• Advertisement

Защо жените обичат парите?

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Защо жените обичат парите?

Мнениеот ScheissMann » 28 Март 2014, 10:15:43

Най-честото обвинение на мъжете към жените е, че жените се интересуват от парите.
И това е вярно – жените обичат парите. Жените са материални същества – изградени са от жива материя.
Жените се хранят с материална храна, която се купува с пари. Жените се обличат с материални дрехи, които се купуват с пари. Жените имат нужда от дом, а материалните домове се купуват с пари. Топлата вода, електричеството, отоплението са материални услуги, които се купуват с пари. Жените раждат живи деца, които имат същите материални нужди.
Ако жената иска да е жива и да живее добре, са й необходими пари. Както и на мъжа, впрочем.
Ако един мъж упреква жената в меркантилност – всъщност я упреква за това, че иска да живее (добре).
Защо мъжете упрекват жените в меркантилност?
Мъжете упрекват жените в меркантилност, когато не желаят да полагат усилия за тях.
Упреквайки жената в меркантилност, мъжът манипулира нейната слабост – чувството й за любов. Ако го обича, тя трябва да го приеме такъв, какъвто е, дори да не получава нищо от него – защото това е любовта. Жените са толкова чувствителни на тема любов, че лесно влизат в тази игра. Така мързеливият мъж убеждава влюбената жена, че не е важно да живее в комфортен дом, че не е важно каква храна ще яде, какви дрехи ще носи, каква козметика ще използва, къде ще прекарва ваканциите си – че може да се лиши от всичко, за да бъде с него. Така мързеливият мъж си осигурява спокоен живот, а любовта на жената се превръща в безкрайна саможертва.
Когато мъжът ви упреква в меркантилност, той просто иска да използва вашите ресурси, плащайки минимална цена за тях.
Защо мъжете плащат за секс?
Мъжете плащат за секс.. от мързел.
Мъжете чудесно знаят от какво се нуждаят жените. Жените се нуждаят от внимание и любов – тоест, от енергия, от истинско общуване. Мъжете просто не желаят да се занимават с това. Мъжете знаят, че любовта изисква доста усилия – затова предпочитат да плащат за секс, отколкото да създават истински връзки. Много мъже предпочитат да плащат много пари за секс, дори на една и съща жена, но не и да й дадат от своята емоционална енергия.
Мъжете често упрекват жените, че използват секса, за да печелят пари. Но как биха могли жените да печелят от секс, ако мъжете доброволно не им плащаха? Именно мързеливите мъже създават жените, от които след това се оплакват – като сами им предлагат парите си.
Кога мъжете обичат да плащат?
На първо място – когато са влюбени. Когато един мъж обича една жена, той е готов да сложи в краката й всичко, което има, включително парите, които е изкарал с труд. Когато е влюбен, мъжът не мисли за пари и не обвинява жената в меркантилност, а е щастлив да се погрижи за нуждите й и да я направи щастлива.
Не съм чула влюбен мъж да упреква любимата си жена в меркантилност.
Мъжете предлагат пари, когато не вярват в себе си – котато не вярват, че могат да получат любовта на жената (или нещо друго) с личните си качества. За мъжете е по-лесно да приемат отхвърлянето на паричната им оферта, отколкото отхвърлянето на личността им. Предлагайки пари, мъжете поемат по-малкия риск.
Мъжете предпочитат да плащат с пари, когато се чувстват виновни. Когато знаят, че не дават достатъчно емоционална енергия на жената, те се опитват да компенсират това с пари. Мъжете плащат, когато търсят просто секс, защото знаят, че използват жената. Мъжете плащат с подаръци и екскурзии, когато изневеряват на приятелката/съпругата си. Много мъже се опитват да се убедят, че с пари могат да изкупят емоционалния си дълг – но тези пари не правят жените щастливи. Всяка жена има нужда от пари, за да поддържа материалния си живот, но от любов, за да бъде щастлива.
Парадоксално, много жени предпочитат да се самозаблуждават, че след като мъжът се грижи за тях, след като им дава парите си, той ги обича.
Когато мъжът сам ви предлага парите си, имайте предвид – той е получил, иска да получи или получава в замяна много повече от вас.

Повече http://love-aholic.com/2013/01/zashto-j ... z2xF8mDOUo
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 71 пъти

Re: Защо жените обичат парите?

Мнениеот seli » 28 Март 2014, 10:50:41

А в тази тема се създаде усещане за маловажност на паричките. Меркантилност нещо като феминизъм ли е?
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот ScheissMann » 28 Март 2014, 16:03:29

seli написа:А в тази тема се създаде усещане за маловажност на паричките. Меркантилност нещо като феминизъм ли е?

Seli....Аз дадох примерен коментар и мнение .Ако можем към самото заглавие на темата да се придържаме.Ако мислим да е обсъждаме :)
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Мнениеот kaltcev.72 » 28 Март 2014, 23:49:09

Нещо не съм съгласен!
Жените са материални , а мъжете са ..........? Начина за създаване на дом , отглеждане на наследници обикновено са влючени двама от противоположен пол . Истината е , че мъжът строи къща , а жената го превръща в дом .
Желание за по добър живот , това е заложено във всеки , и никой не упреква жените в материализъм а по скоро в разточителство .
Казано е , че когато обичаш човек го обичаш такъв какъвто е , а когато обичаш себе си се опитваш да го моделираш по себе си .
Казваш , мъжете плащат за секс от мързел . Ще е добре ако разграничиш секс от любов , едното е първично и естествено другото го измислиха комунистите за да ни е..т без пари . Любовта е нещо много сложно понятие и всеки има свое разбиране за любов , но истинската ЛЮБОВ е към децата си . Там виждаш своето АЗ , грешките който сам си правил , трудностите , младежкият плам любопитството към света !
А към половинката обикновено е нужно разбиране или просто един пакт за ненападение!

П.П. Всяко съвпадение с лица и събития е случайна !

Потребители благодарили на автора kaltcev.72 за мнението:
ScheissMann
Рейтинг: 4%

Аватар
kaltcev.72
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 17 пъти
Благодарено: 49 пъти

Мнениеот contraintuitive » 29 Март 2014, 11:51:25

Странно е че само мъже разискват тази тема :-k Явно темата е неодобна за "нежния" пол или...
find your path and stay on it

Потребители благодарили на автора contraintuitive за мнението:
ScheissMann

contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот ScheissMann » 29 Март 2014, 12:05:26

Малко е неудобна темата но се извинявам . O:) Според мене всеки човек обича парите не само жените :mrgreen:
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ysmivka » 29 Март 2014, 13:40:12

contraintuitive написа:Странно е че само мъже разискват тази тема :-k Явно темата е неодобна за "нежния" пол или...

Странна теза, от човек който прави разлика между неодобни и одобни теми :(. Не ми е ясно накъде се е запътила темата, затова и не коментирам, да не се излагам накрая :(. Към парите подхождам с умерен оптимизъм както и към всичко останало.
По–подробно с въпросник под формата на таблици, диаграми и т.н.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 359 пъти

Мнениеот contraintuitive » 29 Март 2014, 21:32:46

Статията дава известно инфо за жените, но като цяло бих казал...WTF!!!
Защо парите трябва да имат значение в отношенията между мъжа и жената и защо мъжа трябва да инвестира в жената пари, за да я обвърже емоционално не мога да разбера...Опитвал съм няколко пъти да демонстрирам ресурси и платежеспособност на различни дами...резултата беше или само секс или не съм я бил ангажирал емоционално или както се изрази една от тях, "главата ми дава окей да съм с тебе, но сърцето ми не изпитва емоции" или "все още не съм сигурна дали искам да съм с теб" след 4тата вечер за моя сметка...

