• Advertisement

Да се оплача ...

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Да се оплача ...

Мнениеот iniuta » 21 Октомври 2012, 13:27:59

Пускам темата с идеята всеки, който иска да се оплаче от каквото му тежи на душата, да го направи. Нали знаете, споделена мъка - половин мъка :)

Да започна аз - получих предизвестие от хазяйна да се изнеса от квартирата, защото дъщеря му се жени и щяла да живее тук. Кофти момент за търсене на жилище е, да не говорим, че нямам никакво време да обикалям по огледи. А колко багаж за опаковане имам - дори не искам да си помислям. Мрън.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Re: Да се оплача ...

Мнениеот boyko123 » 21 Октомври 2012, 14:03:39

Нова къща, нов късмет, Ина, и току-виж по-добър :) . Едно местене си е половин земетресение - няма подходящо време за него, но най-трудното е да започнеш, после те увлича. По "нашия край" предлагането под наем не е лошо, не знам как е при теб, но стискам палци и успех!

P.S. Мисля че от тази тема ще се "родят" още доста други ;-)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот bromma » 30 Октомври 2012, 16:32:51

Хубава тема, но пък защо никой не се оплаква? А уж ние все от всичко и по много се оплакваме :-k
Аз да се оплача от вируса, дето го прихванах. На лаптопа и понеже нямам друг с българска клавиатура, се умълчах за около месец.
Става въпрос за т.н. полицейски вирус - в един момент картината изчезна и се появи съобщение на фона на емблемата на шведската полиция, че в устройството си имам пиратски медии, или неприлични такива и следва да платя глоба 1000 кр. с някакви бонове за да ми се разблокира лаптопа. И нищо друго не действаше в него, само това съобщение излиза при рестарт.
В първия момент се вързах (гузен негонен бяга), щото имам стари музики, дето съм ги свалял преди 6-7 г. После ми се стори странно това плащане с бонове, чието име звучеше на английски, нещо си -кеш. Потърсих из мрежата с таблета и открих инфото за този вирус.
В сервизната фирма си играха три седмици, докато ми изчистят лаптопа срещу 1500 кр. сега съм online.
Между другото изпитах на свой гръб какъв зор е с кирилицата, когато я нямаш на клавиатурата :(
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот velingrad » 30 Октомври 2012, 20:34:21

bromma написа:Хубава тема, но пък защо никой не се оплаква? А уж ние все от всичко и по много се оплакваме :-k
Аз да се оплача от вируса, дето го прихванах. На лаптопа и понеже нямам друг с българска клавиатура, се умълчах за около месец.
Става въпрос за т.н. полицейски вирус - в един момент картината изчезна и се появи съобщение на фона на емблемата на шведската полиция, че в устройството си имам пиратски медии, или неприлични такива и следва да платя глоба 1000 кр. с някакви бонове за да ми се разблокира лаптопа. И нищо друго не действаше в него, само това съобщение излиза при рестарт.
В първия момент се вързах (гузен негонен бяга), щото имам стари музики, дето съм ги свалял преди 6-7 г. После ми се стори странно това плащане с бонове, чието име звучеше на английски, нещо си -кеш. Потърсих из мрежата с таблета и открих инфото за този вирус.
В сервизната фирма си играха три седмици, докато ми изчистят лаптопа срещу 1500 кр. сега съм online.
Между другото изпитах на свой гръб какъв зор е с кирилицата, когато я нямаш на клавиатурата :(

Мога само да предполагам, че иде реч за този, ама вашенска версия . Ако е така, то 3 седмици!? и 1500 кронки са безсрамие. Ако (недай си) пак се случи, пиши, и ще го махнеш, затриеш, унищожиш за 5 мин.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот DrJeckyl_and_MrHyde » 31 Октомври 2012, 23:34:27

popwill написа:... А щом и с гугъл не се справяш след като само с 1 търсене става оправянето ...

При липса на друг компютър, не виждам как да се справи с гоогле, когато единственият е блокиран от вируса. Колкото до този вирус, препоръките от нета често са старички и не винаги вършат работа при непрекъснато появяващите се нови версии.
Наскоро един млад господин също го бе прихванал. Не знам как става за 5 мин, ама на мен ми трябваха повечко, докато сецирам регистъра. Едва ли съм го затрил напълно, но поне съм сигурен, че го подкастрих от корен. :)

P.S. Разбирай поста ми като мое оплакване, та да не е съвсем спам! O:)
Аватар
DrJeckyl_and_MrHyde
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 44 пъти

Мнениеот bromma » 1 Ноември 2012, 13:17:43

Прав си vel, дет се казва, "да имах акъла преди, дето ще ми дойде после" ;-)
Мерси за разбирането popwill - "като НЕ...... хак да ти е!". Еееех, да можех всичко...
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот boyko123 » 7 Ноември 2012, 18:58:23

Не мога да отуча кварталните хлапета да прескачат оргадата и да ми влизат в двора, за да си вземат топката, да се скрият когато играят на криеница или да ми "разгледат" цветята... Грррр....
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот ysmivka » 7 Ноември 2012, 20:49:58

Холандчетата като българчета казваш. “Предлагам“ ти едно решение:Изображение
И понеже Гугъл услужливо ми го извади и едно клипче:
Изображение

Потребители благодарили на автора ysmivka за мнението:
boyko123
Рейтинг: 4%

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 359 пъти

Мнениеот boyko123 » 7 Ноември 2012, 22:50:44

Усмивко, разсмя ме с глас :) . Ще помисля над идеята ;-). Той един комшия си взе голямо куче тип санбернар, само че сега хлапетата имат още една причина да влязат у тях - да погалят кучето :). Който си е взел къща до детска площадка, така е... ама понякога ми писва.
boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот VaskoLeon » 8 Ноември 2012, 01:18:31

Значи сте създали "стена на плача" или пощенска кутия на "арменския поп"? \:D/
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 68 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот jamiemirror » 24 Ноември 2012, 01:53:37

По това се познава че форумът е български все пак :hilej:
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 29 пъти

Мнениеот FrauV » 9 Декември 2012, 04:48:35

Супер и аз съм на ,,стената на плача,,-3 месеца съм на антибиотици!Пих един,че втори ,после изписаха трети...слава Богу вижда му се краят,обаче през този период аз направо откачих!Какви ли мисли не ми минаха през главата. :(
FrauV
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 89 пъти
Благодарено: 55 пъти

Мнениеот aleksandrinka » 9 Декември 2012, 11:21:32

FrauV написа:Супер и аз съм на ,,стената на плача,,-3 месеца съм на антибиотици!Пих един,че втори ,после изписаха трети...слава Богу вижда му се краят,обаче през този период аз направо откачих!Какви ли мисли не ми минаха през главата. :(

Антибиотиците свалят много имунитета и "разбутват" чревната флора. Знам, че при децата се прави т.нар. опашка след АБ. Ето тук има повече инфо.
"Мнението на хората зависи от времето, мястото и обстоятелствата." Франсоа Волтер

Потребители благодарили на автора aleksandrinka за мнението:
FrauV
Рейтинг: 4%

Аватар
aleksandrinka
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 82 пъти
Благодарено: 177 пъти

Мнениеот zlateto » 17 Април 2014, 16:16:22

Приготвих се да боядисвам яйцa, за първи път нямах нито едно счупено и взех че смесих червената със синята боя, мислейки я за лилава :cryriver:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот iniuta » 17 Април 2014, 17:15:14

zlateto, ако това ще те успокой и аз имам великденски драми :) след като обиколих всички магазини в търсене на боя за яйца с възможно най-малко Е-та, се оказа, че само червеният цвят става за нещо. В събота, като омеся козунаците, втора серия на боядисването :mrgreen:
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Следваща

Назад към Приказвалник