• Advertisement

Училище за родители

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Училище за родители

Мнениеот VaskoLeon » 31 Май 2020, 10:50:27

VaskoLeon написа:
bknf написа:Обаче ясно се очертава образът на vl. Явна русофобия, реклама на ваксинацията, реклама на католическата църква, липса на реална фактология + и явно и емоционално отричане на всеки, който не е съгласен с така прокарваната рекламна стратегия и пропаганда.

Затова и липсват негови, лични разсъждения, а се дават само линкове - към нещо си. Обаче основната "партийна линия" в случая, ясно се вижда.

Правилно ли съм разбрал, vl?

Благодарение на Сигмунд Фройд явлението vl е обяснено така:

Нарцисизмът като разстройство

Липсата на емпатия (Емпатия или съчувствието е способността на човек да съпреживява емоциите, чувствата и мислите на другите) е отличителна черта на нарцистичните разстройства и страдащите намират за изключително трудно това да разберат другите (и техните собствени) емоционални състояния и влияния. Това прави поддържането на близки или интимни взаимоотношения много трудно. Могат също да намерят за трудно да възприемат или приемат това, или може да го интерпретират като добродетел.

Бурна реакция на критиката, става ядосан или унижен;
.....
Преувеличение на собствената значимост;
....
....

Малко примери само от тази тема:

vl написа:Намерил си къде да спамиш.......Вече ти написах как е желателно да участваш в тази тема.......Но явно се хабя напразно и с това завършвам. Ще пускам отново полезни линкове, когато и както преценя, а ти можеш до поспориш със себе си, ако няма с кого.....И даже в такава тема намеси политиката.......Толкова ли добре плащат за нея???

vl написа:Видя ли последната статия от здравната ми тема?
В още 2форума имам такива теми, които също няма как да ми носят доходи. Развивам просветителска дейност според възможностите си. За някои неща правя коментари. Веднъж само публикувах една вредна статия и в коментара си я посочих като такава.
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 74 пъти
Благодарено: 61 пъти

Мнениеот vl » 15 Юни 2020, 23:09:26

Истински баща, не е този който плаща сметките, а този който знае, че семейството е на първо място

https://lifezone.bg/%d0%b8%d1%81%d1%82% ... ApkjVjlnOU
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 486 пъти
Благодарено: 192 пъти

Мнениеот vl » 15 Септември 2020, 01:45:37

Великолепните правила за възпитание на Мария Монтесори

https://flow.bg/2019/03/velikolepnite-p ... nJuQhQdxJc
Аватар