• Advertisement

Нужна ми е информация за покупка на Автомобил.

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Нужна ми е информация за покупка на Автомобил.

Мнениеот borislaw.koev » 30 Март 2015, 11:10:02

Rashkov1 написа:Дават се да ти направят номерата и застраховката се дават на ръка срещу квитанция и тая квитанция май ти я гледат при регистрирането. Към borislaw.koev , като цяло концепцията ти обаче в моите очи е погрешна, не знам информацията на твоите приятели от кога датира обаче аз съм останал с впечатлението че евтини и що годе годни коли в Германия няма. Това с частника пак е отживелица, та ако намериш евтина и добра кола в Германия моля те пиши и аз да си взема. И аз като теб все като се прибирам вземам някой чупилник да си прибера багажа и после като сметна разходите и безсънието и установявам голяма загуба, но това е защото не ми се занимава с организация. Но теб като те гледам ти се занимава та в тоя ред на мисли някъде бях чел че спедиторските фирми вземат около 200 евро на пале със стандартни размери и тегло ( мисля че няма да е по малко от това което ще натовариш в кола). Разходите с кола ще надхвърлят тия пари (само за транспорта говоря). А ти след като вече си се обадил да ти посрещнат багажа , сядаш като бял човек в удобен транспорт и се наслаждаваш на забележителности ( не ти препоръчвам самолетен транспорт , че нещо им много слаби пилотите напоследък),

За жалост в Норвегия няма такива транспортни фирми или поне аз не намерих .... тук се още имат мита и е малко по сложно с износа дори на личен багаж с куриерска фирма ... пощата ми иска 50евро (450 кр.) за един кашон с тегло 15кг ... и затова сметнах че е най добре с кола:) а аз съм карал до Норвегия обичам колите обичам и да карам и смятам да им отделя достатачно време преди да я купя... а зимаш бараки най вероятно защото не се интересуваш от колите... всяка марка си има читави модели както и всяка марка си има калпави модели дори доста аудита 1.6 преди 2001 имат хроничен проблем с скоросните кутии, като голф 4 1.6SR ... за а4 а6 след 1995 ако не се лъжа са с аломиниева зглобка на носачите и ремотна им излиза доста скъп ... та много е важно първо да си набележиш марка и модел и после да търсиш :) а винаги кола и жена са на касмет ... но дори да я вземеш счупена да знаеш че като я оправиш 1 път няма да ти мръдне няколко години на пред ... а не като някои модели едно нещо го оправяш всяка година (като мойта предница на А6). КАто решиш да си взимаш друг път кола пиши по форомите, човек до човек упира... :)

та благодаря за информацията към Германия писах е-маил на около 5 обяви преди 3 дена но все още никакъв отговор :( може би трябва да им звъня по телефона...

А ще съм много благодарен ако някои има някаква инфромация и за Швеция?

Потребители благодарили на автора borislaw.koev за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

borislaw.koev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот daisymm » 30 Март 2015, 11:23:31

borislaw.koev написа:...А ще съм много благодарен ако някои има някаква инфромация и за Швеция?

http://bilweb.se
http://www.biltorget.se
https://www.autouncle.se
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
borislaw.koev
Рейтинг: 4%

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот borislaw.koev » 27 Април 2015, 19:38:24

Ако някои го интересува как се развиват нещата при мен да му кажа :Д

Харесах си кола набелязах си я уговорихме се с собственика .... И съвсем случаино говорих с един приятел че ще си купя кола от Швеция ще си натоваря багажа от Норвегия и се прибирам в България... Та човека ми каза "не можеш така ще ти излезе злтна тая кола" с транзитни номера от Чвеция или Германия не можело да влизаш и излизаш от страната... Те са само за влизане да те закарат до наи близкия митнически пункт да си платиш митото на колата и да получиш Норвежки номера и да си я караш в Норвегия.. Та на границата още междо Норвегия и Швеция те спират плащаш там на място 20% от митото давали някаква бешежка и те насочват до най близката митница...... :( та варианта с транзитни номера да си натоваря багажа отпадна :(

И сега мисля да говоря с един познат да му пребера колата до България. Колата е с Български номер но незнам дали не ми трбва някои документ... Че преди известно време се чу че нямаш право да караш чужда кола в България без спецялен документ, а незнам как стоят и нещата в другите държави през който ще мина :(
И Тетака :) то нит да зами еш за чужбина нит да се пребереш обратно :D
borislaw.koev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 2 пъти

Предишна

Назад към Приказвалник