• Advertisement

Днешна Русия и нейното очарование

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Днешна Русия и нейното очарование

Мнениеот vl » 22 Февруари 2014, 00:14:53

Да, "хубав" пример дават. Имаше една поговорка, че рибата се вмирисва от главата.
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 191 пъти

Мнениеот vl » 25 Март 2014, 01:25:49

Страхотно ще ни бъде в Евразия.
http://www.adme.ru/vdohnovenie-919705/r ... ist-648905
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот veilet » 18 Април 2014, 13:33:44

Не зная дали е точното място тук да "споделя" намереното, за което предварително се извинявам. Един "нов поглед" върху отношенията между немци и руснаци чрез:

http://www.bbc.com/news/magazine-26988891
Аватар
veilet
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 44 пъти
Благодарено: 62 пъти

Мнениеот vl » 26 Ноември 2014, 04:17:53

Уборка листьев в Москве.

https://www.facebook.com/varlamov/photo ... 77/?type=1

Някой беше написал във фейсбук, че са направо инженери! =D> =D> А друг, че са съветски рационализатори!
Последна промяна vl на 26 Ноември 2014, 17:21:41, променена общо 2 пъти
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Chariza62 » 26 Ноември 2014, 11:05:00

Русия велика страна ,а руската нация е гениална и красива

Потребители благодарили на автора Chariza62 за мнението:
olga
Рейтинг: 4%

Chariza62
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот Franken » 26 Ноември 2014, 13:45:18

Chariza62, Иво Беров добре го е описал:

http://www.svobodata.com/page.php?pid=1 ... 4&archive=
Franken
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 106 пъти

Мнениеот malak_pit_bull » 27 Ноември 2014, 01:40:00

Franken написа:Chariza62, Иво Беров добре го е описал:

http://www.svobodata.com/page.php?pid=1 ... 4&archive=

@Franken

Кое точно харесваш на статията на г-н Беров? Дай малко коментар :-)

Аз си направих труда да прочета цялата статия и да ти кажа честно така и не видях нещо особено в нея. Освен до болка повтаряните (според мен папагалски) мантри от 25 години насам относно Бг и относно Русия (от няколко десетилетия насам).

Относно Русия (понеж това е темата) според мен г-н Беров е преписвал от "Spiegel" (съзнателно) и от "Работническо дело" (несъзнателно). Поне такава е според мен реториката му - Путин е лош (началник), едва ли не мисли злото на света, войни започва... другите (т.е. висшата политическа класа) не искат да преговарят с него... Естествено не споменава маловажните факти за интелектуалния му капацитет (кадър на КГБ, който защитава интересите на кликата си), за връзките му със Siemens, Rheinmetall или EON (наскоро сключиха дългосрочен договор за доставка на газ от Русия)...

Нито говори за това как да противодействаме на такива като Путин (ако приемем, че той е от лошите). И това според мен е ключовият фактор - ние каквото и да направим те Путиновците в Русията (а чат-пат и в Германия или САЩ) са си там и са ни малко или много съседи. Вместо да се тръшкаме и да мрънкаме колко са лоши, не е зле да се замислим как да си защитаваме интересите като търгуваме (или поне имаме вземане-даване) с такива като тях. В това отношение може да се поучим (поне малко) от германския опит... Това АЗ наричам смислена статия. Всичко друго (според мен) е бошлаф, изтъркани клишета от студената война, общи приказки и наивна изток-запад логика.

П.С.: За да няма недоразумения, аз презирам кликата около Путин (КГБ-главорези). Но също не харесвам хора, които от 25 години ми набиват в главата колко сме зле (в Бг) и колко е лош Путин, ЕС, САЩ, арменският поп и т.н... Харесвам хора, които предлагат конкретни решения на конкретни проблеми, четат (поне малко) история и се поучават от нея...

Потребители благодарили на автора malak_pit_bull за мнението:
boyko123

Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот Franken » 27 Ноември 2014, 13:21:43

"@Franken
Кое точно харесваш на статията на г-н Беров? Дай малко коментар :-)
Аз си направих труда да прочета цялата статия и да ти кажа честно така и не видях нещо особено в нея. "

Ами точно за това става дума: че през последните 97 години в Русия нищо не се е променило. С това изключение, че на времето болшевиците се опитаха да завладеят света и наложат със сила комунизъма, нещо, което сега го правят със събраните пари на капиталистите - справка: навсякъде по света са плъпнали руснаци, това всеки един от нас го е установил. Купуват се имобилии, откриват се фирми, за футболните отбори да не говорим и т.н. и т.н. И в същото време народецът, останал в Русия едва преживява.

В действителност това е една държава, която икономически може да си съществува без никакъв внос или износ - има си всичко и то в доста големи количества. Защо тогава е на това дередже? И защо др. Путин (някои критикуват Беров за прилагателното "началник", но на мен то ми харесва) не поглежда календара и да види в кой век живеем, че вече периодът на войните (поне в Европа) е отминал, че спорните въпроси се решават с преговори, а не с пушка в ръката и когато му се каза това, той си взе шапката и си отиде.

Друг е въпросът - това е лично мое мнение - че руснакът обича някой да му виси над главата, явно демокрацията не му е по мярка (или и на него "чипът е увреден"). Влез в руска черква и виж как всеки идващ руснак се хвърля пред олтара и започва да си бие главата в пода. Да си виждал българин да прави такова нещо...?

Проблемът, батков, е че ако войната в Украйна се засили много вероятно е да засегне и останалата част на Европа. А тъкмо в последно време разправях, че ние май ще сме първото европейско поколение, преживяло живота си без война - дано да не ме чуе дявола...

Потребители благодарили на автора Franken за мнението:
vl

Franken
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот bknf » 27 Ноември 2014, 14:33:18

Ами точно за това става дума: че през последните 97 години в Русия нищо не се е променило
Как така не се е променило Франкен? от 1917 до 2014 нищо не се е променило? За тоя период от време са се случили доста неща. Така да стигнем и до създаването на тая република УССР, за която споменаваш малко по-надолу.
Oт 1991 година, държавата Украйна. Знаеш ли, кaк са я създали болшевиките и защо?

Но от друга страна имаш право. Чак толкова големи, положителни промени няма. Но за тоя период има и някоя друга война. Гражданcка война, електификация, БАМ, индустрия, после пак война, и т.н.

С това изключение, че на времето болшевиците се опитаха да завладеят света и наложат със сила комунизма
А тука малко пояснение може ли? Какво точно са опитвали да завладеят и как? Със сила? Сега обаче наблюдаваме нещо друго. Някои други хора завладяват останалия до тогава сравнително свободен свят със сила. И искат да налагат в него демокрация от техен тертип. Това какво е според теб? Някаква друга форма на комунизъм? (За справка: Либия, Ирак, Афганистан, Африка)

нещо, което сега го правят със събраните пари на капиталистите - справка: навсякъде по света са плъпнали руснаци, това всеки един от нас го е установил. Купуват се имобилии, откриват се фирми, за футболните отбори да не говорим и т.н. и т.н.
Ами това е то, свободния капитализъм. Капитала отива там, където поиска. Дали той е руски, английски, немски.. Ти наблюдавай за китайците, оттам ще дойде и е тръгнало също интересно развитие. Tе нали са комунисти? Имат си и ком партия.. Или те са от наште комунисти?

И в същото време народецът, останал в Русия едва преживява
Общо взето да, има нещо такова..А народа в България?

В действителност това е една държава, която икономически може да си съществува без никакъв внос или износ - има си всичко и то в доста големи количества.
Там по принцип много може да се създаде, но и климатичните условия не са от най-благоприятните. Не знам колко % от територията са вечно замръзнали или прохладни. Така че много неща е по-добре да се импортират, поради съответните климатични условия.

на руснака явно демокрацията не му е по мярка

Коя демокрация - тая на европейския съюз? Дето в Брюксел решават въпроса за лампите или % на наклон на краставиците? Или американската демокрация? Давай да разбомбим всичко, а петрола за нас?

Влез в руска черква и виж как всеки идващ руснак се хвърля пред олтара и започва да си бие главата в пода. Да си виждал българин да прави такова нещо
А ти колко пъти си влизал в руски църкви? Обикалял ли си изобщо из тая страна? Нещо си в голямо заблуждение по тоя въпрос с блъскането на главите в пода..

ако войната в Украйна се засили много вероятно е да засегне и останалата част на Европа

A защо мислиш така? Да не би американците да тръгнат да воюват за Киев?
Да те успокоя - няма да тръгнат. Както не тръгнаха и в Грузия.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
olga

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 279 пъти
Благодарено: 434 пъти

Мнениеот olga » 27 Ноември 2014, 14:40:06

За да не се карате - или да се скарате съвсем - искам да ви кажа - русофили и русофоби в България е имало винаги, още от времето на дядо Славейков :-)
Преди 100 години в България са се водили същите разговори :-) , и преди 150 години същите спорове :-)
бкнф, не можеш да убедиш Франкен, че не е прав.
Франкен, не можеш да убедиш бкнф, че не е прав.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот Franken » 27 Ноември 2014, 17:47:58

Не съм нито русофил, нито русофоб и нямам никаква причина да се "карам" с някого. Имах (и имам) доста приятели руснаци, прекарвал съм много приятни моменти в Москва и Ленинград, но това нито за секунда не променя мнението ми, казано по-горе. Става дума не за народа, а за страната, за нейното политическо и икономическо развитие. Без да коментирам повечето от зададените въпроси, ще задам само един: защо настоящите бегълци (а и тези от по-рано) не се насочват към "великата" руска страна - цитирано по Олга, а търсят все западноевропейските държави с гадната им брюкселска демокрация?

Но искам да направя едно "пояснение" на запитването от bknf: какво по-точно са се опитвали да завладеят руснаците?

Драги bknf, когато ленин докарва болшевизма на власт (не без решителната помощ на Германия), той и неговите сподвижници решават да наложат тази власт по целия свят, като много добре са знаели, че по нормален път това няма да стане, ами само със сила. И така след известно време др. сталин започва да се готви за това изпълнение. Години съветската индустрия работи изключително за силно и модерно въоръжаване докато народът гладува. Единственото, което сталин не е преценил е, че хитлер ще го нападне. И тъй като съветската армия не е била подготвена за защита, а за нападение, немците много бързо са навлезли в съветската територия докато нещата (по една или друга причина) не са взели обратната посока. И не знам какво щеше да стане от Европата (а може би и останалата част от света?) ако американците, драги ми bknf не бяха се намесили и на 6 юни 1944 не бяха открили Втория фронт. Най-вероятно по целия континент щеше да се учи руски в училище, да се носят пионерски връзки (за които някой съжаляваше в един от форумите) и какво ли не още, познато на хората от моето поколение. Та да не изпадам в подробности искам да завърша с един цитат на Чърчил, че западната демокрация може да не е най-добрия строй, но в момента по-добър вариант от нея няма. А в руски църкви съм влизал може би повече от теб - това само за инфорация, bknf.

Потребители благодарили на автора Franken за мнението:
vl

Franken
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот olga » 27 Ноември 2014, 19:17:50

Кога съм казала това нещо, че ме цитираш ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Franken » 27 Ноември 2014, 19:30:20

Олга, извинявам се много, объркал съм се, става дума за Chariza62
Franken
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот olga » 27 Ноември 2014, 21:19:34

Току що започна филм за Ст.Петерсбург по NDR, Франкен :-)
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 27 Ноември 2014, 21:54:19

И аз по същия начин, не виждам тука никакви -фили или фоби. Също и никой не се кара с никого.

Франкен..
защо настоящите бегълци (а и тези от по-рано) не се насочват към "великата" руска страна

Тия от Украйна ли? Не знам колко бежанци имат вече там, но са много. А що се отнася до останалите - въпроса е основно паричен. Пък и защото да се живее "там" не е никак лесно) Ако отидеш ей-така от нищо. Но и знам немци, французи, американци.. отишли да живеят "там".

Какъв е бил планът на Сталин, защо Хитлер е нападнал СССР - при положение че е взел Европа заедно с колониите
(тогава както знаеш, в Африка не е имало тия държави както днес).. Нито аз, нито ти знаем точния отговор.
Има разни твърдения, но не всичко съвпада с известните факти. Също както и никой от нас не е живял по това време.

Що се отнася до "американците", то и там нещата не са много ясни. От там явно са помагали и на едните, и на другите.
За да вземат после това което трябва. И са финансирали еди кой си.

Чърчил, ако не се лъжа, той е искал да даде част от България на Гърция и Турция след войната.
И сигурно е щял да го направи, ако не е бил оня с лулата.

Църквите, тогава явно си видял повече от мен.

Ние откъде тръгнахме, та къде отидохме.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 279 пъти
Благодарено: 434 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник