• Advertisement

Искам да гласувам!

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Искам да гласувам!

Мнениеот zlateto » 23 Април 2016, 17:26:19

Петиция срещу изменениятa на Изборния кодекс, които:

:arrow: не допускат създаването на дълго обещавания и приетия с широки граждански консултации от Парламентарната комисия по правни въпроси МИР „Чужбина“

:arrow: отменят досега съществувалата възможност за образуване на избирателни секции извън територията на дипломатическите и консулски представителства на Република България (чл. 14 от Изборния кодекс)

:arrow: предлагат - като заместител на отказаните ни физически секции на удобни за диаспората места - ускорен старт на „експериментално“ електронно гласуване за Президентски избори 2016

Подпишете тук !!!
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението (общо 2):
contraintuitivemly201
Рейтинг: 8%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Re: Искам да гласувам!

Мнениеот mly201 » 24 Април 2016, 13:10:37

Здравейте,

Благодаря, че споделихте тази петиция! Наистина, страшно много ме ядосаха този път. То и досега не беше лесно да се гласува от чужбина, но сега е на практика невъзможно. Пълни лицемери... май ги е страх, че гласове трудно се купуват зад граница и че олесненото гласуване ще им развали сметките, пък и това, което се случи с ДПС не помага. Както и да е, аз съм твърдо решена да гласувам на тези избори, дори и да трябва два дни да отделя само за това, но по принцип ми се искаше по някакъв начин да демонстрирам своето недоволство. По този повод се чудех дали някой знае има ли в момента партия на българите в чужбина? Знам, че преди време имаше една, но тя май отдавна вече не е активна. Знам, че ми е малко странен въпроса, но какво да направя, радикализираха ме!
mly201
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот daisymm2 » 25 Април 2016, 10:43:23

mly201 написа:Здравейте,

Благодаря, че споделихте тази петиция! Наистина, страшно много ме ядосаха този път. То и досега не беше лесно да се гласува от чужбина, но сега е на практика невъзможно. Пълни лицемери... май ги е страх, че гласове трудно се купуват зад граница и че олесненото гласуване ще им развали сметките, пък и това, което се случи с ДПС не помага. Както и да е, аз съм твърдо решена да гласувам на тези избори, дори и да трябва два дни да отделя само за това, но по принцип ми се искаше по някакъв начин да демонстрирам своето недоволство. По този повод се чудех дали някой знае има ли в момента партия на българите в чужбина? Знам, че преди време имаше една, но тя май отдавна вече не е активна. Знам, че ми е малко странен въпроса, но какво да направя, радикализираха ме!

Скъпа mly201, разбирам напълно афекта Ви, но тъжната истина е, че кликането по петиции и евентуалната промяна на законодателството е безсмислено, ако не бъде последвано от повишена изборна активност на българите зад граница.

Това не означава, че съм против кликането по петиции и връщането на правото за гласуване извън консулските представителства. За съжаление обаче на последните избори, въпреки улеснената процедура за разкриване на нови секции, гласове бяха събрани само за Бон, Дармщат, Дортмунд, Дрезден, Дюселдорф, Карлсруе, Кьолн, Манхайм, Нюрнберг, Регенсбург, Фрайбург.

Защо не се намериха по онова време 40 българи в Аугсбург, Бремен, Билефелд, Вюрцбург, Ерфурт, Касел, Лайпциг, Мюнстер, Саарбрюкен, Улм, Фулда и т.н., и т.н., които да подадат заявление за откриване на секция? Случилото се сега е логичен резултат на пасивността ни през годините, проследете само как ще се развие дискусията по тази тема ... Проблемът е, че овцата могат да я стрижат много пъти, но да я одерат могат само веднъж.

Хубав ден!
Последна промяна daisymm2 на 25 Април 2016, 12:34:40, променена общо 1 път

Потребители благодарили на автора daisymm2 за мнението:
contraintuitive
Рейтинг: 4%

Аватар
daisymm2
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 145 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот contraintuitive » 25 Април 2016, 12:26:27

По-трагичното е, че в България никой на гражданско и политическо ниво не реагира на тези промени. Механизмът на разцепление между българите в БГ и в чужбина тече с бясна скорост и това също според мене е желано и финансирано и то от доста време.
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот contraintuitive » 27 Април 2016, 10:00:05

daisymm2 написа:логичен резултат на пасивността ни през годините, проследете само как ще се развие дискусията по тази тема ... Проблемът е, че овцата могат да я стрижат много пъти, но да я одерат могат само веднъж.

Хубав ден!

@дейз,

то и е една дискусия се завъртя, ум да ти зайде!
Тия, които можем да направим нещо по въпроса сме дълбоко влезнали в конфортната си зона и не ни дреме какво става в милата родина.
Че грубо са ни потъпкани правата да можем адекватно да гласуваме също не е интересно. Инертна маса, която се занимава със собствените си егоистични проблеми!
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот daisymm2 » 28 Април 2016, 14:14:47

contraintuitive написа:... то и е една дискусия се завъртя, ум да ти зайде!
Тия, които можем да направим нещо по въпроса сме дълбоко влезнали в конфортната си зона и не ни дреме какво става в милата родина.
Че грубо са ни потъпкани правата да можем адекватно да гласуваме също не е интересно. Инертна маса, която се занимава със собствените си егоистични проблеми!

Проблемът е, че подценявайки случващото се около нас си мислим, че може да останем незасегнати, поради което си позволяваме ликса да игнорираме важните знаци на времето и да се ограничим до занимания със "собствените си егоистични проблеми".

Ако има нещо, което да не е ясно, да се започне разбирането като начало с "Ефектът на пеперудата" и "Равновесието на Наш" :mrgreen:
Аватар
daisymm2
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 145 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот boyko123 » 28 Април 2016, 14:34:05

"Парламентът прие спорната промяна в Изборния кодекс... беше решено в страни от Европейския съюз да могат да се открива изборна секция и при поне 100 подадени заявление"
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1571730
Бел.ред. - правописът запазен
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот contraintuitive » 28 Април 2016, 15:45:18

boyko123 написа:"Парламентът прие спорната промяна в Изборния кодекс... беше решено в страни от Европейския съюз да могат да се открива изборна секция и при поне 100 подадени заявление"
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1571730
Бел.ред. - правописът запазен

с едно уточнение, в населени места над 1 млн. жители =D> :rr:
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот boyko123 » 28 Април 2016, 16:29:44

с уточнение на уточнението - това за населените места с над 1 млн. жители е за страни извън ЕС.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението:
contraintuitive
Рейтинг: 4%

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот Rashkov1 » 28 Април 2016, 18:51:21

Защо се напъвате изобщо, и да дадете реален глас в края на краищата ще го фалшифицират. Аз виждам само два варианта , или оставяме лудите да се налудуват ( а те много зор се измарят ) или си купуваме калашници. Но второто не е за предпочитане защото нищо не е ценно колкото човешкия живот политиката може би най малко. Само от политика не може да се живее , трябва някой да сее нивата не го забравяйте и от двете страни на барикадата. А иначе подписах петицията защото искам да гласувам, но не задължително.
Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 84 пъти

Назад към Приказвалник