• Advertisement

Тъпи въпроси, които ме вълнуват...

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Тъпи въпроси, които ме вълнуват...

Мнениеот Stojan » 28 Януари 2019, 11:02:14

времето за набиване всички кодове е около 30 мин

Специално за Самсонайт времето е около 3 до 5 минути (има упътвания в ютюб). Лошото е, че иска да е тихо за да се чуват разликите в кликовете - деветте клика на всяка цифра са еднакви - избраният е различен. Това по три. Другото е универсалният ключ, който имат митничарите, а щом някой го има, може да го има всеки. Въпросът, обаче, е че работниците от багажа нямат време за нищо, даже за собствената си работа. А и няма защо да бъдат разглеждани като потенциални крадци. До сега не ми е изчезнало нищо.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот itzo » 28 Януари 2019, 11:47:05

Stojan написа:...Въпросът, обаче, е че работниците от багажа нямат време за нищо, даже за собствената си работа. А и няма защо да бъдат разглеждани като потенциални крадци. До сега не ми е изчезнало нищо.

И на мен почти нищо. Веднъж стек цигари и веднъж зарядно за лаптоп. Но(преди доста време, тогава тия неща и със самолет се внасяха) на един приятел, който докарваше обувки от Китай му изчезнал голям кашон маратонки. Като отишъл на летище София да се жалва заварил цялата смяна обута с неговата стока :mrgreen:
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 248 пъти

Мнениеот zlateto » 28 Януари 2019, 12:12:35

А някое другарче по моя тъп въпрос ... :???:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1197 пъти

Мнениеот itzo » 28 Януари 2019, 12:18:06

И аз не ги виждам.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот VaskoLeon » 28 Януари 2019, 23:15:32

ivo75 написа: Тъкмо това ме притеснява, защото времето за набиване всички кодове е около 30 мин. Двама души работещи паралелно на двете "ключалки" свеждат времето до 15 мин. максимум. А дали, като си предаваш куфара 2 ч. преди полет, няма да се намерят едни 15 мин. и четири ловки ръчички?

Пътувал съм много със самолет, ама твоите "терзания" никога не съм ги имал! И мои роднини тоже, до сега няма оплаквания!

Требе да си от "бранша", с ловките ръчички? То иначе що ще си нескопокоен? ;-)
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 74 пъти
Благодарено: 61 пъти

Мнениеот itzo » 29 Януари 2019, 06:28:48

Кой ти е виновен, Иво, че се разкарваш с някакви луксозни буржоазни куфари? Я си вземи една от найлоновите синьо-бели димитровградски пазарски чанти, да видиш как никой няма да пипне вътре. Че даже и на роднините няма да ;-)
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ysmivka » 5 Юли 2019, 20:19:31

https://www.google.com/search?q=deutsch ... 8&oe=utf-8
Та да си задам все пак въпросчето :) . Толкова ли е зле гугъл с немския или е от липсата на цензура?
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 359 пъти

Мнениеот Tsvetom1r » 30 Август 2019, 11:46:29

Когато дойдат у нас, щъркелите раждат и отглеждат малки, с които на есен потеглят към Африка. Дали и там правят същото, преди да се върнат у нас.
Tsvetom1r
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот ysmivka » 15 Септември 2019, 11:06:40

Нискочестотни вибрации, какво знаем за тях и дали се използват за “превъзпитание“ и вкарване в правата вяра?
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот vl » 29 Септември 2019, 00:19:04

Какви са тези вибрации? Кой говори за тях? Каква е честотата и амплитудата им? Откъде възникват? Кой и как ги е регистрирал? Аз предпочитам думичката трептения. Вибрациите ги свързваме с нежелани трептения на някаква машина например.
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 483 пъти
Благодарено: 191 пъти

Мнениеот ysmivka » 5 Октомври 2019, 21:08:50

Надявах се, златничка да ми обясни истината за живота и нацизма. И да определено са нежелани и определено не са с естествен произход, трябва да е някоя “умна“ машинка.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ysmivka » 26 Декември 2019, 18:56:43

Абе, къде е златничка? O:)
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ysmivka » 29 Януари 2020, 20:07:03

Направил съм страница на българите в чужбина и как само презирам пишещите в нея. Да да можех да се науча да разговарям с тях :( .
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ysmivka » 4 Юни 2020, 10:38:16

vl написа:Какви са тези вибрации? Кой говори за тях? Каква е честотата и амплитудата им? Откъде възникват? Кой и как ги е регистрирал? Аз предпочитам думичката трептения. Вибрациите ги свързваме с нежелани трептения на някаква машина например.

Аз говоря за тях, нямам отговор на останалите въпроси, затова писах в тази тема и в още една ама то не, че някой ще е свързал двата поста.
Стъклото на вратата потрепери, тъкмо беше положила глава на възглавницата. Странно, но стъклото потрепери втори път и това продължи известно време, около двайсетина минути. Като да беше минала колона от много тежки машини или да бе станало земетресение.
След два часа се събуди от странен звук, по-скоро тътен, като да разбиваха асфалт под възглавницата и. След няколко часа отново.

Дали бих могла да направя нещо за да получа отговори на останалите въпроси?
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 4 Юни 2020, 19:40:16

ysmivka написа:Нискочестотни вибрации, какво знаем за тях и дали се използват за “превъзпитание“ и вкарване в правата вяра?

Да не би да е това?

Всяка една микрочастица вибрира със своя индивидуална честота и се свързва с всичко, създавайки енергийно поле. Това поле може да бъде силно или слабо в зависимост от редица фактори – околна среда, климат, начин на живот, навици, хранене и др., но основно от нашите мисли, чувства и емоционална принадлежност..

Направени тестове и изследвания доказват, че най-ниските вибрации са в диапазон от 0 до 2.7 Hz
нисши – от 2,7 и до 9,7 Hz
ниски – повече от 9,7 и до 26 Hz
високи – повече от 26 и до 56 Hz

Ниските честоти (= вибрации) могат да бъдат разрушителни, когато дълго позволяваме да живеят в мислите и тялото ни. Вижте с каква честота са неприятните чувства, които задържаме и храним:
мъка – от 0,1 до 2 Hz
страх – от 0.2 до 2.2 Hz
обида – от 0.6 до 3.3 Hz
раздразнение – от 0.9 до 3.8 Hz
възмущение – от 0,6 до 1,9 Hz
избухливост – 0.9 Hz
изблик на ярост – 0.5 Hz
гняв – 1.4 Hz
горделивост – 0.8 Hz
гордост – 3.1 Hz
пренебрежение – 1.5 Hz
превъзходство – 1,9 Hz
съжаление – 3 Hz

..в основата на голяма част от болестите днес е неспособността ни да се справим с нискочестотните емоции (тоест "вибрации")

https://change-life.eu/your-feelings-your-vibrations/

Както и
Духовен Закон за Честотата и Вибрациите
Според духовния закон за честотата и вибрациите "страхът" е с много тежка вибрация и има ниска честота. За разлика от него спокойствието, мирът, любовта и хармонията са светлинни вибрации и имат висока честота.

Духовният закон за честотата и вибрациите ни казва, че яростта и гневът са ниски, тежки, вибрационни енергии. Основните гняв и ярост винаги се основават на страха и произтичат от усещането за уязвимост и безсилие..

https://yuliatodorova.blogspot.com/2017 ... st_20.html

Или
Д-р Галчев създава микросистеми, които преобразуват кинетичната енергия около тях в електричество, което може да захранва електронни системи и схеми. Разработената технология е патентована и поставя световен рекорд за ефективност при преобразуването на нискочестотни вибрации..

https://computerworld.bg/new_technologi ... lastta_na/
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 449 пъти

Предишна

Назад към Приказвалник