• Advertisement

Тайните общества - възникване, развитие, цели и други факти, характерни за тях.

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Тайните общества - възникване, развитие, цели и други факти, характерни за тях.

Мнениеот max » 9 Октомври 2015, 23:16:50

Както съм споделял, съм бил част от индуистка секта. Това не е точно същото, но има сходни елементи с тайните общества.
Имаше йерархия, имаше изпитване, който е много запален му предлагат да мине учителски курс и да стане учител. А на този курс те подлагат на най-различни изпитания-изправят те да говориш пред публика, не те пускат да отидеш до тоалетна да каляват волята ти, или те пращат да чукаш камъни. Накрая ако успешно си преминал изпитанията ти дават "скъпоценна и уникална" аудиокасетка със запис на "чудодейна" техника с гласа на гуру, която нямаш право да пускаш извън курс, и нямаш право да правиш самостоятелно, а само в група най-малко от 4 човека, вече си станал "посветен". От този момент нататък те вкарват в индуисткия ритуал - Пуджа. Трябва да правиш богослужения с аромати и цветя всяка вечер. За това обаче нито дума на основните курсове за новаци...Ако изгубиш касетката с теб е свършено...
За повечето хора гуру да те погледне или да ти се усмихне беше събитието на живота...Никой не смееше да каже царят е гол дори когато гуру заспа на дивана пред цялата зала...
Бил съм в неговия ашрам заедно с още 500 човека от цяла Европа, атмосферата беше странна и знаех, че е шантаво, но въпреки това бях част от това. От една страна има демонстрация на приятелство, дружелюбие, "ние сме едно семейство", от друга усещаш че има тотален контрол, че всяка нишка е на мястото си и няма право да прави стъпки, които не са й отредени...
С много любов бях заснел това филмче по време на пребиваването ми в този ашрам преди вече доста години, още живеех в България, но пътувах за Германия специално заради гуру, групата и ашрама https://www.youtube.com/watch?v=6nelKqeaNCk Гуруто ще идва на посещение в Германия през ноември в Хамбург, Франкфурт и Саарбрюкен. Чудя се дали да не отида, поне за сеир този път :-)))
Давах си всичките пари за курсове и пътувания. Все пак тази група убиваше чувството за самота, даваше ми общуване и приемане. Купувах си малко щастие и бягство от собствените си проблеми.
Изображение
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Re: Тайните общества - възникване, развитие, цели и други факти, характерни за тях.

Мнениеот olga » 9 Октомври 2015, 23:40:51

И какво общо имат сектите с тайните общества ?!
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот baconsutan » 9 Октомври 2015, 23:57:34

max написа:Както съм споделял, съм бил част от индуистка секта. Това не е точно същото, но има сходни елементи с тайните общества.
Давах си всичките пари за курсове и пътувания. Все пак тази група убиваше чувството за самота, даваше ми общуване и приемане. Купувах си малко щастие и бягство от собствените си проблеми.
Изображение

Max, не съжалявай за престоя си в тази група, най - малкото заради общуването което си имал. Обогатил си се духовно, разбрал си истината и си в мир със себе си.
Имам колежка, която е много увлечена по такава индийска секта, споделя си само с мен, защото я разбирам и не я коментирам. Неколкократно пътува до чужбина за да се види със своя гуру. После разказваше много интересни неща, които обаче са лични и за това няма да ги обсъждам във форума. Впечатленията ми, са че горните й занимания я правят балансирана, стояща над ежедневните проблеми. Споменаваше за някакви тайни духовни практики, които се овладяват след определено ниво.
Една от причините да пусна темата за тайните общества е именно да се систематизира някаква информация за тях, повече хора да споделят и да разберат какво представляват въпросните общества. В публичното пространство е пълно с какви ли не писания, твърдения, предположения, лични истории и т.н.. Но дали нещата стоят всъщност така?
Кого почитат масоните - Луцифер или Исус и каква е тяхната цел? Реална ли е позицията на църквата за живота и смъртта на Исус, съответно каква е ролята на Меровингите? Каква е връзката на илюминатите с талмуда? По какъв начин са защитавали кръста рицарите - тамплиери и какво са търсили в Ерусалим? За какво се използва тайните общества? В САЩ ако не си масон не може да заемеш никаква по - добре платена длъжност. Илюминатите пък твърдят, че разполагат с невероятно познание, но трябва да го опазят, защото човечеството все още не е готово за него.
Много автори, включително Хенри Кисинджър, прокламират новия световен ред и бъдещото световно правителство. Кой ще спечели от това? Не се ли съгласува световната политика от представители на различни тайни общества?.
Все въпроси, на които трудно може да се даде еднозначен отговор в момента.

Прозрението, идващо в едно мигновение, често струва колкото опита, придобит за един живот - Шърли Маклейн
Последна промяна baconsutan на 10 Октомври 2015, 21:00:34, променена общо 1 път
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 128 пъти
Благодарено: 125 пъти

Мнениеот estira » 10 Октомври 2015, 10:21:07

Any написа:Ако не се лъжа, мисля, че Бионсе и Рияна имат общо с масоните, поне така съм чувала.

Не вярвам. Там са само мъже, жени се допускат само на празници и то не на всички.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот Any » 10 Октомври 2015, 11:11:58

estira написа:
Any написа:Не вярвам. Там са само мъже, жени се допускат само на празници и то не на всички.

Сега прочетох. Те имат връзка с илюминатите не с масоните.
Жените които допускат по празници сигурно са съпругите.

Потребители благодарили на автора Any за мнението:
estira
Рейтинг: 4%

Any
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 66 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот bknf » 10 Октомври 2015, 11:29:29

Хм, винаги съм мислела, че в такива общества не може да се кандидатства. Там не фунционира ли само чрез покана?

Сега се сетих, че на това разглеждане и разкази, имаше няколко групи. Които се въртяха из сградата насам- натам.
Тия които ги водеха тия групи - бяха мъже. Също и членовете, за които ставаше дума - бяха мъже. Никъде не стана дума за това, че една жена е била там въобще. Обаче, и никой не е казал - че не е допустимо, жена да кандидатства.
А на отговора, кой и как може да кандидатства (беше зададен от жена) - човека отговори - "който иска, ще намери начин".
Прикачени файлове
Последна промяна bknf на 10 Октомври 2015, 11:39:49, променена общо 1 път
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 281 пъти
Благодарено: 439 пъти

Мнениеот max » 10 Октомври 2015, 11:39:43

Тази шарлатанка Алена от бТВ е член на ордена на Тамплиерите... :-& "Балът ще бъде благотворителен и набраните средства ще отидат за закупуването на дом на тамплиера" за пръв път чувам толкова перверзно изказване - от кога набирането на средства за изграждане на имот на собственото общество се нарича благотворителност???
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1142289
Изображение
Последна промяна max на 10 Октомври 2015, 11:41:49, променена общо 1 път
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот bknf » 10 Октомври 2015, 11:41:48

Още една снимка.

И също, ето как те сами казват, кой може да кандидатства.

Jeder unbescholtene Mann, der über seine Handlungen frei entscheiden kann.
Jeder Mann, der an das Gute im Menschen glaubt, sich ehrlich um das Gute in sich selbst bemühen will und sich an christlich-abendländischen Werten orientiert.
Jeder Mann, der das christliche Menschenbild, wie es sich in unserem Kulturraum entwickelt hat, bejaht und der eine Bindung an eine transzendente Kraft oder Macht akzeptiert (da wir weder "Religion" noch "Kirche" sind, sprechen wir nicht von "Gott", sondern verehren die transzendente Kraft unter dem symbolischen Namen des "Dreifach großen Baumeisters der ganzen Welt").
Jeder Mann, der bereit ist, sich an den Werten auszurichten, die in der „Berglehre" des Jesus von Nazareth ausgedrückt werden, kann Mitglied werden.
Прикачени файлове
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот zlateto » 10 Октомври 2015, 11:46:00

Mасонският орден “Le Droit Humain” приема, както мъже, така и жени.

Кого почитат Луцифер или Исус ... някъде четох, че за масоните двамата били братя, Луцифер бил първородният. Според масонският "папа" Албърт Пайк вярата в Луцифер е истинската и чиста философска религия.

Всеки нов член декларира безусловната си вяра във Върховното Същество: за християнина масон Върховното Същество е Светата Троица, за масона, който изповядва ислям – Аллах, Парабрахман за масона, изповядващ индуизма, и т.н. Тоест, ако клонят към Луцифер (Богът на Светлината, който се бори срещу Адонис- Бога на тъмнината и злото) ще се разбере в някоя по-горна степен на просветеност (примерно след 30-тата).
Последна промяна zlateto на 10 Октомври 2015, 12:44:23, променена общо 2 пъти
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот bknf » 10 Октомври 2015, 11:55:10

Интересно би било, ако някой от тук присъстващите кандидатства - какво ще разкаже след това. Самия процес нататък. Но, може би и да е забранено след това, да се разказва.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот boyko123 » 10 Октомври 2015, 12:07:46

Преди години бях в Атланта (САЩ) по работа, но се оказа че тогава е и годишния парад на масоните (free masons). Приличаше ми на шествията на немските ловни дружинки (с униформите и музиката), но доста по-помпозно. Обаче бяха само мъже и то черни. Така и не разбрах дали бяха само от щата, или и от по-далече. Доста бяха отседнали в нашия хотел. Тогавашната ми шефка - бяла, жена и драка ;) - заразпитва един от шефовете защо са само мъже и как тя може да се запише в ордена им, че ѝ харесвало. Та човекът обясни, че имало отделни ложи за мъже и за жени, както и за бели и черни (!) (не знам как стои въпроса с останалите раси), но във всичките се влиза с покана и двама поръчители. Колко беше истина не знам, просто си спомних :)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот zlateto » 10 Октомври 2015, 12:10:49

Те такива, които са готови да разкажaт, едва ли минават трето ниво :mrgreen: Клетви, ритуали, мистика ... :???:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот boyko123 » 10 Октомври 2015, 12:17:52

Те по-скоро си имат приказките за външния свят, Злате :). Допускам, че са и според аудиторията - за нахални холандски шефки - ей това да речем ;). Мисълта ми беше, че съсем не бяха тайни - минаха гордо през центъра на града. Беше преди дигиталната фотография, та трябва да изровя албума. И розов кадилак кабриолет имаше в началото :). Това се вижда отвън, а какво е отвътре...
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот zlateto » 10 Октомври 2015, 12:26:19

Е това е ясно - всяко тайно общество си има 2 доктрини: за просветени и непросветени ;-)
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот itzo » 10 Октомври 2015, 12:56:25

zlateto написа:Е това е ясно - всяко тайно общество си има 2 доктрини: за просветени и непросветени ;-)

Църквата, например. :mrgreen: Изпитвам непреодолими съмнения, че доктрината за посветени изпада в сериозно противоречие с тази за непосветени и с някои текстове от Стария завет... да кажем Трета Книга, Глава 18 Стих 22 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 238 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник