• Advertisement

кат Русия няма втора...

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: кат Русия няма втора...

Мнениеот ScheissMann » 21 Май 2014, 21:15:19

Защото ........Сътрудничеството с Русия трябва да бъде подновено, смята Меркел http://www.dnes.bg/world/2014/05/16/syt ... Y.facebook
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот pitcologne » 21 Май 2014, 21:20:09

Russland und China schließen Rekord-Gasvertrag
http://www.handelsblatt.com/politik/int ... 26658.html

За всички ционисти....бум
pitcologne
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 83 пъти

Мнениеот zlateto » 21 Май 2014, 21:25:44

Още някой да пост-не същата новина :mrgreen:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот vl » 22 Май 2014, 00:47:18

Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 191 пъти

Мнениеот bknf » 22 Май 2014, 11:18:45

vl, предлагам да се върнем 100 години назад и да въведем ред..
освен това твоя текст няма автор - кой го е написал ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 279 пъти
Благодарено: 434 пъти

Мнениеот ScheissMann » 23 Май 2014, 01:22:54

popwill написа:
velingrad написа:
velingrad написа:
velingrad написа:Ако сега "Мунчо & Co." обяснят, защо са на запад от Полша, а не (на) обратното, то "снимката" ще е пълна :mrgreen:

Преповтарям се, ама защото знам, че няма vernünftige отговор :-({|=

Няма смисъл да го задаваш тоя въпрос, те тия като Scheissmann са от кръчмарските патриоти живеещи на запад;)

popwill..Какъв съм Аз що съм Аз може само да предполагаш до последният си ден в този живот .Предположенията са без пари :-s
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Мнениеот zlateto » 23 Май 2014, 10:24:20

Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот malak_pit_bull » 24 Май 2014, 21:06:11

ScheissMann написа:
popwill написа:
velingrad написа:
velingrad написа:
velingrad написа:Ако сега "Мунчо & Co." обяснят, защо са на запад от Полша, а не (на) обратното, то "снимката" ще е пълна :mrgreen:

Преповтарям се, ама защото знам, че няма vernünftige отговор :-({|=

Няма смисъл да го задаваш тоя въпрос, те тия като Scheissmann са от кръчмарските патриоти живеещи на запад;)

popwill..Какъв съм Аз що съм Аз може само да предполагаш до последният си ден в този живот .Предположенията са без пари :-s

popwill,
имаш ли и други аргументи относно темата, освен че ScheissMann е кръчмарски патриот?
Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот ScheissMann » 25 Май 2014, 10:43:55

popwill написа:Аргументи много, ама кой ше ги чете? Беше приятелски съвет към вел, защото съм сигурен, че няма да получи отговор - и аз съм го задавал този въпрос, отговор няма.

А ти защо не си в УСАААТО нали много ти харесват? :-k Когато ми дадеш смислен отговор .Тогава ще получеш смислен отговор на твоето питане ](*,) :^o Без да ти отговарям надявам се да получиш отговора.Моля се [-o< :^o
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Мнениеот zlateto » 25 Май 2014, 14:05:20

ScheissMann написа:Когато ми дадеш смислен отговор .Тогава ще получеш смислен отговор на твоето питане ](*,) :^o Без да ти отговарям надявам се да получиш отговора.Моля се [-o< :^o

Като те прочете @popwill сигурно би му се приискало да си пререже вените вертикално (както казва Орли). Mоже и удар да получE хахахаха Моля се за него :mrgreen:
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот malak_pit_bull » 26 Май 2014, 08:44:13

popwill написа:Аргументи много, ама кой ше ги чете? Беше приятелски съвет към вел, защото съм сигурен, че няма да получи отговор - и аз съм го задавал този въпрос, отговор няма.

Добре, дай да ги видим тези аргументи. Досега в тази тема не успях да открия твоите конкретни аргументи. От други теми ли да ги събираме?
Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот contraintuitive » 26 Май 2014, 09:26:33

Не се стърпявам да не се оф-на малко!!!

http://www.mediapool.bg/izbornata-aktivnost-v-ukraina-e-bila-6065-protsenta-news220687.html

С поздрави за форумните другари, носталгиците, чули-недочулите и откровените глупаци! ;-)
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот zlateto » 29 Май 2014, 09:15:25

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот zlateto » 25 Юни 2014, 17:48:14

Русия спечели битката за ''Южен поток''?

Докато България бе принудена да спре работата по "Южен поток", OMV и Газпром подписаха във Виена договор за изграждането на газопровода. По този начин те поставиха Брюксел пред свършен факт, коментират медиите.

Шефът на Газпром Алексей Милер даде старта за строителството на оспорвания газопровод "Южен поток". Това се случи вчера (вторник) във Виена, където Милер подписа договор с австрийския енергиен концерн OMV. Изграждането на 50-те километра от трасето, които са на австрийска територия, ще струва 200 милиона евро, съобщи шефът на ОМV Герхард Ройс. Плановете са газопроводът да заработи от средата на 2017, като в края на същата година той трябва да достигне пълния си капацитет от 32 милиарда кубически метра. Това съответства на около една трета от годишното потребление на страна като Германия.

"Който е казал А, трябва да каже и Б"

Сделката може и да е обект на остри критики, но Австрия остана твърда - коментира по този повод "Ханделсблат", пояснявайки, че Австрия иска газови доставки без транзит през несигурна Украйна. След провала на проекта "Набуко" австрийците разчитат сега на "Южен поток". "Който е казал А, трябва да каже и Б", заяви австрийският президент Хайнц Фишер, който посрещна във Виена руския си колега Владимир Путин. Той от своя страна изтъкна, че проектът не е насочен срещу никого, а "служи на енергийната стабилност в цяла Европа, което е много важно на фона на несигурното положение в Украйна", заяви Путин и подчерта, че "Русия се нуждае от този проект точно толкова, колкото и европейските ѝ партньори". По време на посещението си във Виена руският президент каза и още нещо: той обвини Съединените щати, че се опитват да попречат на строителството на газопровода. "САЩ искат да снабдяват Европа с техния газ", заяви Путин, като допълни, че в това всъщност нямало нищо необичайно, тъй като когато става дума за конкуренция, е нормално да се използват и политически средства.

Плановете за изграждане на "Южен поток" се посрещат в Европейския съюз без грам въодушевление, пише по този повод "Ди Велт". "Да се надяваме, че работата по "Южен поток" ще протече в съответствие с европейските закони", заяви Сабине Бергер, говорителка на еврокомисаря по енергетиката Гюнтер Йотингер. Участващите в проекта държави ще бъдат призовани да започнат работа по проекта едва тогава, когато се установи сигурност по отношение на спазването на европейските правила, и по-конкретно - на т.нар. Трети енергиен пакет. Едно от централните условия в този пакет може да се обясни така: не бива едни и същи фирми да контролират както добива и производството на природен газ, така и транспорта и доставката му до крайния потребител. В противен случай страда един важен механизъм на пазарната икономика: конкуренцията.

Русия твърди на свой ред, че двустранните споразумения, сключени със страните, през които преминава "Южен поток", би трябвало да стоят над европейските правила, във връзка с което Москва дори отправи апел към Световната търговска организация да провери случая. А със сегашния си ход Газпром и ОМV поставят Европейския съюз пред свършен факт - Брюксел вече няма как да предотврати строежа на газопровода, посочва "Ди Велт".

Как ще постъпи ЕС?

Въпросът сега е дали Брюксел ще извади "Южен поток" от Третия енергиен пакет, както постъпи навремето с газопровода "Северен поток". По думите на говорителката Сабине Бергер, подобно искане все още не е постъпило. А дали и кога би го внесъл "Газпром" - на този въпрос шефът на концерна Алексей Милер отговори така: "Решаваме проблемите тогава, когато се появят". Във всеки случай това нямало да окаже никакво влияние върху спазването на договорените срокове, заяви Милер и увери, че поддържал "конструктивен диалог" с еврокомисаря Йотингер, с когото се чували всяка седмица.

"По отношение на "Южен поток" Европа трябва да следва политическите си интереси и да настоява за спазване на европейските закони", коментира на свой ред Клаудия Кемпферт от Германския институт за икономически изследвания. "Ако правата в сферата на конкуренцията не се нарушават, ако достъпът до газопровода функционира добре и всичко е правомерно, Европа няма как да има нещо против", посочва още експертката.

http://www.dw.de/%D1%80%D1%83%D1%81%D0% ... a-17735543
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот vl » 25 Юни 2014, 22:40:34

"- Не забелязвам широк обществен дебат за руското влияние върху българската политическа система, макар че в лични разговори често става дума за него. България е много зависима от “Газпром” и “ЛУКойл” за своята енергия, а Русия продължава натиска си за ядрена енергия в Белене и за природен газ чрез проекта “Южен поток”. Енергийната зависимост заедно с инвестициите и други дейности дават възможност за огромно политическо влияние на Русия в България. От дълго време САЩ препоръчват разнообразяване на енергийния сектор в България, за да се избегне прекомерното външно влияние."

http://www.eurochicago.com/2014/06/elit-obshtestvoto/
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 191 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник