• Advertisement

Търсят се... хора с големи сърца

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Търсят се... хора с големи сърца

Мнениеот aleksandrinka » 12 Август 2016, 12:19:15

Направо ще цитирам от сайта на Нова:

"Детето се нуждае от химиотерапия, отстраняване на тумора и лопатката и слагане на протеза

Да се научи да пише името си сам – на пръв поглед достижима цел за 4-годишния Емо. Но ако я нямаше коварната болест, връхлетяла детето преди няколко месеца. Сега майка му Бистра отчаяно търси помощ, за да го лекуват в Германия – с химиотерапия, отстраняване на тумора и лопатката и слагане на протеза.
„Сумата варира от 80 000 евро до 260 000 евро. Лекарите тук предложиха химиотерапия, но за оперативната намеса отказаха, понеже не са протезирали толкова малко дете”, разказва Бистра Кирчева.
.....
На 22 август в Германия ще прегледат Емо, ще го изследват и ще дадат оферта за лечение. Първоначално са нужни около 15 000 евро. Подадени са документи във Фонда за лечение на деца, събират се пари чрез дарителски каси, предстои благотворителен концерт в град Дългопол, откъдето са родителите на Емо. Досега са събрани 10 000 лева.

„Тези средства ще бъдат веднага преместени в дарителската сметка, която ще открием с офертата от болницата, съответно тя ще бъде предоставена на фонда”, споделя още майката на момчето."

*Става въпрос за Университетската болница в Хайделберг, Германия- там ще се провежда лечението.

"Мнението на хората зависи от времето, мястото и обстоятелствата." Франсоа Волтер
Аватар
aleksandrinka
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 82 пъти
Благодарено: 177 пъти

Мнениеот daisymm2 » 15 Август 2016, 08:56:46

Повтарям предложението си от петък и се надявам на отговор - не заради мен си, а заради Емо.

Не е ли добре темата да бъде "закачена" или направена "Важна", или каквото и е там (да остане например на първа страница) за даден период от време?

Потребители благодарили на автора daisymm2 за мнението:
Mony60
Рейтинг: 4%

Аватар
daisymm2
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 145 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот aleksandrinka » 22 Август 2016, 20:53:23

Здравейте сърцати хора!
Бистра и Емо са в Хайделберг, днес са били на преглед и както Бистра се изрази- с добри резултати! Утре ги очаква още един и по- важен преглед, за който се надяваме новините да са също добри!
Искам от нейно име и от името на нейното сладко човече Емо, да ви благодаря за съпричастността! За кратко време се събра една сума, която им даде надежда!
За момента спира набирането на средства. Ще цитирам Бистра:

"Здравейте всички вие добри хора,които станахте част от живота ни завинаги,то не беше един двама,вече сте хиляди,след като вече официално потвърдиха от фонда че ще спонсорират лечението ни,искам да ви кажа че спираме набирането на средства,както беше написала и Дияна Великова по рано днес нека се изтеглят всички дарителски кутиии поставени за моето дете,какво ще правим с тях,много хора се развълнуваха,решила съм да намерим друго такова нуждаещо се дете,като моето на което да върнем усмивката. На тези които въпреки всичко държат парите да стигнат до нас не мога да попреча,някой хора държат парите да стигнат до нас затова ще оставя решението на вас ,ей сега дори ми се обади една жена,обясних и какво се случва и въпрееки всичко тя иска да ми изпрати пари,какво да й кажа,че не ги искам ли,тепърва ще плащам много неща които фонда няма да поеме,дори сега може да се наложи да заплатя средства за да се започне веднага,които после фонда няма да ми върне,аз и не искам това са Вашите пари,които Вие отделихте за да се случи всичко това!За да излекувам детето си,нямате си на идея какво е първо да чуете че детето ти най вероятно ще си загуби ръката или дори може да умре,а сега да ми кажат че дори може и да няма операция!Предстои още един преглед утре сутрин след който вече ще ни кажат кога ще се започне всичко,но то е въпрос на дни!
Поста стана май прекалено дълъг дано ме изчетете до края,та сега Ви моля спрете да изпращате пари!Но искам да знаете че цял живот няма да ми стигне да се отблагодаря на всички,защото помагнахте не само с пари,а с това че застанахте зад нас,ако не бяхте вие нямаше да получа одобрението на фонда!!!!"

"Мнението на хората зависи от времето, мястото и обстоятелствата." Франсоа Волтер

Потребители благодарили на автора aleksandrinka за мнението (общо 2):
onufriyboyko123
Рейтинг: 8%

Аватар
aleksandrinka
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот aleksandrinka » 8 Септември 2016, 16:54:54

Такааа- доста време не съм писала по темата, защото положението беше някак висящо... За съжаление все още е.
Фонда за лечение на деца в чужбина мотае Емко!

Има решение за лечение, обаче се налагало да се прегласува 3 пъти- това споделя лелята на Емо:
"Ето какво ми казва служителя на фонда днес : " Най- добре е сестра ви да се върне тук , да започне терапията, доктор Калева от Варна ще стигне донякъде докъдето са и възможностите и после ще изпише детето и тогава ще може да поискате нова оферта от Германия за оставащите процедури и след това евентуално ще може да се коригира заявлението за финансиране от фонда - Пълна подигравка !"
"Възможно ли е директора на фонда да решава еднолично, възможно ли е да кара обществения съвет три пъти да гласува едно и също нещо, възможно ли е да са толкова нагли служителите му , че да не ни дадат писмено решението на общ.съвет , трябва да ходим на крака да се молим да ни го дадат , защото :”колежката, която пише решенията е в отпуска”????"

Семейството се е свързало с адвокат, както и с медии.

Офертата от клиниката в Хайделберг е 441 375€.
Дали сумата е причината за забавянето?!
Аватар
aleksandrinka
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот aleksandrinka » 24 Септември 2016, 18:36:27

Здравейте отново, добри хора!
Историята на Емо продължава своето развитие... в Турция.
Всичко това е заради отказа на Фонда за лечение на деца в чужбина, който в крайна сметка не е съгласен с лечение в Германия. След обещания по телефона (на няколко пъти), че фонда ще поеме лечението, накрая излиза с писмен отказ! Това е шок за близките на Емо. Но се свързват с болница в Турция- Anadolu Sağlık Merkezi. Започнали са изследванията и на 26.09.2016г е насрочена първата химиотерапия . Емо се чувства добре, жизнен е и понася геройски няколко тежки подготвителни процедури. За началния етап от лечението са преведени към болница Анадолу 27 895лв (за престоя и изследванията на Емо в Германия са платени 4 937лв), за такси- банката си удържа 379лв и така, към днешна дата, Емо разполага със 85 662лв. В момента се очаква оферта за стойността на лечението от болница Анадолу.
Има разкрита и дарителска сметка в Райфайзенбанк:
IBAN BG41RZBB91551007400206
BIC RZBBBGSF
Титуляр: Емил Ангелов Каров

Сметка е в лева- всички парични средства, които се преведат в друга валута, ще се превалутират в лева.
Превод чрез PayPal: birityyy@abv.bg

А какво всъщност се случва с фонда за лечение на деца в чужбина?!
Напускат членове на Обществения съвет. Това е отворено писмо от Доц. д-р Анелия Буева относно решението и да напусне Център “Фонд за лечение на деца“.
Нели Логофетова: Фондът за лечение на деца не работи в полза на децата!
Д. Хурмузова: Ръководството не иска граждански надзор върху работата на Фонда за лечение на деца.

Всичко това е след отказа за лечението на Емо!

Потребители благодарили на автора aleksandrinka за мнението:
daisymm2

Аватар
aleksandrinka
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот aleksandrinka » 26 Септември 2016, 12:57:06

Потребители благодарили на автора aleksandrinka за мнението:
boyko123

Аватар
aleksandrinka
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот aleksandrinka » 7 Декември 2017, 16:29:33

Здравейте, сърцати хора!
Отдавна, отдавна не съм писала тук... Но сега нахълтвам с добри новини!

Бъдете здрави, всички, които протягате ръка за помощ!
Светли празници!
Аватар
aleksandrinka
Редовен писач
Редовен писач

Предишна

Назад към Приказвалник