• Advertisement

Какви сме, дървени или чугунени глави?

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Какви сме, дървени или чугунени глави?

Мнениеот Svetul4o » 28 Септември 2015, 12:49:10

Сигурно има доста подобни теми, ама за да не ги вадя от нафтлина реших да направя тази. От около седмица съм се прибрал в БГ и днес ми се случи една случка която ме провокира. По принцип гледам да се грижа за себе си. Подбирам си храната, спортувам. Не съм кой знае какъв спортист, но нямам излишни килограми и мога спокойно да пробягам 5-10 километра. И бягайки си днес в морската градина (Варна) се разминавам с един човек. Човек с очевидно наднормено тегло, но решил и той да бяга. По принцип се радвам когато видя хората да спортуват, но си е очеизвадно когато го правят веднъж в годината. Та разминаваме се и си мисля "Хубаво бяга, ама ще си прецака колената преди да свали каквото и да било" и в същия момент той се обръща към мен задъхан и критично ми казва "Движи ръцете напред назад. Ръцете трябва да се движат." Стана ми много смешно. Отдавна съм стигнал до заключението, че повечето хора не обичат критика под каквато и да е форма и за туй си я пазя за мен, колкото и да е добронамерена. Отсрещната страна обаче обикновенно не е на същата вълна. Оставям настрани момента, какъв авторитет си мисли, че може да има пред мен този човек и за какъв пример служат собствените му телеса в случая. И се замислих как са хората в интелигентните и развити страни. Споделете опита си, същите ли са, по-зле ли са? Аз имам случки и опит по темата, но ще ги оставя за после.
Svetul4o
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 54 пъти

Re: Какви сме, дървени или чугунени глави?

Мнениеот contraintuitive » 28 Септември 2015, 15:57:38

Според мене способността да приемеш критика и да боравиш рационално/здравословно с нея е въпрос на много фактори, но и най-вече на интелект.
Ето един страхотен пример от днешната преса :)

http://www.mediapool.bg/stoichkov-napad ... 39712.html

Некои просто не мож ги критЕкува...не се дава бре да ги критЕкуваш :mrgreen:

пс-най-ценните съвети, от които съм се поучавал лично аз, са ми били дадени конструктивно и под формата на критика байдвей ;-)
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Назад към Приказвалник