• Advertisement

Днешна Русия и нейното очарование

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Днешна Русия и нейното очарование

Мнениеот bknf » 8 Февруари 2014, 18:37:47

Ами вижте сега, ако махнем наименованията, бих казал че в днешна Русия хората не живеят никак лесно. Първо времето е бих казал - прохладно - особено зимата. Тък като в момента вече почти месец се намирам там, мога да ви разказвам след известно време за впечатленията си. Ако всичко мине нормално)))
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 279 пъти
Благодарено: 434 пъти

Мнениеот ScheissMann » 8 Февруари 2014, 19:55:11

Дано всичко бъде наред от престоя ....Направи малко снимки от там ако имаш възможност и качи...Поздрави на теб и на цяла Москва
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот bknf » 9 Февруари 2014, 09:11:53

Снимки направих.. хиляди) Разбрах какво ли не, има хора които живеят (доста) добре, а повечето горе-долу. Но си имат коли, топли жилища и т.н. Даже намерих и българско краве сирене) Отделно че територията е огромна, предвижването с влак или автомобил отнема време, а вътрешните авио линии още не ми се ще да ги ползвам) Има много хубави хора, но и много фирми гледат да излъжат с нещо.
Относно правенето на бизнес - има много подводни камъни, човек си мисли или планира едно - а се окаже друго, и винаги трябва да е готов че отсрещната страна ще се опита да го прекара.
И разбира се, не се и съмнявам че всичко ще бъде наред.)

Има едни такива картички, с празника на мъжете в Русия (23 февруари, деня на защитниците на отечеството)
Та от една такава видях следния текст, който ми хареса)

Пусть сила, смелост, острый ум
Ведут к желанной цели
И яркий, радостной триумф
Ждет в каждом новом деле!

Потребители благодарили на автора bknf за мнението (общо 2):
vlScheissMann
Рейтинг: 8%

bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот estira » 9 Февруари 2014, 10:41:57

vl написа:А делата Путинови какви са? Беше затънал в престъпления още като зам.кмет на Санкт Петербург. По-голям руски престъпник от него в момента няма.

Я кажи един от неговия ранг, дето е майка Тереза :mrgreen:
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.

Потребители благодарили на автора estira за мнението (общо 2):
daisymmvl
Рейтинг: 8%

Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот ScheissMann » 9 Февруари 2014, 11:03:26

Относно правенето на бизнес - има много подводни камъни, човек си мисли или планира едно - а се окаже друго, и винаги трябва да е готов че отсрещната страна ще се опита да го прекара. ..... В Бизнесът е така :mrgreen:

Потребители благодарили на автора ScheissMann за мнението:
vl
Рейтинг: 4%

Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Мнениеот vl » 9 Февруари 2014, 15:26:37

https://www.facebook.com/maria.mileva.9 ... 1838079817

Знаеш ли братчед, кое отличава хората от животните? Алкохолът. Нито едно животно не пие.
Последна промяна vl на 9 Февруари 2014, 16:21:29, променена общо 1 път
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 191 пъти

Мнениеот vl » 9 Февруари 2014, 15:31:12

bknf написа:Снимки направих.. хиляди) Разбрах какво ли не, има хора които живеят (доста) добре, а повечето горе-долу. Но си имат коли, топли жилища и т.н. Даже намерих и българско краве сирене) Отделно че територията е огромна, предвижването с влак или автомобил отнема време, а вътрешните авио линии още не ми се ще да ги ползвам)
Има едни такива картички, с празника на мъжете в Русия (23 февруари, деня на защитниците на отечеството)
Та от една такава видях следния текст, който ми хареса)

Значи общо взето са по-добре от нас...... Блазе им! Да се чуди човек защо рускините си търсят хора за женене от Бг(и искат да се установят в Бг). А други пък ходят да слугинстват в Италия....Някои от тези слугинстващи са жителки на Санкт Петербург.

Преди да пътуваш с руските вътрешни самолетни линии май ще трябва да се поинтересуваш колко са падналите им самолети.

