• Advertisement

Борбата с науката

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Борбата с науката

Мнениеот vl » 2 Август 2015, 00:18:41

Днес се сетих за тази изключително важна тема. За голямо съжаление сега през 21-ви век твърде много хора са включени във въпросната борба. Целите са комерсиални и "образователни". Обърнете внимание на кавичките. Отхвърлят се модерните лекарства и ваксините, изобщо цялата съвременна медицина. Внушава се съвсем настойчиво, че хората са си живели доста добре преди векове без такава напреднала медицина и без лекарства, а само с билки.
Подобно е положението и с физиката, астрономията и математиката. Астрологията била много по-обобщаваща от тях!? Научните постижения на тези три науки се поставят под сериозно съмнение, за да се прави търговия с камъни, които излъчват и отнемат лошите енергии(?!), треви и различни амулети, които правят същото(?!), магнити, които лекуват какво ли не, хороскопи, които уж ще ни начертаят бъдещето и още и още......За мое учудване и съжаление повечето хора отдавна са забравили наученото в у-ще или никога не са го знаели.
Арогантността на въпросните търговци няма никакви граници(без колебание и чувство на притеснение отхвърлят фундаментални физични закони!?). Невежеството им върви заедно с нея. Тази неприятна комбинация може би заблуждава и обърква много хора и те приемат техните "научни" обяснения като истина от последна инстанция. На всичкото отгоре вече по телевизията се забелязват наукоподобни филми, които имат претенциите да се съревновават с научно-популярните.

Ако тази тема ви вълнува, пишете!
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 449 пъти
Благодарено: 188 пъти

Re: Борбата с науката

Мнениеот Svetul4o » 20 Септември 2015, 15:11:14

Здравей. Темата която си подхванал не е за науката, ами за медицината. Защото ако говорим за научни постижения в сферата на телефони, компютри и прочие, бих казал че всичко се поема на един дъх и никой не протестира. Аз не съм медицинско лице за да коментирам съвременната медицина и бабешките методи. Но пък имам глава на раменете и се интересувам от света около мен. Хората много обичат да представят нещата в бяло и черно. Но аз с годините и опита стигам до извода, че почти няма бяло и черно. Горе долу всичко е сиво. Това което ти виждаш е реклама, маркетинг и последствия. В днешния свят всичко се продава. Има приказка, че ако от решаването на един проблем не могат да се изкарат пари то той няма да бъде решен. На този принцип някои умишлено създават проблеми, далновидно виждайки бъдещи бизнес възможности. Фармацевтичната индустрия и медицината като цяло изобщо не са имунизирани от всичко това. Колкото повече болести и болни, толкова повече приходи, покачват се акциите и акционерите доволни. Интересен е въпроса когато болните са акционери, но света е пълен с абсурди и логиката е излишна в главите на алчните за власт и пари. Медицината като цяло се е превърнала в машина за пари, а това което ти виждаш като алтернативна медицина и шарлатанство е просто още една пазарна ниша, която някой се е сетил за запълни. Ако няма търсене на даден продукт, няма да има и предлагане. А потенциалните клиенти биват стимулирани по всевъзможни начини да търсят. Сигурен съм, че огромна част от съвременните методи за лечение могат да бъдат полезни, но също така вярвам, че голяма част от старите методи на предците ни също работят. Дезинформацията създава една огромна каша в главите на хората. А редовия човечец не иска сложни неща, не обича да мисли и отсява кое парченце информация е полезно или не. В резултат стигаме до момента в който човека казва тез всичките са маскари (черни) пък онез са много яки пичове (бели) и дилемата е решена.

Между другото съм си правил личен хороскоп при човек който е учил за това. Ясно е, че никой няма да ти каже бъдещето, но това което чух за себе си ме впечатли, пък аз съм доста критичен. Определено има зрънце истина в астрологията, а може би и доста повече. Пак опираме до по-горната приказка за бели и чени.
Последна промяна Svetul4o на 20 Септември 2015, 15:39:38, променена общо 2 пъти

Потребители благодарили на автора Svetul4o за мнението:
bknf
Рейтинг: 4%

Svetul4o
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 54 пъти

Мнениеот bknf » 20 Септември 2015, 15:20:36

Отхвърлят се модерните лекарства и ваксините, изобщо цялата съвременна медицина.

Bъпроса с ваксините не е никак еднозначен. Както и с "модерните" лекарства. Но засяга много информация, и нейното анализиране и сравняване. Ако на човек не му се наложи да се занимава с това, щото е засегнат (болен от нещо си) - или професионално, за да печели - то цялата тая информация му изглежда скучна.
От друга страна - дали се отхвърля съвсем медицината? Не бих казал. Все пак, ако някой се разболее, то той не отива да търси билки. А се обръща към съответния лекарски кабинет. Обаче ако оттам му кажат - "спасение няма", то много вероятно е да потърси друго решение. А билките общо взето, по Западна Европа не се ползват, нито се знаят. Нито ги има, че да си ги набере човек. И също така - води се постоянна борба за съзнанието на хората..
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот vl » 21 Септември 2015, 13:11:42

Не е само за медицината тази тема, а точно за борбата с науката(в името на мошенически продажби). Тази борба не се води от обикновените потребители, а от мошениците! В астрологията имало зрънце истина.....Това за теб достатъчно ли е? Готов ли си постоянно да даваш пари на астролозите, докато си жив? Смяташ ли, че тя е много по-обобщаваща от астрономията, физиката и математиката?
Пазарна ниша......За какво точно? За измислени неща, от които няма никаква полза? Нима трябва едно мошеничество да го наречем пазарна ниша? Аз си мислех, че пазарните ниши са за полезни продукти......И в крайна сметка нямаме ли право да критикуваме и разобличаваме всичко това? Или права имат само мошениците да ги рекламират и продават?
Последна промяна vl на 21 Септември 2015, 13:47:51, променена общо 2 пъти
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот vl » 21 Септември 2015, 13:17:32

bknf написа:
Отхвърлят се модерните лекарства и ваксините, изобщо цялата съвременна медицина.

Bъпроса с ваксините не е никак еднозначен. Както и с "модерните" лекарства. Но засяга много информация, и нейното анализиране и сравняване. Ако на човек не му се наложи да се занимава с това, щото е засегнат (болен от нещо си) - или професионално, за да печели - то цялата тая информация му изглежда скучна.
От друга страна - дали се отхвърля съвсем медицината? Не бих казал. Все пак, ако някой се разболее, то той не отива да търси билки. А се обръща към съответния лекарски кабинет. Обаче ако оттам му кажат - "спасение няма", то много вероятно е да потърси друго решение. А билките общо взето, по Западна Европа не се ползват, нито се знаят. Нито ги има, че да си ги набере човек. И също така - води се постоянна борба за съзнанието на хората..

Какво значи не е еднозначен? Повече вредят или повече помагат? Не искам да кажа, че съвсем се отхвърля медицината, но доста хора рискуват здравето си като предпочитат билки и хранителни добавки пред антибиотиците и то в моменти, когато точно те биха ги излекували бързо и успешно. Аз не съм против билките. Моите сливици например са излекувани с билки преди доста години и се чудя защо досега не са разработили ефективни лекарства.

Продават магнити, с които да се намагнитва(?) водата за готвене, за да се лекува стомах, магнити, които да намагнитват(?) бензина и това да доведе до икономия, "хитра машинка, която смъква тока", лъчисто(?) и ИЧ(?) отопление, които хем са икономични, хем топлят добре(?), биоптрон който лекува какво ли не и още и още....

Всичките тези неща са В ПРЯК КОНФЛИКТ С НАУКАТА.
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 21 Септември 2015, 20:28:22

vl написа: В астрологията имало зрънце истина.....Това за теб достатъчно ли е? Готов ли си постоянно да даваш пари на астролозите, докато си жив? Смяташ ли, че тя е много по-обобщаваща от астрономията, физиката и математиката?
Не, не смятам. И не съм давал и стотинка за такива неща.

Какво значи не е еднозначен? Повече вредят или повече помагат?
Знам че има много неявна "реклама" в тоя бранш - и съответно, щом се нуждаят от "такива" способи и методи, значи нещо не им е ясна работата. Но, всеки да решава сам за себе си и да преценява. Не се бъркам в мнението на хората за такива неща - то си е тяхна лична работа. Аз за мен си знам отговора, но и не бих го представял като единствено правилен. А иначе, знам за случаи за хора, които след определени ваксини са развили усложнения. Или те в това са убедени и така си вярват..

Не искам да кажа, че съвсем се отхвърля медицината, но доста хора рискуват здравето си като предпочитат билки и хранителни добавки пред антибиотиците и то в моменти, когато точно те биха ги излекували бързо и успешно. Аз не съм против билките. Моите сливици например са излекувани с билки преди доста години и се чудя защо досега не са разработили ефективни лекарства.
Ами защото.. имунната система на човека е нещо не съвсем изучено. Тоест - какво кара някой човек, да се излекува от нещо си, а друг да не се излекува? Какви фактори влияят за (-), и какви за (+).. Kакто и някои неща за един човек ще са (+) , а за някой друг (-). Понеже от 100 човека - всички са различни (като детство, минало, сегашно време, отношение към живота, света и себе си; родители, и т.н.)

Продават магнити, с които да се намагнитва(?) водата за готвене, за да се лекува стомах, магнити, които да намагнитват(?) бензина и това да доведе до икономия, "хитра машинка, която смъква тока", лъчисто(?) и ИЧ(?) отопление, които хем са икономични, хем топлят добре(?), биоптрон който лекува какво ли не и още и още....
Е това вече явно показва че вярата на хората е по-силна от останалото ;-)
А щом си вярват - то може и да им помогне. (аз не вярвам в такива неща)

Пазарна ниша......За какво точно? За измислени неща, от които няма никаква полза? Нима трябва едно мошеничество да го наречем пазарна ниша? Аз си мислех, че пазарните ниши са за полезни продукти...

О да, има много такива. Когато фирми лъжат клиентите си, и после го продават като успешна пазарна ниша.. Така е - но и това не означава, че съм съгласен с такива методи на работа. Но ги има..

Или права имат само мошениците да ги рекламират и продават?
За съжаление има такива неща. Такива са (понякога) реалностите. Има хора, които с дадена идея печелят пари - и въпреки че те лъжат клиентите, то тe не винаги биват "наказани" по закона. Дали имат право на това - от една страна, не. Но такива хора просто си го "взимат" - без да се съобразяват с останалите. До момента, в който някой ги осъди и спечели делото. Което обаче е свързано с пари, знания, и т.н. А понякога "мошениците" имат достатъчно пари, за да платят на добри адвокати. Нерядко пък, и това не им помага..

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
boyko123

bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот max » 21 Септември 2015, 20:58:17

Не мен са ми познали много неща както астролози, така и дори проста жена, гледала ми на кафе. Останах поразен. Тогава бях на 26 години и не вярвах на такива неща. Тя каза "изпий едно кафе и ще ги гледам". Като започна "ти си сам, до теб няма жена, не знам защо, но няма" и наистина нямаше по обясними причини, но тя не ме познаваше и нямаше как да знае абсолютно нищо за мен ..."има една възрастна жена, която те манипулира, ти си зависим от нея"...тази жена всъщност беше майка ми, аз бях много близък с нея по онова време и не осъзнавах, че тя управлява живота ми, осъзнах впоследствие, че тази гледачка на кафе всъщност съвсем точно видя това.
и продължи "ти имаш голям потенциал, но той засега е заключен, и в близките години няма да можеш да го реализираш, но когато станеш на 39 г. ще постигнеш голям успех, виждам те голям човек, като коронован толкова успешен". И така и беше, дълги години се лутах, често безработен още в България и кога мислите, че получих хубавата работа в Германия? Точно 10 дни след като навърших 39 г. :-k O:)
13 години по-рано тази жена позна поразяващи неща!
Астроложката, която ми прави хороскоп каза общо взето същите неща и СЪЩАТА възраст 39 г. фигурираше като начало на големи професионални успехи. Хороскопът беше направен през 2008 г., т.е. пак доста много години преди да се случи. Също така през същата 2008 г. астроложката ми каза, че е възможно да допусна грешка на работното място, което да ми коства тежки последици, но че това ще е временно, понеже е под влияние на някакъв временен неприятен съвпад според наталната ми карта и че той ще се случи "след около 5 години" т.е. около 2013 г., и уволнението ми се случи през 2014 по времето, за когато приблизително това беше предсказано от астроложката. Но след този кофти съвпад за около 2013-2014 тогава през 2008 тя каза че след това вече картата ми е идеална и че рядко е виждала толкова хубав и благоприятен хороскоп и разположение на планети като моя и че оттам нататък само успехи ще имам. Също така по него време 2008 г. бях много запален по духовни учения-йога и бяло братство и ходех интензивно, олицетворявайки себе си като част от едната или от другата група и не можех да си представя живота си по-нататък без да съм в духовна група. Тя обаче ми каза "ти за в бъдеще няма да бъдеш нито в йога-групата, нито в Бялото братство, ти ще осъзнаеш, че Истината е извън учения, и че тя е в живота, ще имаш свои истини и ще ти е тясно да стоиш в някакво духовно учение, ще вървиш по самостоятелен път на развитие в живота, няма да си в група". И точно така и стана, напуснах и едната и другата група само 1 година след това предсказание, но не защото тя така ми каза, а защото така се стекоха обстоятелствата и наистина не можех повече сляпо на вярвам на всичките фолклори, които се раздуват в тези езотерични учения...
Ето защо вярвам вече, че може да се предскажат някои неща много точно ;-)

Потребители благодарили на автора max за мнението:
bknf

max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот boyko123 » 21 Септември 2015, 21:07:52

Преди мнооого години, в зората на демокрацията, когато още вярвахме че точно демокрация ще изгрее, имаше до Южния парк в София сладкарница "Лучано" - предвестник на пазарната икономика, както си я представяхме, т.е. хубаво място с вкусни тортички на прилични цени. И по тзи причина пълно с народ. Избягали от лекции, седяхме там с приятели на смокинова торта, когато жена на средна възраст (според тогавашните ми представи ;)) помоли и тя да седне на масата. Заприказвахме се (аз съм си плямпало не от вчера) и тя се представи като астроложка.

Предизвиках я на дебат в името на науката и в резултат получих покана за личен (безплатен!) хороскоп. С изричната уговорка, че астрологията не предсказва бъдещето, а просто разкрива определени влияния. От любопитство приех предложението; преди година открих листчето със записките. В него се казваше, че имам път към чужбина, и определено влияние да изкарам втората половина от живота си сам. В онзи момент и двете изглеждаха толкова невероятни, че не запазих никакви координати на жената - бях твърдо убеден че не искам да напускам България и си имах постоянно гадже :).

А сега просто се замислям... Иначе на астрологията, разбира се не вярвам ;). И се сещам че четох как Нилс Бор бил закачил подкова над вратата си, за късмет. Когато учениците му го попитали как той, дето знае всички тайни на материята, може да вярва в такива неща, той отговорил: "Ама разбира се, че не вярвам! Само че, знаете ли, казват, че тя носека късмет и на тези, дето не вярват" ;)

А шарлатания на този свят колкото щеш... и аз се чудя колко хора се хващат на явни небивалици, особено на "магически пръчки" от всякакъв вид - за потентност, срещу косопад, да не говорим за капки срещу всички форми на рак ](*,) И много от тези хора претендират да са критични "към всичко", разбирай десетки години изследвания, за да се вържат на няколко реклами и филмчета в YouTube, да не говорим за агенция "ОБС" (одна баба сказала).

Проблемът е да разделиш зърното от плявата. Защото от другата страна на анти-науката стои "научният догматизъм". Който твърди, че всичко, което знаем днес, е абсолютната истина и няма как да е другояче. Да сте прочели някъде научна или научно-популярна статия която обяснява как науката не знае или не може да обясни това и това? А да си спомняте научното отношение към най-обикновения аспирин през годините? Беше почти "универсално лекарство", стана "опасен медикамент" някъде през 70-те години (поне в България), после беше "реабилитиран" и се превърна даже в средство против инфаркт. Съмнението, вкл. в собствените резултати, е основен двигател на науката, само че нещо не вижда бял свят. Сигурно го има, но явно не се "продава" добре...

В сложен свят живеем, да му се не види :-k
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението (общо 3):
бонджорно'принчипесаSvetul4obknf
Рейтинг: 13%

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот max » 21 Септември 2015, 21:34:46

Помня я тази сладкарница Лучано. Имаше такава и на Витошка в началото на 90-те. По-точно през 1993 г. ми се наложи да ходя 2-3 пъти в София първо за плат за абитуриентски костюм, после на военна комисия, на сватба и прочее. Тортичките бяха много свежи, с резени банани отвътре, беше нещо ново за тогава.
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bknf » 21 Септември 2015, 22:24:48

Тогава бях на 26 години и не вярвах на такива неща. Тя каза "изпий едно кафе и ще ги гледам

Според мен, защото има някакво такова, да го наречем - "информационно поле". Това е някаква информация за бъдещето (или миналото), която засяга или е свързана с дадения човек. Която информация не е като текст, а в образен вид. Например - българската Ванга. До която тя явно е имала достъп. Достатъчно е било човек да иде пред нея - и тя я е "виждала" тая информация. Въпреки че е била без зрение. И сигурно всеки един човек би могъл да има такива способности. Както и има много други такива, подобни примери. Ако това е така, то тогава възниква и другия въпрос.
Как е възможно да съществува в пространството (някъде си) информация за нещо, което още не се е случило? И също - къде тогава се и намира тая "информация", като координати в пространството. Освен това, тия хора това го "виждат" - някъде в съзнанието си. Или ако не там - то тогава - къде? Което означава и още нещо. Че човек би могъл има такива способности, които още не са достатъчно изучени.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
vl

bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот max » 21 Септември 2015, 22:44:37

Ами Ванга е започнала да вижда чак след като я е вдигнала вихрушка, когато е била 13-годишна и й е наранила главата, тогава се е отпушила тази способност. Не се е родила с тези способности. Животът е загадка и тайна и явно така трябва да е, да има мистерия. Явно има нещо велико, а ние сме само малка част от потенциала. Поне това ми остана от заниманията с духовни учения.
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Svetul4o » 22 Септември 2015, 12:24:04

Здравей отново :)
Радвам се, че е станала дискусия по темата. Извинявам се за грешното впечатление от първия ти пост, но като цяло клонеше към разните видове лечение. По отношение на така нареченото шарлатанство ако малко се замислим, няма сфера от живота ни която да не е пропита от това. Това не е феномен от вчера, винаги е имало хора възползващи се от слабостта и незнанието на други. Просто сега има малко повече народ по света и мащабите на тоз феномен са малко по-различни. Редно е да отбележа, че всичко варира според икономическата и социална ситуация. Ако обществото плува в бедност и несигурност, подобни изпълнения стават масови (справка родната ни държава).

Но ти се концентрираш предимно върху очевидната шарлатания, нещата които са по-скоро инцидентни на фона на останалата клоака. Погледни малко какво става по-света. Населението масово затлъстява по американски модел, за да отиде по-късно под ножа за намаляване на стомаха, изсмукване на тлъстините и евентуално някоя дългогодишна терапия с хапченца и др. лайна. Хранителната индустрия тъпче рафтовете на магазините със все повече и по-вредни боклуци за да може по-късно хората да изхарчат едни пари (и често и на заем) за едно в повечето случаи временно решение. И затлъстяването е само един пример. Не ти ли прилича това на една огромна измама с цел обогатяване?

Едно от най масовите оплаквания на хората е за болки в кръста и гръбнака като цяло. Какво се случва?
Вместо да пратят човека на физиотерапия, да се научи малко как сам да се грижи за себе си, което в мнозинството случаи би решило проблема, правят няколко инжекции да замажат проблема и когато стане много зле пак минаваме под ножа. Иначе всички тръбят как още в началното образование няма достатъчно часове по физическо възптание и децата масово затлъстяват и са с криви вратове и гърбове. Това не ти ли прилича на една огромна измама?

Да, продават се разни апаратчета дето ти пестят тока, или направо произвеждат и върщат, та от енергото после ти плащат. Амии един по-голям пример да вземем. Епъл продават технически не особено впечатляващи продукти на космически цени. Маркетинговия им отдел успешно е зомбирал огромна част от населението и продава година след година един и същ продукт в малко по-различна опаковка. Схемата е толкова успешна, че всички останали почнаха по-същия модел да работят и така в последните години се развихри една невиждана мания. Натрупаха се едни огромни печалби за сметка на малкия човек, който вече работи едвали не само за следващия телефон, таблет и тн... Между другото не съм фен, хейтър или нещо подобно. Имам 10 години стаж като компютърен техник и съм видял 2 и 200.

Още една чудесна измама, корените на която датират от 1900 година някъде ако не се лъжа. Тогава се създава картел и споразумение между водещите производители на ел. крушки да намаляват издръжливостта на продукцията и съответно повижаване на потреблението.

Какво е всичко това на фона на шайка мизерници продаващи магнити и прочие боклуци? Пак казвам нещата са предимно сиви и то е защото бялото и черното са така хубаво смесени, че е почти невъзможно да отделиш полезното от вредното. И да, става все по-лошо, докато в един момент лайното не удари вентилатора. Проблема е много комплексен и е вкоренен здраво в обществото ни. Всичко е навързано като свински черва и отделните частички сами по себе си нищо не значат.

И не, не бих си давал парите редовно за астрология. Когато ми правиха хороскопа дадох към 40 лева, можех и по-малко да дам, просто бях доволен. Но това не е нещо жизнено важно за мен. Има хора с определени нужди и проблеми, които се опитват да компенсират несигурността си, търсят надежда за нещо по-добро. Това е напълно разбираемо и винаги ще се намери кой да им вземе парите.

Потребители благодарили на автора Svetul4o за мнението:
contraintuitive

Svetul4o
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 54 пъти

Мнениеот contraintuitive » 22 Септември 2015, 13:12:05

Аз мисля, че всеки вярва на това, на това което е в състояние или на това, на което иска да повярва. Примерно the Secret /филм и книга/ съм виждал по рафтовете на много хора, както и "Мисли и забогатявай" на Наполеон Хил, преведена и адаптирана от накъв си амер. професор. Всичко хубаво, но е ориентирано само и единствено към тези, които са създали тези "произведения" с цел да им се увеличи банковата сметка. Иначе адски манипулативен материал, който може да доведе някои и до хард-кор психични заболявания или финансова несъстоятелност. Може и двете.
find your path and stay on it

Потребители благодарили на автора contraintuitive за мнението:
vl

contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот itzo » 22 Септември 2015, 14:52:31

contraintuitive написа:Аз мисля, че всеки вярва на това, на това което е в състояние или на това, на което иска да повярва...

Вече няколко хиляди години различни фирми под сходен бранд много успешно продават идеята за всезнаещ и всеможещ чичко, който си седи някъде там на небето, води счетоводство актив/пасив на всеки човек и в зависимост от резултата ги разпределя в първа или емнайста категория на задгробния спа- хотел . С какво вярата в силата на доктор Ливайн и магнитните наколенки е по- различна? Така де, бизнесът все трябва да започне отнякъде...
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот Mony60 » 22 Септември 2015, 15:32:19

bknf написа:И сигурно всеки един човек би могъл да има такива способности.

Определено НЕ, но всеки си има някакъв „вътрешен глас“ или Bauchgefühl, както казват германците и често той не ни лъже. :)
bknf написа:Как е възможно да съществува в пространството (някъде си) информация за нещо, което още не се е случило? И също - къде тогава се и намира тая "информация", като координати в пространството. Освен това, тия хора това го "виждат" - някъде в съзнанието си.

Тази „информация“ няма „координати“, защото е нещо спиритуално, както и душата, и спиритуалните неща не могат да бъдат „измерени“ поради липсата на координати. Лошото е, че шарлатаните използват тези неизмеримости и скубят пари от нещастието на хората.
Ще посоча пример от преди няколко години: Боли ме гърба. Вземам си рецепта за лечебна гимнастика, но решавам да отида при бивша колежка, която се занимава с такива неща. Бях ходила при нея за невралгична болка, взе ми 10 евро „приятелска“ цена. Болката ми мина и аз не знам от какво. Този път същата история, сядам удобно, държа камък в ръката си и си говорим за това– онова. Казвам ѝ, че след това отивам на лечебна гимнастика, питам я какво правим всъщност сега, тя ми казва, че ми праща енергия и ми разхлабва мускулатурата с приказки. :mrgreen:
Накрая ми иска 50 евро „приятелска“ цена. Казвам: Wie bitte? А тя: ами да, иначе е 60 евро, т.е 1 евро на минута, а аз ѝ казвам, че имам само 30 евро и трябва да пазарувам след това и бих могла да й преведа сумата по банков път. Тя не искаше и да чуе, което ме наведи на мисълта, че работата не е съвсем легална. Запитах я като каква всъщност се води и има ли лиценз за тази работа. Каза ми, че официално била Reikilehrerin. В крайна сметка се споразумяхме да оставя на лафкаджийката, която ѝ е приятелка 30 евро и излязох от новопостроената ѝ къща. Подскрежена отивам на гимнастика и разказвам на физиотерапевта, който страшно се ядоса на шарлатанията ѝ. На другия ден разказвам на колежката ми на работа и тя ми отговаря, че затова не стъпва вече при нея, защото от такива като нас си е построила къщата.
Така, че пазете се! Нищо против билките, ако ми се допие чай! ;-)

Потребители благодарили на автора Mony60 за мнението:
vl

Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Следваща

Назад към Приказвалник