Не мога също така да разбера, защо една жена, която има свой личен доход и сама може да се грижи за себе си, живота си, потребностите си и т.н.
трябва да разчита на финансови инженкции от мъжа...може би и се надявам някоя дама да ме "осветли"...
Скъпи дрехи, бижута, мебели, разкрасяващи ваканции, шопинг терапии и операции за повдигане на самочувствието...ми супер...само да не са за моя сметка! :mrgreen:

Естествено има и безгръбначни мъже, които имат странното разбиране, че САМО с пари можеш да купиш вниманието и любовта на една жена, без да са работили съзнателно върху себе си. Такива мъже не са и заслужили според мене нищо друго освен да завършат в френд зоната на жената или да бъдат "издоени" и изоставени.
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот daisy » 29 Март 2014, 21:57:31

Поне за мен заглавието е толкова клиширано, че няма накъде повече. Не се вписвам в него, затова нямам и какво да кажа.

Със здраве!
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.

Потребители благодарили на автора daisy за мнението:
ScheissMann

Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот iniuta » 29 Март 2014, 23:08:14

contraintuitive написа:Опитвал съм няколко пъти да демонстрирам ресурси и платежеспособност на различни дами...резултата беше или само секс или не съм я бил ангажирал емоционално или както се изрази една от тях, "главата ми дава окей да съм с тебе, но сърцето ми не изпитва емоции" или "все още не съм сигурна дали искам да съм с теб" след 4тата вечер за моя сметка...

А ти какъв резултат си очаквал :-k ?

Потребители благодарили на автора iniuta за мнението:
vessy72

Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот contraintuitive » 29 Март 2014, 23:53:47

Очаквах, да се получи между нас, връзка, какво друго!? :)
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот vessy72 » 30 Март 2014, 07:51:35

contraintuitive написа:Очаквах, да се получи между нас, връзка, какво друго!? :)

Посредством демонстрация на платежоспособност?! Очевидно е, че си получил каквото си повикал:
contraintuitive написа:...резултата беше или само секс или не съм я бил ангажирал емоционално или както се изрази една от тях, "главата ми дава окей да съм с тебе, но сърцето ми не изпитва емоции" или "все още не съм сигурна дали искам да съм с теб" след 4тата вечер за моя сметка...
• “On ne voit bien qu'avec le cœur. L'essentiel est invisible pour les yeux.” Antoine de Saint-Exupéry
Не хранете форумните тролове
Истината за Антималигноцит
Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Снимки: 61
Статии: 2
Благодарил: 467 пъти
Благодарено: 329 пъти

Мнениеот ysmivka » 30 Март 2014, 10:50:10

Естествено има и безгръбначни мъже, които имат странното разбиране, че САМО с пари можеш да купиш вниманието и любовта на една жена, без да са работили съзнателно върху себе си.

Е, ако не се намери безгръбначна за продан, можеш да пробваш със заплахи. Все някоя луда ще ти върже. Ако и това не помогне, терор, ще се получи невероятна връзка =D> .

Re: Само за жени /или империята отвръща на удара/

Изпратено на: 8 Ноември 2013, 12:32:28
от contraintuitive
Ти си луда...аз пратих твоите писания на всичките ми фейсбуук контакти и а мисля и да поместя в някоя темичка за жени е в заедно... мисля че това е началото на едно трайно познаство и партньоство, усмивка :)

Надявам се, че си добре и си имала прекрасен хелоуин :)
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 359 пъти

Мнениеот contraintuitive » 30 Март 2014, 11:24:03

:) Добрутро, значи статията е за един гъз както се казва по тукашен език и с пари /само/ не става...това е много добре и вече отренирано...

Усмивке, ама ти ме цитираш мило, с писанията ми от преди светлинни години...какво ме интересуват мене брътвежите ми от преди светлинни години??? ....аз се развивам :), този път в правилната посока хахаха!
Лек и слънчев ден и както е казал хубаво Иисус, нашия Спасител,

"...дори и вярата ви в себе си да е голяма колкото пшеничено зърно, можете да изместите планини..."
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ScheissMann » 30 Март 2014, 11:45:21

Отива красива жена при един мъж който седи сам на маса в заведение. Жената пита искаш ли да се поразкараме с моята кола а той отговоря.Виж бюджета ми е ограничен.

Потребители благодарили на автора ScheissMann за мнението:
seli

Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Следваща

Назад към Приказвалник