Ето и една друга впечатляваща картинка:
https://www.google.bg/search?q=%D1%82%D ... B732%3B455

Добре ще бъде да осведомим по-младите и незнаещите, че 23-ти фувруари до 1989г. се отбелязваше като неофициален празник в Бг с предавания по телевизията. А 7-ми ноември даже беше официален празник(?), неработен и ходехме на манифестации по задължение.
Последна промяна vl на 9 Февруари 2014, 16:02:35, променена общо 3 пъти
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот estira » 9 Февруари 2014, 15:57:42

То и аз се питах години на ред, защо аджеба баща ми ходи да работи в Москва. Че ние и в България си имаме и болни, и болници...
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.

Потребители благодарили на автора estira за мнението:
daisymm

Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот pitcologne » 10 Февруари 2014, 02:15:32

Май имат друг голям проблем, за когото не се говори

http://www.youtube.com/watch?v=J3sjnU_YFR8
http://www.youtube.com/watch?v=vHXQiYeXYg8
pitcologne
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 83 пъти

Мнениеот bknf » 20 Февруари 2014, 14:48:58

Значи общо взето са по-добре от нас..Да се чуди човек защо рускините си търсят хора за женене от Бг..
Ами не знам, кой от кого е по-добре.. Май всеки по различно, тъй като там огромна част от работещите получават пари "на черно".
А на рускините проблема им е че там просто няма достатъчно ("нормални") мъже, освен това климата е хладен.
Няма слънце и т.н., отделно останалите въпроси, касаещи ежедневния живот. Отделно че това е огромна територия..
Ако обаче дадена жена там печели много..то това не е никак малко даже и за Германия.
Особено ако се има предвид че там няма такава система на данъчно облагане)..
Доколкото разбрах, българския им харесва, защото е много сходен с руския, а и Альоша още си стои там на поста.
Това всички го знаят, както и други разни подробности.
От друга страна, да живееш в Русия не е за хора със слаби нерви)))
Някои от тези слугинстващи са жителки на Санкт Петербург
Това няма абсолютно никакво значение.. в Стпб има хора с много пари, но също и такива получаващи доста малко - а там живота не е евтин.
Така че, кой как се уредил - и както мисли и действа.

Преди да пътуваш с руските вътрешни самолетни линии май ще трябва да се поинтересуваш колко са падналите им самолети
Хахаха. точно поради тая причина пътувах там основно с влак или лека кола). Последното не е много за препоръчване, защото съм чувал как катаджиите подхождат към чужденците..(за да им вземат парите)
а и с местните също. Също така е добре да знаеш някой друг параграф, за всеки случай.. За да охладиш с него амбициите на тоя или оня. Ако обаче тръгне да те кара в участъка посред нощ))) Тогава не знам))
Също така, правят се разни проверки..от имиграционните, и какви ли не служби - да не казвам имена))
Рано сутрин, а може късно вечер - или посред бял ден)). За щастие нямаше проблеми.

Не знам защо, но в Русия няма развит (евтин) въздушен транспорт - което за такава огромна страна би било огромен плюс.

Tам има доста проблеми, за решаване - кой знае, как ще се развият нещата в следващите 10- 20 години.
Също така, разни хора оттам тръгват по света, за да търсят личното си щастие другаде.
А и навсякъде, в ежедневния живот, засичах много мили и добри хора, готови да ти помогнат във всичко, ако е необходимо.
От друга страна, там отношението на фирмите към крайния клиент не е много добро - гледат да го прекарат, както могат. Същото се отнася до всякакви там разни адвокати, банки, телефонни услуги и кой знае още какво.
Особено ако не се усети..С разни там реклами и т.н. Но.. ако човек си отваря очите и е нащрек, то нещата стават.
Също така и фирмите не рядко не плащат както е било уговорено..
Просто след приватизацията на тая или оная фирма, на власт са дошли хора които гледат бързата печалба.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
vl

bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ScheissMann » 20 Февруари 2014, 15:32:25

От друга страна, там отношението на фирмите към крайния клиент не е много добро - гледат да го прекарат, както могат. Същото се отнася до всякакви там разни адвокати, банки, телефонни услуги и кой знае още какво.
Особено ако не се усети..С разни там реклами и т.н. Но.. ако човек си отваря очите и е нащрек, то нещата стават.
Също така и фирмите не рядко не плащат както е било уговорено..
Просто след приватизацията на тая или оная фирма, на власт са дошли хора които гледат бързата печалба.[/quote]
:-" Явно тази схема е на мода по света :-"
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 20 Февруари 2014, 15:36:21

Също така съм чувал, че за да се свали и смени изгорялата крушка някои блондинки поръчват електротехник))
Да не говорим за електроинсталация или какви ли не други елементарни ремонти)
И това не е виц)) Става дума за Стпб.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
vl

bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот vl » 20 Февруари 2014, 23:57:02

Не зная кои рускини поръчват ел.техник за смяна на крушка, но предполагам, че те същите не отиват да слугинстват в Италия и другаде. Преди години една рускиня в Несебър ни се оплака, че не можела да си намери руснак за съпруг, който да не пие! Затова си търсела българин. Жената на мой професор от СУ е от град Саратов. Освен това тя се опитваше да омъжи в Бг своята племенница. Не сме обсъждали причините.

Аз пък си мислех, че вътрешните самолетни линии в Русия са добре развити. Или са били преди години? Моите родители летяха с Ту 104 от Москва до Ленинград още през 1972г. Точно този модел Ту беше известен с многобройните си катастрофи. Доколкото си спомням БГА "Балкан" нямаше такъв. Нашите вътрешни самолетни линии бяха доста развити до 1991г. Аз например имам повече от 100полета от София до Русе.
Защо не пишеш Санкт Петербург? Толкова ли е трудно?
Не ни обясни Альоша от кого ни пази?
За руснаците и рускините, с които съм разговарял мога да кажа, че са предпочитали да им говоря на български, отколкото на немски или на английски. На руски ми е трудно въпреки, че имах "късмета" да го изучавам цели 8години в у-ще. Но все още си спомням някои думи и ги вмъквам в разговора, ако се наложи.
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 21 Февруари 2014, 08:47:37

Не зная кои рускини поръчват ел.техник за смяна на крушка

Относно важния въпрос за смяната на крушките)) Бях отседнал там в един хостел, имаш стая, ползваш в коридора кухня, баня и тоалетна. Тоест това беше жилище, с общо 10 стаи, отпред рецепция. За да влезеш вътре ти трябва или ключ, или рецепционистката да ти отвори. По принцип има там момиче 24 часа в денонощието, на смени. Можеш да го вземеш на ден, или на месец. Удобно беше, щото е централно. А и всичко ти е там, интернет, легло, маса, хладилник, печка и т.н.
Та ставаше дума за една такава блондинка. Те звъняха на електротехник, за да смени изгорелите крушки.) Не ми се ходеше в банята и тоалетната на свещи, та реших проблема аз лично. Освен това, трябваше да се чака повече от седмица, за да дойде някой изобщо. Е, трябваше да се качиш на една стълба на 4-5 метра високо, а и самите крушки бяха малко завъртяни.
След което получавах всяка вечер безплатен чай с бисвити от дежурната смяна, също така и собственичката ме поздрави лично))
Моите родители летяха с Ту 104 от Москва до Ленинград още през 1972г

Да, в съюза е било едно - сега вече това е история. Летят с Боинг и Еърбус, също и с някои руски машини. Но какъв е точния техн. парк не знам. Също и влака им е приватизиран, както и превозите на стоки и товари. Можеш да си представиш какъв блокаж ще стане, ако жп линиите не работят..Стуктурата на тоя вид транспорт и досега си е нещо като военна. За да влезеш във влака ти трябва паспорт, както и за да купиш билета на гарата.
И да разбира се, Москва- Ленинград няма проблеми, ставаше дума за другите градове.

И да, българския им харесва, защото им прилича на древен руски..Впоследствие много думи и значения са се изменили, а в българския те са си останали с положителен смисъл. Например българската дума "аз", или "х-й")

Руски.. го учехме 3-4 години до перестройката на Горбачов, и то по 1 час на седмица. Но ако си намериш интересни книги по интернет (има безплатни - милиони), ще научиш каквото си поискаш.

А там се занимавам с проектиране на производство и т.н. Засега)..
СТПБ е съкращението, което се използва и там)
Нещо като PB за Пловдив)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ScheissMann » 21 Февруари 2014, 15:30:25

Явно в любовта не им върви ....И кметът на Москва се разведе със жена си ....http://ria.ru/moscow/20140221/996290434 ... source=fb1

Потребители благодарили на автора ScheissMann за мнението:
vl

Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник