• Advertisement

кат Русия няма втора...

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: кат Русия няма втора...

Мнениеот itzo » 29 Ноември 2018, 17:33:24

bknf написа:...

Виж сега, някои прийоми от четвърта страница на учебника "психологическа манипулация за начинаещи" работят само очи в очи с реална жива публика. Например, като когато ти зададат някакъв неудобен въпрос да развиваш отговор за нещо, което никой не те е питал.С писане най- много да прехвърлиш една страница напред, а подозирам, че не това е целта. Аусбилдунг за политик ли си започнал или що? :) Колкото до това кой къде е служил, първо честите споменавания и спомени от казармата са ранен предвестник на настъпващата старост(зная по себе си) :mrgreen: и второ, с всичките тия ужким тайни подмятания за супердуперспециални умения, тренировки и операции само на кьоравите не стана ясно, че се опитваш да накараш аудиторията сама да се сети, че си служил на онова място у Фелибето, на което понастоящем викат 68-ма бригада "Специални сили" :) Е хубууу де. Какво от това?
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.

Потребители благодарили на автора itzo за мнението:
schachmatter
Рейтинг: 4%

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 232 пъти

Мнениеот bknf » 29 Ноември 2018, 18:40:46

schachmatter написа:И са ко? Порошенко?! Военно положение?! Идващи избори?! На границата с Окрайна, русияни. Абе това не беше ли сценария с Окрайната? Или този преди 75 години га Сталин се готвеше за настъпление, в Европа да наложи марксиско-ленински норми на поведение, народно всичко от стопанство до жена ти !? Или нашия?! Черноморския? Варненска или Бургарска републики, трето пето неща от живота

Само дано не се наложи да учиш китайски - след някоя друга година, Че там са бая йероглифи. :mrgreen:
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 279 пъти
Благодарено: 434 пъти

Мнениеот itzo » 29 Ноември 2018, 19:55:26

Не се коси- ако някой ще учи китайски, това първом ще са обитателите на териториите източно от планината Урал. Ибо както пише в китайските учебници по история:
...После Второй опиумной войны Российская империя, воспользовавшись захватом Китая армией Великобритании и Франции, оккупировала китайские территории с помощью силы оружия, подлым способом присвоила земли северо-востока и северо-запада Китая площадью более 1,5 миллиона квадратных километров...

P.S.Тука някой оранжев се е разсърдил... май :mrgreen:

https://twitter.com/realDonaldTrump/sta ... 1883909121
Based on the fact that the ships and sailors have not been returned to Ukraine from Russia, I have decided it would be best for all parties concerned to cancel my previously scheduled meeting in Argentina with President Vladimir Putin. I look forward to a meaningful Summit again as soon as this situation is resolved!
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 30 Ноември 2018, 09:41:06

itzo написа:Не се коси- ако някой ще учи китайски, това първом ще са обитателите на териториите източно от планината Урал. Ибо както пише в китайските учебници по история

Дай да се пишем там бандеровски доброволци. Може да изкараме по някоя гривна.)
Екскурзия в Киев - да помогнем на Порошенко в изучаването на руския език. :mrgreen:
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 30 Ноември 2018, 09:48:56

Шоколадньlй заяц Петро се обзалагам, че го може руския по-добре от теб и мен. Пък и каузата на окраинците бездруго не ме влече, та да ставам доброволец в тая селска забава тип "стенка на стенку" :mrgreen: Ти сам си преценявай дали искаш да хвърлиш кости за Императора.
Последна промяна itzo на 30 Ноември 2018, 11:30:16, променена общо 1 път
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот onufriy » 30 Ноември 2018, 11:00:46

itzo написа:Шоколадньlй заяц Петро се обзалагам, че го може руския по-добре от теб и мен. Пък и каузата на окраинците бездруго не ме влече, та да ставам доброволец в тая селска забава тип "стенка на стенку" :mrgreen: Ти сам си преценявай дали искаш да хвърлиш кости за Императора.
Той, чувам, и търговийката с Донбас си я върти. Тежко му на пушечното месо в Азов...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 170 пъти
Благодарено: 289 пъти

Мнениеот itzo » 30 Ноември 2018, 12:00:04

Тия неща не са особен повод за ликуване. Щот оранжевият и гномът си имат дълбоки дупки за криене, а пък ние-не :mrgreen: Апропо, мераклиите партизани на бкнф закъсняха

https://www.bbc.com/russian/news-46396614

Украина забранява влизане в страната на мъже от 16 до 60 годишна възраст, главно на руски граждани. Демек ще трябва да минават през Донбас, както винаги :mrgreen:
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 30 Ноември 2018, 14:19:34

itzo написа:ако някой ще учи китайски, това първом ще са обитателите на териториите източно от планината Урал

Преди години ми подариха 2 учебника за учене на китайски. Проблема беше, че бяха донесени от Китай - "оригинални".
Та засега не знам, как да схвана "материята". Явно по друг начин. ;-)

Иначе преди доста години е имало и едно китайско нападение на СССР. С доста жертви и от двете страни. И докато в Москва се усетят, някои офицери решили проблема "със сила".
https://histrf.ru/lenta-vremeni/event/v ... -damanskii

Но в момента, Китай и Русия са съюзници. Китай не може да си позволи, да остане сам срещу "демократичния Запад". Въпреки че там проблемите с разни протести - ги решават.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bknf » 30 Ноември 2018, 14:27:58

schachmatter написа:при война на НАТО срещу русия, на коя страна ще се биете...Значи 80 процента бяха се писали на страната на рашките..

Нато ако тръгне на Изток, то първа ще е "Белая Русь" - Белорусия (на Лукашенко). Но им се каза ясно, че ако тръгнат натам с разните "цветни революции" - то ще има отговор и оказване на помощ от Русия.

А те и затова ни нямат доверие, на нас. И е ясно, че ти си изключение - българите винаги са били на страната на Русия. Даже и по времето на Царя.

Може да обиколиш из България и да питаш.;-)

Така че Нато по-добре да си прави разните там учения, но да не ходи на север.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bknf » 30 Ноември 2018, 14:41:12

itzo написа:Шоколадньlй заяц Петро се обзалагам, че го може руския по-добре от теб и мен. Пък и каузата на окраинците бездруго не ме влече, та да ставам доброволец в тая селска забава тип "стенка на стенку". Ти сам си преценявай дали искаш да хвърлиш кости за Императора.

Обаче завода си в Русия - не го е затворил все още. Много странно тва военно положение, в което той работи за страната, с която уж воюва)

Иначе в Украйната не ме влече да ходя. Да си решават проблемите - самостоятелно.

Ее там някъде - може би е приятелката на контрата.
https://www.youtube.com/watch?v=LcdB-8-0F94

A cлед като арестуваха бай Тошо, и в България така се скачеше. Имаше и "народни" митинги - за медийна картинка. Oрганизирани от СДС- то. Там слогана беше - "кой не скача е червен" ;)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bknf » 30 Ноември 2018, 15:21:09

schachmatter написа:Значи 80 процента бяха се писали на страната на рашките. Абе, не трябва ли да се бием на страната на НАТО? Ако е така, този ефрейтор не може ли да бъде подведен под отговорност в случай, че нещата загрубеят.

А де юре, ако НАТО наистина нападне Русия и Китай (и ти като първа пушка там на фронта), и ако след това нещата наистина "загрубеят", то съда над тия са загубили няма да е в Нюрнберг. A в Москва и Пекин.

Ракети, попадане в рая и т.н - ще го оставим настрана.

Tи как ще се оправдаваш? ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 30 Ноември 2018, 17:46:23

bknf написа:
itzo написа:ако някой ще учи китайски, това първом ще са обитателите на териториите източно от планината Урал

Преди години ми подариха 2 учебника за учене на китайски. Проблема беше, че бяха донесени от Китай - "оригинални".
Та засега не знам, как да схвана "материята". Явно по друг начин. ;-)

Иначе преди доста години е имало и едно китайско нападение на СССР. С доста жертви и от двете страни. И докато в Москва се усетят, някои офицери решили проблема "със сила".
https://histrf.ru/lenta-vremeni/event/v ... -damanskii

Но в момента, Китай и Русия са съюзници. Китай не може да си позволи, да остане сам срещу "демократичния Запад". Въпреки че там проблемите с разни протести - ги решават.

Аз само да ти напомня, че на 21 юни илядо деветстотин четиридесет и първа Германия и Русия също бяха съюзници. До следващата сутрин :mrgreen: Че и бяха отпразнували съвместното превземане на Полша със съвместен военен парад, казват старите снимки и киноленти. Колкото до китайския, не се притеснявам за теб, понежезащото съм доста убеден, че когато в Сибир почнат да учат китайски твоето местожителство все още ще бъде разложената от либерастия Мутер Дойчланд ;-)
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 30 Ноември 2018, 19:08:49

itzo написа:Аз само да ти напомня, че на 21 юни илядо деветстотин четиридесет и първа Германия и Русия също бяха съюзници. До следващата сутрин. Че и бяха отпразнували съвместното превземане на Полша със съвместен военен парад, казват старите снимки и киноленти.

Към тоя въпрос ще се върна впоследствие, защото е много обширен. Както и, по онова време не само СССР е сключил договор за не- нападение с тях. И освен това, преди 1941 г. е била и войната в Испания, където СССР също е помагал - на едната страна. А другата страна е била подпомагана от немците.

Но щом си убеден че са били съюзници - то защо тогава "обединена Европа" по онова време, и най-вече Немския Райх - така силно е искал да унищожи СССР ? Ако ще да са били съюзници, то по тая логика са щели съвместно да нападнат Великобритания. И от нея нищо нямаше и да остане.

Защо така?
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bknf » 30 Ноември 2018, 19:37:49

ivo75 написа:
itzo написа:bknf"......твоето местожителство все още ще бъде разложената от либерастия Мутер Дойчланд

Клечи тук, защото много си пада по конвенцията, но го е страх да си признае....Раздава го мАж, пък се среща с мах, за да се подиграват на olga. Съмнява се, дали zlateto е жена...

А ти виждал/а ли си някога - "златето"? И честно казано, и за тебе не знам къв пол си. По начина на структуриране на мислите - понякога бих те определил към женския пол.

Не искаш ли да се видиш и с мах, рики, с моя милост - лично? Kакто и с всички останали, досега "забанени", и всички желаещи. Може да направим и едно прасенце на скара.

Що се отнася до Конвенцията - то тя нещо взе да изпада в забвение. Не знам, какво е станало и с насилието срещу женския пол - използвано като единствен аргумент за нейното рекламиране и налагане. Обаче се оказа, че и в България се оформи силна съпротива срещу нея. И колкото и да се мъчехте с itzo, не успяхте да убедите много и тука. Остава да опитате да я прокарате и в Руската Федерация) . Да направите един парад и там - в защита на Конвенцията.)

Тo те там си организират паради де, не е като да нямат. ;-)

За олга обаче си измисляш (= послъгваш, фантазираш). Никога не ми и е и минавало през ум, и да си помисля нещо лошо за нея. Обаче има неща, с които не съм бил съгласен. Несъгласието с нещо не може да означава обида. Дори и според Конвенцията ;-) .

Що се отнася до Русия - ми то си има самолети. Летят си и си кацат нормално. Не е необходимо, да живея там постоянно. Поне засега. И дано не се окажа там на място, от което не се излиза по собствено желание. :mrgreen:

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
baconsutan
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 30 Ноември 2018, 20:07:34

bknf написа:
itzo написа:Аз само да ти напомня, че на 21 юни илядо деветстотин четиридесет и първа Германия и Русия също бяха съюзници. До следващата сутрин. Че и бяха отпразнували съвместното превземане на Полша със съвместен военен парад, казват старите снимки и киноленти.

Към тоя въпрос ще се върна впоследствие, защото е много обширен. Както и, по онова време не само СССР е сключил договор за не- нападение с тях. И освен това, преди 1941 г. е била и войната в Испания, където СССР също е помагал - на едната страна. А другата страна е била подпомагана от немците.

Но щом си убеден че са били съюзници - то защо тогава "обединена Европа" по онова време, и най-вече Немския Райх - така силно е искал да унищожи СССР ? Ако ще да са били съюзници, то по тая логика са щели съвместно да нападнат Великобритания. И от нея нищо нямаше и да остане.

Защо така?

Защото съюзникът Адолф забелязал как съюзникът Йосиф "точит свой кинжал"(по Лермонтов) и си направил сметката, че с такива съюзници не ти трябват врагове.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник