• Advertisement

Вехтории

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Вехтории

Мнениеот stela85 » 28 Април 2010, 01:17:41

Здравейте!
Ето ни вече с тема за "вехтории" или както е модерно да се нарича "колекционерство".
На някой му харесва да си събира монети, на друг пощенски марки, кибритчета от комунистическо, стари снимки, документи и т.н. Изглежда, че всички искаме по един или друг начин да си запазим късче от историята само за нас и после гордо да го показваме на децата и внуците си. Това е, което мъжката ми половинка нарича "моята тиха лудост" (която не винаги е тиха).
И така, тук е мястото да се похвалите или просто споделите в какво се състои вашата "тиха лудост".
Какво колекционирате? Или каква "вехтория" си пазите ревностно от "осакатяване от трети лица"?
Ордени и медали на пра-дядо също се броят...
Аватар
stela85
Роден писач
Роден писач

Снимки: 439
Статии: 15
Благодарил: 141 пъти
Благодарено: 56 пъти

Re: Вехтории

Мнениеот liverbird » 28 Април 2010, 07:49:31

Имам не лоша колекция от салфетки. Събирах и си ги разменяхме в ранните тийнейджърски години. Ако реша да я разширявам сега с това разнообразие в магазините определено няма да е трудно, но някакси тогава като нямаше толкова много по магазините бяха по-ценни.

Имам колкция от статии и снимки от САЩ94 в един албум. Както са тръгнали нещата с нашия футбол ще е ценна в следващите 50 години най-малко.
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот iniuta » 28 Април 2010, 21:48:38

Имам доста внушителна колекция от играчки от шоколадови яйца. Колекционирам си ги от времето, когато се намираха единствено в Кореком и ми ги подаряваха за Коледа, Великден и рожденния ми ден. Упорито отказвам да се откажа от това си хоби и продължавам да си купувам Kinder surprise и да си събирам играчките :oops:

Навремето бях абонирана за всички комикси на "Егмонт България". Пазя си ги все още и не давам дума да се издума да се хвърлят.

Имах си и няколко другарчета за коресподенция и си пазя всичките им писма. Обичам да се връщам назад във времето и да си препрочитам какво ни е вълнувало тогава.

В една много красива кутия, наследство от баба ми пък си събирам всички картички за рожденните ми дни.

И въобще в мен дреме един Плюшкин .. :)
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот estira » 29 Април 2010, 00:52:38

Опалянка, каква хубава тема!

Къде повече, къде не чак толкова усърдно, събирам жокери от карти за игра и използвам случая да призова всички, на които им се търкалят излишни такива, да ми ги пратят! За портото може да се разберем!
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот wawy4ka » 29 Април 2010, 15:11:03

Хахах, мисля, че Естира води по "странност" на колекцията :) Иначе аз минах също през много периоди, като че ли колекцията ми от монети е най-голямото ми постижение. За момента усещам, че много залитам по саксиите 8-[ На месечния ни битак в Ерланген винаги успявам да си харесам 2-3, въпреки че не ги използвам. Дори някакви керамични съдинки за готвене си спазарявам с мисълта какви подправки да си насадя в тях ииии досега така си и седят в килера :-$
Wenn Du morgens aufstehst und Dir nichts weh tut, dann bist Du Tot.
Аватар
wawy4ka
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот stela85 » 29 Април 2010, 17:34:26

wawy4ka написа:Хахах, мисля, че Естира води по "странност" на колекцията :)

Оооо, не, има доста по-странни колекции. А жокерите съм ги срещала из сайтове за колекционерство. Естира, за съжаление не разполагаме с такива, но ще се опитам да изровя нещо от сайтовете.

Ние сме от доста време на тема исторически оръжия - саби, кортици, шашки, пушки и тн. Тук там и по някоя каска, униформа, всичко що е военно. Това, поне за мъжа ми, е мания, няма отминаване.
Едно време обичах да си събирам шахове, всякакви дъски и фигурки, но това си остана в БГ.
И Плюшкин не спира до тук. Сребърни филигранни обеци, медицинска рецепта на странен език на около 150 годинки, завидна колекция от фосили (вкаменелости).
iniuta написа:Имам доста внушителна колекция от играчки от шоколадови яйца. Колекционирам си ги от времето, когато се намираха единствено в Кореком и ми ги подаряваха за Коледа, Великден и рожденния ми ден. Упорито отказвам да се откажа от това си хоби и продължавам да си купувам Kinder surprise и да си събирам играчките :oops:

Срам не срам, да си призная и аз още ги купувам. Ако искаш мога да ти пратя няколко.
liverbird написа:Имам не лоша колекция от салфетки. Събирах и си ги разменяхме в ранните тийнейджърски години. Ако реша да я разширявам сега с това разнообразие в магазините определено няма да е трудно, но някакси тогава като нямаше толкова много по магазините бяха по-ценни.

Племенниците ми продължават да ги събират. Внушителна колекция от два кашона. И сега са ценни.
Аватар
stela85
Роден писач
Роден писач

Снимки: 439
Статии: 15
Благодарил: 141 пъти
Благодарено: 56 пъти

Мнениеот valentingk » 17 Септември 2018, 21:35:10

estira написа:Опалянка, каква хубава тема!

Къде повече, къде не чак толкова усърдно, събирам жокери от карти за игра и използвам случая да призова всички, на които им се търкалят излишни такива, да ми ги пратят! За портото може да се разберем!

Имам голяма колекция жокери. Около 400 ми се повтарят. Мога да подарявам или разменям.
valentingk
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 18 Септември 2018, 20:45:08

Аз събирам картички от местата, които съм посетил. Сигурно имам над 100.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Назад към Приказвалник