кат Русия няма втора...

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: кат Русия няма втора...

Мнениеот onufriy » 8 Ноември 2018, 10:21:59

ivo75 написа:
schachmatter написа:
ivo75 написа:....дано ти самия себе си взимаш на сериозно....

Е че ако аз кой? Тебе ли да чакам :mrgreen:

Абсолютно здравословна нагласа. Аз се опитах, но се отказвам. Дано си помогнеш.

Похвално, но абсолютно безмислено. Остава доброто чуство, че си пробвал...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 162 пъти
Благодарено: 274 пъти

Мнениеот itzo » 9 Ноември 2018, 20:39:07

Батмани и Супермени са персона нонграта в Магадан :)
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 221 пъти

Мнениеот baconsutan » 12 Ноември 2018, 20:09:07

В Русия замразиха цените на горивата. Путин натисна големите нефтокомпании да сключат споразумение, за разлика от България, където ни протести, нито нещо друго помага срещу обирджийството.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 127 пъти
Благодарено: 121 пъти

Мнениеот itzo » 13 Ноември 2018, 15:58:28

Да ти напомня освен, че "обирджията" у нас в случая се нарича "Лукойл" чийто собственик Вагит Юсуфович Алекперов е известен като другарче на самия Путин?
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот baconsutan » 13 Ноември 2018, 21:29:26

Не е луд, който яде баницата, а този дето му я дава. На "Лукойл" и другите големи петролни фирми им се позволява от управляващите да си разиграват коня, както си искат. Прокарват си откровено лобистки закони, вдигат цените на парно, ток и газ, със съучастието на "независимата" КЕВР. Сега Дончев щял да преговаря с петролните фирми да работят на минимални надценки или на загуба - приказки от "Хиляда и една нощ" за простосмъртните. А Путин гледа интереса на държавата си - ниски цени в Русия и продажби в чужбина. Защо да ни намалява цените, след като България участва в санкциите срещу Русия? Спряхме Южен поток и сега се дупиме на Ердоган за някаква втора тръбичка, да не умреме зимата от студ. Бленуваме хъб с газ от Сатурн и Марс във виртуалното бъдеще. Щели сме да ставаме акционери в гръцкия терминал за втечнен, предимно американски газ. Нищо, че цената му ще е много по - висока от тази на руския газ. Народа гладува и плаща.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот itzo » 14 Ноември 2018, 06:39:32

Приказката за добрия цар и лошите боляри още ли минава в РФ? Странно, у нас последният "добър" цар като, че ли беше Крадлив Дедо преди десетина и повече години. И то само за месец-два.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот baconsutan » 14 Ноември 2018, 18:41:47

Не мога да отговоря, защото не съм в РФ, за съжаление в момента пълня джобовете на българските обирджии по бензиностанциите. А за нашия Дедо Крадлив нямам думи, ще си остане в историята с имотите и хазарта.
Интересното е, че по примера на руснаците и нашите тарикати се опитват да имитират натиск срещу петролните олигарси - сега КЗК им започва проверка. Обаче разликата е, че при Путин няма пет, шест, реже до кокал.
Кака Теменужка Гинкина предложила на иранския посланник да доставя газ в хъбчетно, което явно ще зарадва много Тръмпи. Гениална идея. Може и от Венецуела да докарат газта, че ще е по - евтина и качествена от руската. Чака ги Нобелова награда за икономика, мир, физика и химия.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот schachmatter » 19 Ноември 2018, 13:26:34

Лустрация... това е страхотно!
http://desebg.com/
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 155 пъти
Благодарено: 57 пъти

Мнениеот schachmatter » 26 Ноември 2018, 12:29:51

днес съм отново в анти-съветско путинско настроение...никой да не ма закача? Понил?! :mrgreen:
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ivo75 » 26 Ноември 2018, 13:46:24

schachmatter написа:днес съм отново в анти-съветско путинско настроение...никой да не ма закача? Понил?! :mrgreen:

може би от дума все още разбираш...

Mr.Bombastic написа:schachmatter: вече имаш 3 предупреждения за офтопик, при още едно ще последва бан.
baconsutan написа:....Завистта ражда злобата.
или обратното....
РПУ на МВР търси рокери за работа в цигански квартали! :mrgreen:
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 198 пъти

Мнениеот schachmatter » 26 Ноември 2018, 13:52:16

аааа Ивчоо, ти ли си Юбелтетера...
ами специално гоогълнах и си избрах темата за рАсия, да си пиша за рАсия...може ли да не се клюкарим при шефа, понеже от заранта ме анцелва за оффтопици, които смятам , че не са. Донеслият смятам, че си ти... :mrgreen: БлагодарА

Темата е за рАша в приказвалник и ще си пиша за рАша, оки-доки?
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Мнениеот onufriy » 26 Ноември 2018, 14:00:12

schachmatter написа:Донеслият смятам, че си ти... :mrgreen: БлагодарА

Ако без бой си прѝзная, че сам я, че запреш ле да ломотиш по сека тема? Нали ти питаше, дали можеш да рипортваш стари постове, какво си ревнáл като вдовица за уй? Или пак ще се вайкаме за злоупотребата с немските класици, специално Цвайг...
itzo написа:Приказката за добрия цар и лошите боляри още ли минава в РФ? Странно, у нас последният "добър" цар като, че ли беше Крадлив Дедо преди десетина и повече години. И то само за месец-два.

Хубав-лош, не може да му се отрече, че като каже "скачайте", единственият въпрос, който олигарсите си позволяват да зададат, е "Колко високо?", щото иначе ходиш като Хордовски да порежеш дърва в Сибир. Това е и принципната разлика от времето на Елцин: тогава Кадиров беше сепаратист, муджехидин или каквото ти дойде, сега е ревностен мюсюлманин, верен на батюшката.

Като се отплеснах по анализи: много е интересен начинът, по който Русия комуникира със собственото си мюсюлманско население, като ми поостане време, ше изпраскам некой ферман...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 162 пъти
Благодарено: 274 пъти

Мнениеот schachmatter » 26 Ноември 2018, 14:21:22

onufriy написа:
schachmatter написа:Донеслият смятам, че си ти... :mrgreen: БлагодарА

Ако без бой си прѝзная, че сам я, че запреш ле да ломотиш по сека тема? Нали ти питаше, дали можеш да рипортваш стари постове, какво си ревнáл като вдовица за уй? Или пак ще се вайкаме за злоупотребата с немските класици, специално Цвайг...
[quote="itzo"]
Хаха, да си кажа...нямам толкова време и енергия на нашият руски трол постовете му да рипортвам понеже а му простих, б не ми се занимава, с май ще го изкъпят с вечен мрак директно....
Ами айде пиши ми следващия път като ме рипортваш да знам, кой ме рипортва...в този смисъл и трите ли рипорта са от тебе, за да знам частично или напълно да се извинявам на Иво :mrgreen: ?!

Останалото ще го прегледам. Завчера блядовете пак са тормозили роднините на моите "приятелки" в Германия...мноо ма ядосаха.
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ivo75 » 26 Ноември 2018, 16:38:14

schachmatter написа: ..... за да знам частично или напълно да се извинявам на Иво :mrgreen: ?!

Останалото ще го прегледам. Завчера блядовете пак са тормозили роднините на моите "приятелки" в Германия...мноо ма ядосаха.

Не приемам частични, а дължа да получа пълни искренни извинения. Вече съм го споменавал, но специално за теб още веднъж, не съм рипортвал, не рипортвам и няма да рипортвам постове. На никой включително и на теб. Може да не е много коректно към админа(едничък, дето ни модерира глупостите) от моя страна, но съм си такъв, каквото има директно куме в очи, както го мисля...И вместо да плачкате, кой ви рипортва, или да се извинявате, като ученички за написанато, внимавайте, какво пишете...А ако толкова ви сърбят пръстенцата, стойте зад написанато и си носете последствията. Някак си мъжко е....

П.П. И да ти имам приятелките, нямам личен близък, с обмяна на телесни секрети, контакт, но всичките, които познавам, упражняваха древната професия, без да взимат пари накрая.
baconsutan написа:....Завистта ражда злобата.
или обратното....
РПУ на МВР търси рокери за работа в цигански квартали! :mrgreen:
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 198 пъти

Мнениеот schachmatter » 26 Ноември 2018, 18:56:03

айде приеми някви...дефакто аз го приемам за човешко да се извиниш, понеже никой не е безгрешен..
schachmatter
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник