• Advertisement

Здравна дилема

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Здравна дилема

Мнениеот Svetul4o » 9 Януари 2017, 13:54:41

Тъй. Имам една приятелка която за нещастие живее в Англия. UK гражданство. След завръщане от Индия разви инфекция и сериозни проблеми с дишането. Оказва се че UK здравната система е още по-прецакана от нашата и само за един преглед човек трябва да се запише месец предварително. Вниманието което оказват е точно никакво. Има първоначална диагноза за Астма, но не щат да я потвърдят. След преглед днес и едно голямо нищо трябва да чака два месеца за следващия. Самата тя има притеснения за рак на белите дробове тъй като е наследствено в семейството. Въпроса е следния. Тъй както UK граждани могат да ползват нашата прогнила здравна система се предполага, че същото е валидно и за Австрия. Ще звъня в здравната каса тук да питам, но все пак пиша тук да събера информация от повече места. Ако някой е минал през това има опит нека сподели.
Svetul4o
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 54 пъти

Re: Здравна дилема

Мнениеот Mony60 » 9 Януари 2017, 14:35:38

Здравей Svetul4o,
понеже темата ти не е във форума България, а пишеш за „нашата“ система, все пак се предполага че имаш предвид българската. После споменаваш и за Австрия.
Но... всеки гражданин на ЕС, притежаващ европейска здравна карта ( при немските е на задната страна на нормалната здравна карта ) има право на здравно обслужване във всяка една страна на ЕС. В клиниките е абсолютно сигурно, в частните кабинети може и да се появи проблем, макар че и те са длъжни. Ще я запитат докога ще пребивава в страната (напр. Австрия). Нека посочи малко по-дълъг срок, за да има възможност да поостане на лечение. Такова нещо наистина не търпи отлагане и я съветвам да действа в скоро време.

Потребители благодарили на автора Mony60 за мнението:
boyko123
Рейтинг: 4%

Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот ScheissMannn » 9 Януари 2017, 15:22:44

Вашата приятелка трябва да се лекува където се води по местоположение. ;-) Има първоначална диагноза за Астма, но не щат да я потвърдят.Кой е поставил тази диагноза в коя държава ?За съжаление се чака доста :-s
Аз съм само един "Приятел на Мъдростта"
Аватар
ScheissMannn
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 11 пъти

Мнениеот Svetul4o » 9 Януари 2017, 15:32:15

Случая е във UK. Тамошен лекар където е назначена е поставил първоначалната диагноза. Предвид, че не са назначени никакви изледвания, въпреки че вече два пъти е ходила по спешност за преглед, смятам че нивото на нехайство там е на достатъчно високо ниво. Споменах в България защото нямам много опит със здравните системи по чужбина, но знам за чужденци които се лекуват.
Svetul4o
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 54 пъти

Мнениеот ScheissMannn » 9 Януари 2017, 16:26:54

Трябва да се направят нужните изследвания за да се потвърди диагнозата . Защото до колкото разбирам лекарите са поставили първоначална диагноза , но без нужните изследвания . Ако наистина не се чувства добре, нека да звъни на бърза помощ да дойдат в тях . Друг вариант да отиде да попита в друга болница за по ранен час за преглед .Иначе нивото в чужбина на докторите е като в България чакане и разходи :-s
Аз съм само един "Приятел на Мъдростта"
Аватар
ScheissMannn
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 11 пъти

Мнениеот vl » 9 Януари 2017, 18:17:04

Може би трябва да се постави акцент върху пребиваването и в Индия и да се помисли какво може да е лепнала оттам. Вярно е, че Индия изобилства от всякакви болести, но затова са лекарите-да помислят какви изследвания да и направят. Със сигурност не е лепнала белодробен рак от Индия. Той не е заразен, но за голямо съжаление прогнозите при него са много лоши. Ако го има по наследство никой няма да може да и помогне. Но да си внушава, че го има без съответните изследвания.....
А, забравих, там има много ТБ! Може и с нея да е хлътнала. Ако е така, ще я оправят за няколко месеца, но все пак не трябва да се губи време. И днес някои си отиват точно от нея.
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 470 пъти
Благодарено: 191 пъти

Назад към Приказвалник