• Advertisement

Българинът- европеец или ориенталец?

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Българинът- европеец или ориенталец?

Мнениеот Mony60 » 22 Юли 2016, 19:00:22

Напоследък ме вълнува темата дали българин, живял много години в западна Европа се е поевропейчил изцяло или все пак се е запазила ориенталска жилка в характера му?
Вие какво мислите по въпроса?
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Re: Българинът- европеец или ориенталец?

Мнениеот bknf » 22 Юли 2016, 19:22:22

Да се "поевропейчи" - в какъв смисъл? Да стане мултилултурен, с някаква неясна сексуалност - или в какво точно се изразява "европеизирането"? И също какво означава - "ориенталско" ?

Така общо погледнато - всеки отговаря за себе си. На един е важно едно, на друг - друго..-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 281 пъти
Благодарено: 439 пъти

Мнениеот amatama » 22 Юли 2016, 19:49:49

чаки го да стане човек първо българина... :mrgreen:
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 37 пъти

Мнениеот contraintuitive » 25 Юли 2016, 10:16:04

По мое мнение ако е роден или на много млади години, преди пубертет, е дошъл в тези държави има голям шанс ориенталското да не го закачи освен ако родителите не му влияят в обратната, ориенталската посока.
Иначе си мисля, че годините живот в България се неутрализират със съответния брой години живот на Запад и то само ако човек съзнателно се стреми да се декондиционира от старите си навици, убеждения, вярвания и влияния. Аз примерно пристигнах след бакалавъра си в Германия съответно усещам още ориенталското в себе си, но активно се боря срещу него. :mrgreen:
find your path and stay on it

Потребители благодарили на автора contraintuitive за мнението (общо 2):
noviaMony60
Рейтинг: 8%

contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот ysmivka » 25 Юли 2016, 12:31:44

Mony60 написа:Напоследък ме вълнува темата дали българин, живял много години в западна Европа се е поевропейчил изцяло или все пак се е запазила ориенталска жилка в характера му?

От така поднесения ни въпрос, ни се натрапва че в характера на българина има ориенталска жилка. Какво точно означава това, не е ясно. Те и немците са горди, че са арийци, без да имат (повечето от тях) и най-малка представа какво е това. И преди и сега се чувствам по един и същи начин, нито повече, нито по-малко европейка. Следствие на дългогодишен тормоз, лъжи и пр. изпитвам все по-голяма привързаност към родината си.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 359 пъти

Мнениеот contraintuitive » 25 Юли 2016, 14:17:30

ysmivka написа:
Mony60 написа:Напоследък ме вълнува темата дали българин, живял много години в западна Европа се е поевропейчил изцяло или все пак се е запазила ориенталска жилка в характера му?

От така поднесения ни въпрос, ни се натрапва че в характера на българина има ориенталска жилка. Какво точно означава това, не е ясно. Те и немците са горди, че са арийци, без да имат (повечето от тях) и най-малка представа какво е това. И преди и сега се чувствам по един и същи начин, нито повече, нито по-малко европейка. Следствие на дългогодишен тормоз, лъжи и пр. изпитвам все по-голяма привързаност към родината си.

Не го натрапва, а направо си е така!
Сещам се ед хок за няколко неща и нямам нито себе си, нито някой познайник в предвид сега.
Примери от нет-а и живота в странство бол:

Крадливи сме
Андрешковци сме
Завистливи сме
Настройката ни е от едно друго време, че някой "ни го прави" и ние сме жертвите /най-голямата арг заплаха за БГ стана от днес за утре сатаната Ерголям/ и ни трябва някой "да ни го оправи", същевременно не смеем да се погледнем какви сме - така гледаме примерно на братушките от рАссия дето ни се точат от години да дойдат да ни "освободат" отново
Недисциплинирани сме
И най-вече не спираме да слушаме чалгийка!
Това ние е типично ориенталското!

Потребители благодарили на автора contraintuitive за мнението:
Mony60
Рейтинг: 4%

contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ysmivka » 25 Юли 2016, 14:59:45

contraintuitive написа:Не го натрапва, а направо си е така

Контри чедо, редиците ви оредяха :) , мах щеше да се справи много по-добре с оплюването на корените си. Всичко което си написал, не може да се приеме за нещо повече от злобна нападка към Ориента.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 359 пъти

Мнениеот contraintuitive » 25 Юли 2016, 15:07:48

ysmivka написа:
contraintuitive написа:Не го натрапва, а направо си е така

Контри чедо, редиците ви оредяха :) , мах щеше да се справи много по-добре с оплюването на корените си. Всичко което си написал, не може да се приеме за нещо повече от злобна нападка към Ориента.

oоооофф те пък едни корени... :) освен родители и приятели и една дама честно да ти кажа, усмив, нищо от България не ми липса, а съм 10 години вече из странство...се лави
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот amatama » 25 Юли 2016, 16:40:20

най много е противно българското НАВЕЖДАНЕ това българин и роб са една и съща gума. има един виц накратко звучи така: събрали група българи за да проверят прага им на поносимост.и всеки ден ги карали да правят нещо от унизително по унизително .всяка вечер ги събирали и ги питали имате ли въпроси? въпроси нямало никога.една вечер ги строили и им казали : - Ей утре ще ви бесиме! имате ли въпроси? и един попитал: въжетата вие ли ще ги давате,или ние да си носиме ? :mrgreen:
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Mony60 » 25 Юли 2016, 18:49:27

@contraintuitive, ти май единствен ме разбра какво питам :)
А когото го тормозят и лъжат тука, нека си ходи там, където не го тормозят и лъжат :mrgreen:
bknf написа:Да се "поевропейчи" - в какъв смисъл?

Начин на мислене и поведение, т.е. манталитет, @bknf, а не сексуална ориентация.
Пък то, че всеки отговаря за себе си е ясно и че един иска едно, а друг друго също. :)
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот wilkosz » 25 Юли 2016, 19:16:52

В сравнение с турците и арабите българите са си направо германци. :)
Поне на половина път по-близо са до евроинтеграцията, защото им е наполовина поне по-близка, отколкото на турчолята и арабите, които са безнадеждни, нито искат нито могат да се интегрират. Българите когато са в чужбина се свиват, държат се по-скромно, уважават държавата-домакин, благодарни са, стискат зъби, полагат усилия да се интегрират и успяват. Просто защото са европейци и християни. Няма я пречката-ислям, която е тотална спирачка пред интеграцията и човещината.
wilkosz
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 11 пъти
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот amatama » 25 Юли 2016, 20:29:14

аз пак живея 10 години в Германия и знам само 2 думи на немски и се гордея с това ! :mrgreen:
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот venslav » 26 Юли 2016, 02:06:38

contraintuitive написа:
ysmivka написа:

Не го натрапва, а направо си е така!
Сещам се ед хок за няколко неща и нямам нито себе си, нито някой познайник в предвид сега.
Примери от нет-а и живота в странство бол:

Крадливи сме
Андрешковци сме
Завистливи сме
Настройката ни е от едно друго време, че някой "ни го прави" и ние сме жертвите /най-голямата арг заплаха за БГ стана от днес за утре сатаната Ерголям/ и ни трябва някой "да ни го оправи", същевременно не смеем да се погледнем какви сме - така гледаме примерно на братушките от рАссия дето ни се точат от години да дойдат да ни "освободат" отново
Недисциплинирани сме
И най-вече не спираме да слушаме чалгийка!
Това ние е типично ориенталското!

Съгласен съм почти изцяло, но много от тези ориенталски черти са плод на статуkвото в държавата. В БГ е ОК да се краде и да се слуша чалга, а тези, които правят обратното са считани за losers. Чалгата като начин на мислене и поведение се пропагандира яко от всякакви медии, е... как тогава искаме нещо различно от някаква ориенталска действителност. Просто средата, особено пък информационната такава, твърде много определя в каква посока се развива един човек.Не знам, според мен БГ средата, действа много ориенталски и оттам идва проблема.
venslav
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 7 пъти

Мнениеот ScheissMannn » 28 Юли 2016, 08:27:47

Честно казано и аз вече не знам какъв съм ,но на скоро гледах един американски филм и една реплика ми направи голямо впечетление . :mrgreen: Когато се срещат двама мъже и единия казва на другия :Дай ми една целувка по бузата ВСЕ ПАК СМЕ В ЕВРОПА :-s Филма беше екшън-криминален , не комедия :-k Действието се развиваше някъде в Лондон \:D/
Аз съм само един "Приятел на Мъдростта"
Аватар
ScheissMannn
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 11 пъти

Мнениеот baconsutan » 28 Юли 2016, 16:37:02

baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 128 пъти
Благодарено: 125 пъти

Следваща

Назад към Приказвалник