• Advertisement

Католицизъм и католическата църква...

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Католицизъм и католическата църква...

Мнениеот bknf » 17 Август 2018, 15:53:21

Но защо точно сега е излязло туй нещо наяве? След толкова много години..

А то разкопае ли се, сигурно и други неща ще се намерят. ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот itzo » 20 Август 2018, 19:18:31

bknf написа:Но защо точно сега е излязло туй нещо наяве? След толкова много години..

А то разкопае ли се, сигурно и други неща ще се намерят. ;-)

https://offnews.bg/sviat/papa-frantcisk ... 86606.html

Изправен пред скандали за сексуални злоупотреби на свещенослужители над деца в няколко страни едновременно, папа Франциск написа днес безпрецедентно писмо до католиците по света, призовавайки всеки от тях да съдейства за изкореняването на явлението, предаде Ройтерс.

"Осъзнахме, че тези рани никога не зарастват и изискват от нас най-остро да заклеймим жестокостите и да обединим сили за изкореняване на тази култура на смъртта", заявява папата.

В посланието си Светият отец реагира и на огласеното преди дни разследване на прокуратурата в американския щат Пенсилвания, разкрило, че в течение на десетилетия над 300 свещеници са вършили сексуални посегателства срещу повече от 1000 деца и деянията им са били прикривани от Църквата, отбелязва Франс прес, цитирана от БТА.

Новият папа разчиства Авгиевите обори. Или ако предпочиташ-използва случая да разкара някои неудобни люде, които му пречат нещо.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот gencho » 22 Август 2018, 13:25:51

Хе-хе, неудобни люде били, един вид някакви новатори ще да са, така ли? Или визионери, останали неразбрани от назадничавите старци във Ватикана? Може, може, особено при все по-топлата връзка между ЛГБТ културата и новатори-педофили, представящи се за безопасно отклонили се от курса, който им определят тесногръдните навигационни системи на религиозните западни общества.

Потребители благодарили на автора gencho за мнението (общо 2):
Milena Markovatopalhasan
Рейтинг: 8%

Аватар
gencho
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 1 път
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот itzo » 23 Август 2018, 06:06:27

Дал съм "неудобни" като вариант за онези, които не биха поеярвали на версията, че новият папа е решил да разчисти педофилската агитка в подчиненото си ведомство. То си не е и много за вярване де, току-така по идеалистични причини да нарушава хилядолетни неписани традиции...
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот topalhasan » 26 Август 2018, 09:07:42

Ivo75, да не те е "обидил" и тебе случайно някой католик, че ги мразиш толкова ?
Аватар
topalhasan
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 15 пъти
Благодарено: 14 пъти

Мнениеот topalhasan » 26 Август 2018, 09:34:21

Доколкото знам, рязан е на баща ти сина му. Родителите ми Траяна и Ромео Шулц приеха лютеранството още преди айнбюргерунга, като препоръчително условие за успешната им интеграция.
Аватар
topalhasan
Тукашен
Тукашен

Мнениеот topalhasan » 26 Август 2018, 12:10:11

Ivo75, не разбирам каква Уганда? Бъркаш с ме сигурно с полубрат ми Хамлит Траянин, който е с български паспорт и писан връз майка ни по фамилия.Той е католик. Аз съм брат му от Лайпциг - Тричко Шулц и съм лютеранин.

Ти не беше ли син на кака Фифка Кьоравата от Гиздова Маала, дето си беше бавноразвиващ се и се роди с три уши, та му го ряза едното доктора в Дупница?
Аватар
topalhasan
Тукашен
Тукашен

Мнениеот zlateto » 26 Август 2018, 12:13:19

topalhasan написа:Аз съм Тричко Шулц и съм лютеранин.

Качи снимка да видим :)
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот topalhasan » 26 Август 2018, 12:22:52

zlateto написа:
topalhasan написа:Аз съм Тричко Шулц и съм лютеранин.

Качи снимка да видим :)

Аааа снимки не давам, да не ме урочасаш.
Аватар
topalhasan
Тукашен
Тукашен

Мнениеот bknf » 26 Август 2018, 20:05:32

Ivo75, да не те е "обидил" и тебе случайно някой католик, че ги мразиш толкова ?

Когато е бил в тая възраст, то католическата църква в България не е имала такова значение и възможности. Както сега, или по други места - със стара "католическа" традиция. Тогава е носил синя "вратовръзка" - чавдарче. ;-)
Прикачени файлове
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот topalhasan » 26 Август 2018, 20:20:51

bknf написа:

Когато е бил в тая възраст, то католическата църква в България не е имала такова значение и възможности. Както сега, или по други места - със стара "католическа" традиция. Тогава е носил синя "вратовръзка" - чавдарче. ;-)

Е тука сбърка - По Татово време след БПЦ имаше и седем църкви с признато официално положение на "търпимост" - сред тях и Българска Католическа Църква, наред с Адвентистите от Седмия Ден, Арменската, Мюфтийството, Еврейската и още две протестантски.

Но за ивко винаги съм подозирал, че може и навън да е расъл в определени моменти от младенческия си живот, щото винаги ми е намирисвал леко на партийна номенклатура ...
Аватар
topalhasan
Тукашен
Тукашен

Мнениеот topalhasan » 26 Август 2018, 20:42:49

Но с цялото ми уважение и без да се опитвам да правя инсинуации, си спомням че по това време към епископията в София имаше и малка детска градина с двор и помещения за учение и сън...
Аватар
topalhasan
Тукашен
Тукашен

Мнениеот bknf » 26 Август 2018, 20:46:39

ivo75 написа:
topalhasan написа:Но за ивко винаги съм подозирал, че може и навън да е расъл в определени моменти от младенческия си живот, щото винаги ми е намирисвал леко на партийна номенклатура ...

Пак ли си се опитваш да ми препишеш собствената биография?

Не е бил тогава из църквите, нито православната - нито католическата. Иначе щеше да го е страх. От божието наказание ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bknf » 27 Август 2018, 06:21:16

ivo75 написа:Толкова ме е страх, колкото теб, ни повече, ни по-малко...При тия твои лъжи....и онази божа заповед...bknf, не лъжи...той дедо Боже всичко вижда...

Първата твоя лъжа е за "моите лъжи".. Що се отнася до останалото, все пак "католическата църква", както и останалите църкви - не са представители на бога на Земята. Дори и да се рекламират като такива. А дали бог е Дедо, ако го има изобщо .. e спорен въпрос.)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bknf » 27 Август 2018, 20:25:09

Nuntius in den USA.. bereits 2006 und 2008 von den USA..

Някой гони "католиците" в САЩ - за да ги стигне в Европа? А в Полша дали е имало такива проблеми, или във Ватикана (Южна Америка, Мексико, Португалия) ? Ето къде са най-много:
Прикачени файлове
bknf
Професионалист
Професионалист

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник