• Advertisement

Седянка-та

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Седянка-та

Мнениеот ysmivka » 31 Октомври 2015, 12:02:39

Поради проявеният “интерес“, и понеже някак “израснах“ в собствените си очи ;-),
Re: Хубави стихове

Мнениеот baconsutan » 28 Октомври 2015, 20:24:50

ysmivka написа:
[
Неволята учела :) , да те светна на един трик. Копираш името на песента и автора, обикновено се мъдрят под клипа, пускаш ги в гугъл, и оставш приятно изненадана, че ГЕМА не ти разрешава да гледаш точно този клип, вероятно в него има вредни за здравето и слуха ти елементи. Но ето този примерно https://www.youtube.com/watch?v=jaX-eC7sda8 ГЕМА благоволява да ти разреши да го изгледаш #-o и то в Германия, чудо на чудесата.

Много благодаря на ysmivka за разяснението, без което би било невъзможно изпълнението на предназначението на моя пост.
Идеята ми бе стихотворението да бъде чуто в изпълнение на актьор професионалист, усетил и пресъздал по особено въздействащ начин красотата на художественото произведение.
Моите компютърни способности се различават в голяма степен от уменията на младото поколение, което за добро или за зло борави с такава техника още в бебешката количка.
Както е казал народа, "...човек се учи докато е жив"!

а и не на последно място понеже златничка нещо слуша:

показвам какво и как го слушаме в наше село:

Та който има проблеми с песнички, клипчета, снимчици да свирка, знам много трикове и номерца.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот ysmivka » 4 Ноември 2015, 12:44:21

Казах ли ви, при нас е много весело :).
Алкохолна рулетка с чашки за напиване
Изображение
http://podobro.com/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D ... 1%82%D0%B0
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Any » 4 Ноември 2015, 21:42:22

Синът ми постоянно ми говори за някакъв филм, но не се сеща за името му. Ако някой може да помогне.
Става дума за някаква къща. Няколко човека попадат в нея, нямам идея как и не могат да излязат. Стаите в нея се движат и когато преминеш от хола в кухнята, след това не се връщаш пак в хола, а излизаш в спалнята, примерно. Има една стая в която има картина на къщата и там се виждат разместванията.
Прозвуча ми доста интересно, но той не си спомня името на филма. ](*,)
Питах и на други места, без резултат.
Any
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 66 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот bknf » 4 Ноември 2015, 22:22:53

Що за странна идея ;-)
не обичам да гледам филми, но от малкото които съм видял - тоя не е между тях).
Сигурно има някъде такава специалност - филми. Може да иде там и да разпита студентите и професорите))
Хем ще се запознае с тая област, както и с нови хора.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот ScheissMann » 1 Декември 2015, 23:21:37

Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот daisymm2 » 2 Декември 2015, 08:19:00

Any написа:Синът ми постоянно ми говори за някакъв филм, но не се сеща за името му. Ако някой може да помогне.
Става дума за някаква къща. Няколко човека попадат в нея, нямам идея как и не могат да излязат. Стаите в нея се движат и когато преминеш от хола в кухнята, след това не се връщаш пак в хола, а излизаш в спалнята, примерно. Има една стая в която има картина на къщата и там се виждат разместванията.
Прозвуча ми доста интересно, но той не си спомня името на филма. ](*,)
Питах и на други места, без резултат.

Изгубената стая / The Lost Room / Das verlorene Zimmer :-k
Аватар
daisymm2
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 145 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот Any » 2 Декември 2015, 09:50:32

Знам го този сериал, не е той. Но все пак ти благодаря. :)
Any
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот ysmivka » 11 Януари 2016, 10:48:01

http://www.slavishow.com/%D1%88%D0%BE%D ... 16-%D0%B3/
Понякога Слави ми е особено симпатичен. Имам предвид времето между 14:40 и 17:58-ма минутка.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zlateto » 13 Февруари 2016, 11:09:58

Д(п)С пере най-добре

Ченгетата от Държавна сигурност "плениха" националната идея, за да я окичат като медал на агент Сава за това, че е "пленил" държавата. Разтъркайте очите. Този абсурд се случи тази седмица. Новината, че Турция е забранила достъпа до страната на почетния председател на ДПС Ахмед Доган и неговия икономически аватар Делян Пеевски дойде в деня, в който Доган получи награда за лидерство от библиотекарския институт от бившия агент от ДС Стоян Денчев (Симеонов) и Димитър Иванов (последният началник на Шести отдел на Шесто управление на ДС). Двамата между другото бяха вицепрезиденти на "Мултигруп", групировката, която се въртеше около Доган, преди Пеевски да създаде новия обръч около ДПС.

След предупреждението от Анкара ченгетата бързо плъзнаха по медиите, за да излъскат образа на побратима си Сава като национална икона, загрижена за българските национални интереси. Наглостта им стигна дотам да убеждават публиката, че идеалът на Васил Левски за "чиста и свята република с равни права за всички граждани" и идеалът на Доган за разширяващ се "обръч от фирми", които се хранят от парите на данъкоплатците и от руски енергийни проекти, са едно и също нещо.

В хора на агентите запяха колегите действащи политици - президентът Георги Първанов (Гоце), който определи пиянската новогодишна реч на Доган като "национално отговорна", и лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов (който за няколко месеца е бил агент Иван), който заяви, че почетният лидер никога не е поставял ДПС в зависимост от Анкара.

Към тази мила компания, която се кълне в патриотизма на Сокола, следва да прибавим бившия коалиционен партньор на ДПС Сергей Станишев, председателката на "Форум България - Русия" Светлана Шаренкова, издателят - острие на пеевската пропаганда и апологет на управлението на Бойко Борисов - Юлий Москов и добрия приятел на Доган и бивш директор на фонд "Земеделие" Димитър Тадаръков.

Изпирането на Доган и Пеевски и представянето им като пазители на българщината е зловеща подмяна, инициирана от кръговете на Държавна сигурност, които отдавна драпат да наложат тезата, че тайните служби на комунистическия режим всъщност са били пазители не на прогнилия му елит, а на българските национални интереси.

Лъжа, опасна през 1986 г., но три пъти по-опасна през 2016 г. Защото, ако доскоро на участието на ДПС в управлението се гледаше като на немислимо заради всички натрупани грехове от предишни формули на властта, щaтелното полиране на имиджа на почетния председател явно цели да даде на управляващите оправданието, че ДПС отново е приемлив, при това национално отговорен партньор.

http://www.capital.bg/politika_i_ikonom ... nai-dobre/
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот ysmivka » 13 Февруари 2016, 14:41:23

Почти незабелижими, тази например е стояла почти под носа ми около година, преди да я забележа. Птиците определено я избягват, ако е декор ..., много потаен. Някой дали знае предназначението им?
search.php?keywords=%D1%81%D0%B5%D0%B4%D1%8F%D0%BD%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Any » 13 Февруари 2016, 15:31:37

ysmivka написа:Някой дали знае предназначението им?

Вътре се слага храна за птички.
Any
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот ysmivka » 15 Февруари 2016, 10:06:00

Any написа:
ysmivka написа:Някой дали знае предназначението им?

Вътре се слага храна за птички.

Храна?!? Птиците с наднормено тегло не могат да летят, а никой немец не би навредил умшлено на някоя живинка. За нещо друго трябва да служат.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zlateto » 22 Юни 2016, 18:22:17

Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот ysmivka » 28 Юни 2016, 10:48:07

БЪЛГАРИН НАУЧИ СВЕТА КАК ДА ХОДИ ПО ВОДА
http://themainline.bg/52106/
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот contraintuitive » 1 Декември 2016, 16:46:49

От актуален пример, имам едно конструктивно предложение, което ще улесни и работата на модераторите /в контекста на това, че се убедихме, че модераторката работа е тежка и неблагодарна/
Възможно ли е да се въведе право за стартиралия дадена тема потребител, да може собственоръчно да трие мнения, които не допринасят по усмотрение на автора на темата, за развитието на темата/не отговарят на зададения въпрос или не допринасят за намиране на търсената информация?
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник