• Advertisement

кат Русия няма втора...

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: кат Русия няма втора...

Мнениеот bknf » 30 Ноември 2018, 20:21:09

itzo написа:Колкото до китайския, не се притеснявам за теб, понеже защото съм доста убеден, че когато в Сибир почнат да учат китайски твоето местожителство все още ще бъде разложената от либерастия Мутер Дойчланд ;-)

А в Русия, ако съм леко брадясал - са ми казвали, че много приличам на някой си от Кабардино- Балкария..(звучи като Балгария), както и от Дагестан, Казан и т.н.. Различни хора са ми го казвали, по различно време.

В такъв вид и от милицията (полицията) са ме спирали за учтива проверка на документите. Един път даже една джипка, както си вървеше по улицата - а аз си ходех мирно по тротоара - спря, даде на задна - за да ме контролират, кой съм, какво нося в раницата и накъде съм се запътил. ;-) А то имаше само 1 лептоп, документи и 1 бутилка вода))

Китайския ще го науча аз, няма проблеми. Ако се наложи. Но засега не ми се налага, да науча значението на техните няколко хиляди йероглифа, и как се произнасят (там и интонацията има значение)..
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот bknf » 30 Ноември 2018, 20:55:21

itzo написа:
bknf написа:..Защо така?

Защото съюзникът Адолф забелязал как съюзникът Йосиф "точит свой кинжал"(по Лермонтов) и си направил сметката, че с такива съюзници не ти трябват врагове.

Хитлер затова се е навил да нападне СССР, защото е бил уверен, че ще има масивно "предателство" на генералския състав. Сигурно са се надявали на вила в Крим, или някъде другаде. То си го е и имало, предателството. И затова и 41, и 42 са били такива, каквито са били. А след това, след като са отстранили Сталин и Берия, Хрущов и Жуков не само че са взели властта, но и е трябвало да се пренапишат разни спомени, книги и т.н. От първите месеци на тая война, както и въобще.

Обаче и това "защо така" не означаваше = "защо Хитлер е нападнал на СССР".

Ти твърдиш, че Сталин и Хитлер са били съюзници. Защо тогава, ако са били съюзници, са воювали в Испания - като врагове? Или те след това са се сдобрили ?
След което обаче добричкия Хитлер много го било страх, щото лошия Сталин щял да го нападне. Както твърдят англичаните от името на оня избягалия там в Англия - Резу́н.
Обаче добрия Хитлер не само че ги е нападнал - ами е имал за цел да ги унищожи, и цивилното население. Това за всеки случай, да не вземат пак да го нападнат - горкичкия. Но защо да ги унищожава всичките, при положение,
че искал само да не допусне нападение?

Нещо ти куца логиката, на защита на действията на немския Райх от онова време.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 30 Ноември 2018, 22:11:59

На теб ти куца логиката, щом си решил еднолично, че съм седнал да защитавам райха. Сталин и Хитлер, това са прототипите на Путин и Тръмп от двайсти век :mrgreen: А историята ни учи, че историята не учи никого на нищо ...и винаги настъпваме същото гребло :mrgreen: :mrgreen:

П.С. "Кабардино-Балкария" в превод ще рече, че имаш фаца на чеченски муджахидин, нали знаеш? :)
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 1 Декември 2018, 00:20:14

Последно предупреждение schachmatter, този път за обидни коментари, след това ще последва бан.

schachmatter написа:Нямашете няколко дни и сега точно след мой анти-руски пост се появи...ама защооооо, защоооо, такива случайности...
Руската федерация излива милиарди девалвиращи рубли в хибридна вАйна със Запада /защо за повече пари не стигат/.
Да не ти и пълнят и твоите джобчета, бкнф?
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот bknf » 1 Декември 2018, 09:26:51

itzo написа:"Кабардино-Балкария" в превод ще рече, че имаш фаца на чеченски муджахидин..

Ще кача снимки - ще видим. И от мен също.

За чеченците не знам, и с такива съм общувал, и то не един път. И в Русия, и в Германия. Но са други, друг тип хора са.

Един път в Немско, заради един зъб - в неделя - отидох в дежурния зъболекарски кабинет на Бундесвера. Та там в чакалнята, имаше един чеченец с брада като дядо Мраз, но черна. Той немски не знаеше, и руски също. Но с него беше сестра му, тя поне знаеше руски. Та трябваше някой да обяснява на дежурната зъболекарка (китайка), на немски - какви са му проблемите.. Та според тях - не приличам на "чеченец"... Те са и със светли коси, и рижави има..

Ето и една песничка по случая.
https://www.youtube.com/watch?v=s4zlTojupdg

И една друга, по-весела. ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=ett4Uud8ehM
Последна промяна bknf на 1 Декември 2018, 10:35:55, променена общо 1 път
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bknf » 1 Декември 2018, 11:01:45

itzo написа:На теб ти куца логиката, щом си решил еднолично, че съм седнал да защитавам райха. Сталин и Хитлер, това са прототипите на Путин и Тръмп от двайсти век. А историята ни учи, че историята не учи никого на нищо ...и винаги настъпваме същото гребло....

Нали ти казах по-горе, че тая тема е обширна. Не може да се засегне "накратко". Освен ако човек не е предварително подготвен, и щрака наизуст.

Но, ще се върна към нея. Пък да видим, какво е било по онова време, има ли прилики и разлики с днешно време - и какви са те.

Дето каза, че Хитлер бил нападнал на СССР, щото го било страх, да не бъде нападнат сам. Tоест, загрижил се бил за сигурността на Райха, та е трябвало да удари пръв. A защо тогава е имало представители (военни) в тая операция от цяла Европа ? Те какво, и тях ли ги е било страх ?

Някой ден ще напиша подробен списък на участниците в операция Барбароса. От кои държави на Европа са били - и то, "доброволци2. Никой не ги е карал да ходят там насила.

Що се отнася до Полша, то там земята, която си взима СССР обратно - е оная същата, която Полша прибира след революцията на Ленин. Подобно и с оная война на СССР срещу Финландия. Самата Финландия и без това е била част
от Русия, и 100 години са я подготвяли, да и дадат независимост.

На финландците е било предложено много повече земя, отколкото оная, която е била необходима на Съветите
да си обезопасят Ленинград (сега Петербург).

Поляците пък са били и в Москва по "смутното време", Но не на гости, а за да воюват.
Последна промяна bknf на 1 Декември 2018, 12:12:26, променена общо 1 път
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 1 Декември 2018, 13:37:13

ivo75 написа:
itzo написа:На теб ти куца логиката, щом си решил еднолично, че съм седнал да защитавам райха. Сталин и Хитлер, това са прототипите на Путин и Тръмп от двайсти век :mrgreen: А историята ни учи, че историята не учи никого на нищо ...и винаги настъпваме същото гребло....

В този ред на мисли, трябва ли да очакваме тръмпи да нападне съветите, пардон Русия, за да ни спасява от...комунизЪма?

Какъв комунизъм? Русия днес върви с уверени крачки към феодализма. За светия рейтинг и изборната победа оранжевият е готов да нападне ако щеш и марсианците :)

bknf написа:...Що се отнася до това, защо ли "фашистка Германия" е взела за своя символ - стар руски символ, то по тоя въпрос сигурно има нещо. Сега не ми се навлиза навътре в тоя въпрос, който май е доста интересен...

Символът не е руски. А "фашистка" Германия и съветска Русия (включая фюрерите им) са братя близнаци, затова и харесват едни и същи неща. Символи, цветове...И като всички братя от това кучило са готови да си прережат един на друг гръкляните в първия удобен момент :mrgreen:
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 1 Декември 2018, 16:05:30

ivo75 написа:...Може да нападне Марс, защото ако се реши за другата опция няма да има изборна победа, поради липса на избиратели :mrgreen:

Той е фалирал три пъти и всеки път дървото го изяждат другите. Бас слагам, в името на рейтинга е готов да засили някоя ракета на изток,за него светът е Туитър, Телевизия и Кечмания. Mисълта, че може да бъде прееВан окончателно без опция "рестарт" му е чужда. Но това няма общо с темата :)
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivan_pop » 1 Декември 2018, 17:00:20

bknf написа:
ivan_pop написа:Аз това мисля по въпроса за Русия и Путин!

Мда. За мислите (може би не си чувал), но те се състоят от взаимно свързани думи и понятия. Които, събрани в едно цяло, придават смисъл и значение на написаното. Една картинка не се състои от написан текст - тя не е текст, и не може да бъде.

Ееее,вярно бе!Благодаря за за информацията,научих нещо ново!!!
Аз доколкото зная този пречупен кръст на Немците е взет от стара еврейска свастика.Ама не съм сигурен.Очаквам някой по-начетен да ме обори или потвърди!?
Аватар
ivan_pop
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

Мнениеот bknf » 2 Декември 2018, 12:42:57

itzo написа:.. в превод ще рече, че имаш фаца на чеченски муджахидин, нали знаеш..

На муджехедин не. Интелекта и образа са други). Но на "диверсант в тила на врага" - напълно възможно.
Ченгетата имат нюх и ги надушват тия неща, отдалече.

Обаче пък след половин час разговор - нещата се изясняват. ;-)

schachmatter написа:Темата бе за русия, и че няма като нея втора...не за това където бкнф я оклонява /в света на научната фантастика...

Някой друг път повече, но само набързо ще ти кажа и нещо друго. За което може би не се и досещаш)

Ние българите сме свързани с Русия - даже повече, отколкото предполагаш. Може и повече, от разните там арменци, грузинци и т.н. Не само че от нас са взели кирилицата, която сега използват. И не случайно българския и руския така си приличат.

Хан Кубрат е имал няколко сина. Аспарух е бил най-малкия. Та, Казан преди е била столицата на ония българи, които са останали там. Една част от тях. Другите се разселват и из Европа - Италия и т.н. (както и из самата тогавашна Русия)

После Казан го превземат октомври 1552 г., и тия области заедно с населението стават част от Русия. Царя го пращат в рая, а жена му руския цар я харесва и я взима за себе си. Щото била много хубава. После тя му казва, да и построи вискоа кула. След което тя впоследствие скача от там и отива при мъжа си..

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
baconsutan
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 2 Декември 2018, 15:05:35

Одеве рано сутринта зареждам гориво на една бензиностанция. На касата пред мен четирима яко къркани типа, говорещи непознат език(но за сметка на това с много характерни физиономии) с много ръкомахане и сочене си искат от сащисаната касиерка бутилка "Горбачов". Единият къса капачката, помирисва и изведнъж превключва на разбираем език: "Блядь, заебись, сядем здесь(сочи една маса) ,шоб как нормалньlе мужики ..." :mrgreen: На езика ми беше да ги питам рано сутрин Аллах дава ли водка, ама сигурно щяхме да станем на кълбета :mrgreen:
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 2 Декември 2018, 19:42:38

schachmatter написа:Ти къде ги четеш тези работи?

Това е известен случай. Ама ти нали си леко скаран с историята и фактите.. Забравих как и беше името. Както и има един многотомник - "История на българите" или нещо такова.

А иначе - случайно ги разбирам, доста неща. Важно в случая нали знаеш, какво е. Желанието-)
Оттам нататък всичко е лесно.

Eдин път, в Немско - преди години - си зададох 2 въпроса, свързани с Русия. Защо се разпадна Съветския съюз, и - защо Хитлер е нападнал СССР.

Търсейки отговори, разбрах и се запознах и с много други неща. Които тогава или не ги знаех, или и не съм си и представял, че може да са били точно така.

Ти може би си чувал, че НРБ и СССР бяха преди "съюзни" държави. СИВ, Варшавски договор и т.н. Бай Тошо е и искал от Брежнев, държавата да се приеме в състава на СССР. Било му е отказано.

Тогава и е имало един лаф. "Курица не птица, Болгария – не заграница". Както и тогава са били дадени най-много лицензи за производство на оръжие. Повече от всички страни на СИВ, взети заедно. (съветско). Тия заводи, които и сега работят и бяха тогава държавни - са от онова време. Сега май са частни. Нафтата пък за отопление е струвала 8 стотинки (70-те години). Или че бай Тошо е казвал, че България била най- голямата колониална държава, щото държала пазара на СССР.

Та, когато всичко това се разпадна, пред очите ми - тогава нито знаех, защо става така. Нито разбирах, защо. Впоследствие вече, щях да разбера това- онова.

За пръв път, стъпих на руска земя зимата на 2013 г. Там в какви ситуации съм изпадал.. и 1 книжле мога да напиша.)
Тогава, за събитията в Украйна, бившето УССР - нищо не знаех. Нито ми е било интересно.

Една от задачите ми тогава беше, да инсталирам камери за/на едно производство. За да може да се следи, в реално време - какво става - от други места на света (oнлайн). Както и да се получава информация за това, какво и колко се произвежда всеки ден. Колко ток се харчи - и оттам и останалото. После се оказа, че трябва за целта да прокарам и бърз интернет, на добра цена. За целта трябваше да се копаят и 30 км. кабели))

След това обаче се оказа, че трябва да се запозная и със счетоводството на фирмата, и с търсене на хора (персонал), разните правни въпроси - от руското право. Щото едно е, да търсиш за/в голям град. И съвсем друго - за много забутано място, далече от "цивилизацията". След което излязоха и други неща. И разследване на престъпления, и ходене по съдилища, прокуратури, МВД и т.н.

И са ме и контролирали, в началото. Дойдат 2 военни джипа със "специалисти", не УАЗ-ки, а от ония по-големите ГАЗ 2975 Тигр.. блокират района и "базата" - и почват да задават въпроси ;-). А нещо "погрешно", за което винаги могат да се хванат - че не си спазил някой руски закон и §§ от закона - винаги може да се намери.

Там по принцип, ако във визата ти пише че тя е за Москва, и "туристическа" и т.н. - уж че ще гледаш музеи - не бива да си на хиляди км. оттам. Или да се занимаваш с дейности, които не са "туризъм". Или ако си в близост до някой "стратегически" обект. Дори и да не е засекретен такъв. Както и ако си чужденец, еле пък "натовец" - то си длъжен да се регистрираш в полицията, че живееш там. Ако не го направиш, живееш "нелегално" - и те хванат...:mrgreen:
Може и да се окажеш на места, още по-далече от цивилизацията))

В големите градове може и никой да не забележи - но в малките градчета..))

Та тaм общо взето, никой не се интересува от България. От любопитство може да попитат - "a как живеят там сега хората", пък и доста са чували за нас и са били там, още преди. Или пък да те пита някой на маса - "вие пък защо влязохте в Hато..")) За да му обясниш впоследствие, че хората никой директно не ги е питал, кой какво иска. Нито някой политик, ще се съобразява с тях..

Или някой ако иска да си купи имот.. Hо и който има пари, за него целия свят е отворен.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ivan_pop » 2 Декември 2018, 22:31:01

bknf написа:
schachmatter написа:Ти къде ги четеш тези работи?

Това е известен случай. Ама ти нали си леко скаран с историята и фактите.. Забравих как и беше името. Както и има един многотомник - "История на българите" или нещо такова.

А колко много томник и кой е автора?
Да не е "Български хроники" на Стефан Цанев?
Аватар
ivan_pop
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

Мнениеот bknf » 3 Декември 2018, 08:42:36

ivan_pop написа:А кой е тоя многотомник и кой е автора? Да не е "Български хроники" на Стефан Цанев?

Да, май там точно го видях (за пръв път). После го намерих тоя случай и на руски. Може да намеря и линк - ако е интересно)

В тия книги ми направи впечатление, че се беше концентрирало вниманието върху милионите жертви. Тогава си зададох обаче и въпроса - а кой и как ги е броил, точния брой - и дали е имало и навсякъде свидетели.)

А самия сегашен руски език, и българския - може това да е било някога един общ език. Който после леко се е изменил, c течение на времето. Щото тия 2 езика нямат нищо общо нито с холандския (който ми прилича на немски), нито с датския, нито с турския. ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот zlateto » 3 Декември 2018, 08:58:57

bknf написа:Тогава си зададох обаче и въпроса ...

Като виден познавач на женската душа ...

... не се ли запита що мацката е държала да скочи от кула, специално построена за нея? :mrgreen: ;-)
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник