgfactor.org":"...- Какво искаш да се промени в България?
- Всичко. Искам най-сетне някакво спокойствие, в момента тук цари абсолютен хаос. Хората са агресивни, объркани и зверски уплашени. В тази агресия има дълбок страх, първичен страх. Хората сякаш са забравили да мислят. Дебилизъм цари навсякъде. Надявам се всичко това да се промени, не може цял един народ да изтъпее изведнъж. Не може турците 500 години да не успеят да накарат българите да танцуват кючеци, а за две години всичко живо да хвърля гюбеци на някакви турски, цигански и гръцки мелодии. Звездите в България да са Азис и Слави Трифонов, извинявай, това ли е нивото?! "
Аватар
AdioRio
Тукашен
Тукашен

ПредишнаСледваща

Назад към Музика, концерти и театри