• Advertisement

Одобрявате ли смяната на часовото време?

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Да
3
16%
Не, по-добре е да остане астрономическото време
12
63%
Не, по-добре е лятно часово време през цялата година
1
5%
Все ми е тая
3
16%
Друго
0
Няма гласували

Общо гласове : 19

Мнениеот boyko123 » 28 Март 2016, 00:25:31

Пак ме мъчи безсъние след полунощ по "новото" време. Вие как сте? И струва ли си "масрафа" с превъртането на часoвника по два пъти в годината?
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Re: Одобрявате ли смяната на часовото време?

Мнениеот max » 28 Март 2016, 08:35:21

Струва си. 1 час не е нищо, че да им рев. Все едно и също е като да си дойдеш в България от западна Европа. Пак е 1 час разликата, но никой не реве, че му е неудобно. Аз си спя без проблем при смяната.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот contraintuitive » 28 Март 2016, 13:38:19

max написа:Струва си. 1 час не е нищо, че да им рев. Все едно и също е като да си дойдеш в България от западна Европа. Пак е 1 час разликата, но никой не реве, че му е неудобно. Аз си спя без проблем при смяната.

да бе и аз се чудих за какво това с часа стана няква тема в социалните мрежи, явно някои се опитват да се абстрахират от темите за тероризъм и бежанците. не разбирам какво се дискутира изобщо, все едно чувал с ориз се обърнал в китай и старите ми чорапи ги хвърлих :mrgreen:
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот olga » 28 Март 2016, 15:36:31

max написа:Струва си. 1 час не е нищо, че да им рев. Все едно и също е като да си дойдеш в България от западна Европа. Пак е 1 час разликата, но никой не реве, че му е неудобно. Аз си спя без проблем при смяната.

И за какво точно си струва ?

Потребители благодарили на автора olga за мнението:
vl
Рейтинг: 4%

Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот max » 28 Март 2016, 16:21:11

Струва си затова, че вечер като се прибереш в 18 ч. от работа все още да е светло и да е светло не до 18.59, ами до 20 ч. поне. Че да може да направиш айде рунде с колелото до парка, или да напазаруваш от магазина преди да се е стъмнило, че бежанците дебнат по тъмното на всеки ъгъл... ;-)
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот contraintuitive » 5 Април 2016, 10:18:03

max написа:Струва си затова, че вечер като се прибереш в 18 ч. от работа все още да е светло и да е светло не до 18.59, ами до 20 ч. поне. Че да може да направиш айде рунде с колелото до парка, или да напазаруваш от магазина преди да се е стъмнило, че бежанците дебнат по тъмното на всеки ъгъл... ;-)

max, брат филмираш се ама много :)
find your path and stay on it

Потребители благодарили на автора contraintuitive за мнението:
vl

contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот Mony60 » 5 Април 2016, 17:09:38

Аз съм против непрекъснатото връткане на стрелките. Доказано е, че полза няма и щом няма полза, няма и смисъл.
Дано да го премахнат. 8-[
А който го е страх от бегълците, да премине на половин работен ден, че да не му се налага зимата да се връща по тъмно от работа в 17ч. :mrgreen:

Потребители благодарили на автора Mony60 за мнението:
vl

Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот onufriy » 5 Април 2016, 19:37:53

Mony60 написа:Аз съм против непрекъснатото връткане на стрелките. Доказано е, че полза няма и щом няма полза, няма и смисъл.
Дано да го премахнат. 8-[
А който го е страх от бегълците, да премине на половин работен ден, че да не му се налага зимата да се връща по тъмно от работа в 17ч. :mrgreen:

Бе то Макс най-много да го огрее някъде, ама се е затръшкал...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот max » 5 Април 2016, 19:50:42

Майтапих се с това с тъмното, изобщо не ме е страх. Но това не означава, че не можеш да срещнеш агресивни бежнци.
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот ysmivka » 7 Април 2016, 09:32:35

Почти не я отразих смяната на часовото време, въпрос на организация. Доволна съм, че компа одобри и прие смяната на часовото време.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот Vetalz » 30 Април 2016, 22:01:05

На мен пък не ми се отразява на съня. А ми харесва и това, че след нея се сдобиваме с 1 час допълнително светлина.
Vetalz
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот vl » 2 Май 2016, 23:06:33

Ами рано сутринта с какво се сдобиваме?

Хората не са били толкова глупави, когато са въвеждали астрономическото време. Това е едно осредняване на всякакви навици и желания. Някои предпочитат да стават рано и да лягат рано, а други тъкмо обратното. Как да се угоди на всички?

Руснаците като най-умни бяха въвели с президентски указ постоянно лятно време! Но сега го отмениха.......

Измисленото "лятно" време е издевателство над човешката природа. Че дори през последните години е цели 7месеца, а не 6 както преди! Обясненията на неговите любители са, че за броени дни се свиквало......Нееееее! Аз например за толкова години от 1979г. не мога да свикна и всяка година го посрещам с особено неприятно чувство! А когато през есента дойде зимното, го посрещам с радост и облекчение......Но това трае само 5месеца......Ако не зависех от никого и от нищо, щях да държа часовника си винаги на астрономическото време.
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 449 пъти
Благодарено: 188 пъти

Мнениеот onufriy » 3 Май 2016, 08:06:42

Колкото и да е странно, поне за мен, лично бих очаквал да е обратното, колкото по- на север, толкова повече проблеми имат хората със смяната на часовото време.

Освен това, като тичаш с вълци, ще се научиш да виеш, де ще ходиш. Ако една Германия реши да премине само към астрономическо време, то ще има един час разлика от съседите си през седем месеца от годината и същото време през останалата част. Същото важи за Беларус. Сега, същото е вярно за страни в северното и южното полукълбо, там две страни на един и същ меридиан, биха се разминавали с два часа напред и назад, само че контактите не са чак толкова интензивни. Примерно Южна Африка не използва (поне преди седем-осем години не използваше) лятно време и ние се усуквахме като патета в кълчища да смятаме, кога можем да си направим срещите :mrgreen:

Иначе четох някъде един виц: Старият индиански вожд: "Само белите могат да си мислят, че като отрежат едно парче от одеялото отпред и го зашият отзад, ще удължат одеялото."

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението (общо 2):
boyko123pentscho
Рейтинг: 8%

onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот fey » 8 Октомври 2016, 15:45:21

Моят отговор е малко закъснял, но за сметка на това въпросът съвсем скоро пак ще е актуален ;-) лично аз съм абсолютно против смяната времето. Според мен не само , че е напълно безсмислено, но и често води до обърквания, дори проблеми. Много осезателно го усетих когато децата бяха малки - объркваше им се режима и всеки път се налагаше да свикваме поне 1 седмица. Ако има някаква подписка за отказ от тази тъпня, веднага бих се включила.
fey
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот Mony60 » 8 Октомври 2016, 16:48:19

През пролетта в България сериозно се бяха надигнали срещу тази смяна, но както казва по-горе Онуфрий, не е достатъчно само една държава да го отмени. Трябва всички да са единни. Иначе и аз бих подписала с двете си ръце против.

Потребители благодарили на автора Mony60 за мнението:
vl

Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Следваща

Назад към Приказвалник