Католицизъм и католическата църква...

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Католицизъм и католическата църква...

Мнениеот gencho » 22 Август 2018, 13:25:51

Хе-хе, неудобни люде били, един вид някакви новатори ще да са, така ли? Или визионери, останали неразбрани от назадничавите старци във Ватикана? Може, може, особено при все по-топлата връзка между ЛГБТ културата и новатори-педофили, представящи се за безопасно отклонили се от курса, който им определят тесногръдните навигационни системи на религиозните западни общества.

Потребители благодарили на автора gencho за мнението (общо 2):
Milena Markovatopalhasan
Рейтинг: 8%

Аватар
gencho
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 1 път
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот itzo » 23 Август 2018, 06:06:27

Дал съм "неудобни" като вариант за онези, които не биха поеярвали на версията, че новият папа е решил да разчисти педофилската агитка в подчиненото си ведомство. То си не е и много за вярване де, току-така по идеалистични причини да нарушава хилядолетни неписани традиции...
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот ivo75 » 23 Август 2018, 12:22:44

gencho написа:Хе-хе,....новатори-педофили, представящи се за безопасно отклонили се от курса, който им определят тесногръдните навигационни системи на религиозните западни общества.

основно ''новатори-педофили'' крепят ''тесногръдните навигационни системи на религиозните западни общества'', защото са се разположили удобно в католическия клир и се ползват с пълната подкрепа на Ватикана. Бенедикт 16-ят, болният, дето щеше от немощ да се среща със създателя, хич не се разбързал за срещата. Приятелчетата му педофили също не се опитват дори да съобщят на стадото, защо главният овчар подаде оставка, нарушавайки хилядолетна традиция..
Аватар
ivo75
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 211 пъти

Мнениеот ivo75 » 25 Август 2018, 08:37:26

...Collins ist ein prominenter Fall. Sie ist an die Öffentlichkeit gegangen, und sie war drei Jahre lang Mitglied der vom Papst eingesetzten Missbrauchskommission in Rom. Im März 2017 aber hat sie das Gremium im Frust verlassen. Man habe konkrete Vorschläge erarbeitet, wie sich künftige Fälle besser verhindern lassen. Der Papst habe diese auch angenommen. Doch dann hätte die Vatikan-Verwaltung blockiert.

Marie Collins wurde als Kind im Erzbistum Dublin missbraucht und engagiert sich heute für die Opfer.
Kritik an Äußerungen des Papstes

Tatsächlich gibt und gab es deutliche Worte von Papst Franziskus. Zum Thema Missbrauch sagte er schon vor Jahren:

"Ein Priester, der das macht, verrät den Leib des Herrn. Denn er muss diesen Jungen, dieses Mädchen zur Heiligkeit führen, und die Jungen und Mädchen haben Vertrauen. Und er missbraucht sie. Das ist sehr schlimm."
Doch nicht immer ist Papst Franziskus mit den Fällen angemessen umgegangen. Zum Beispiel in Chile: Opfer beschuldigen dort Bischof Juan Barros Madrid, er habe einen Priester gedeckt, der inzwischen wegen seiner Taten verurteilt wurde. Doch was sagte der Papst in diesem Januar?

"Ich werde etwas dazu sagen, wenn es Beweise gibt. Es gibt keinen einzigen Beweis, das ist alles Verleumdung. Ist das klar?"
Erst nach der Chile-Reise Anfang des Jahres kam der Sinneswandel. Franziskus hat sich seitdem mit Missbrauchsopfern von dort getroffen und einen Untersuchungsbericht erstellen lassen. Bischof Barros hat seinen Rücktritt angeboten, der Papst hat ihn angenommen.

Doch Marie Collins kritisiert dieses Vorgehen: Bischöfe, die sich schuldig gemacht haben, dürften nicht einfach zurücktreten, sie müssten auch vor einem kirchlichen Gericht zur Rechenschaft gezogen werden, ihr Amt und ihren Titel verlieren. Bischof Barros ist immer noch emeritierter Bischof.

Източник tagesschaue.de

Както се разбира дори “симпатичният” Франциск си е повече католик, отколкото изглежда. Всичко излиза на повърхността, рано или късно. Дори когато разни подмолни йезуити се представят за бедни францисканци. Със сигурност мнозинството страшно си пада по новия папа. Но колко нов и чист е той на фона на гнусните деяния педофилите във Ватикана? Кой го избра за папа, не е ли същата педофилска дружина разположила се удобно зад стените на папската държава? И кого прикрива той, разбира се същите педофили, които са го избрали за папа. Той просто е един от тях, католик. Те могат да изнасилват и обезчестяват малки момченца и момиченца, просто ей така, защото са католици, защото могат. И защото няма доказателства, “ist das klar?”...
Разкрити, биват потупвани по рамото, на принципа нищо моето момче и това ще мине, ние сме с теб...Вече няма да си активен кардинал, просто минаваш в запаса. Многооо тееежкии наказания на фона на деянията им, нали?.....

Потребители благодарили на автора ivo75 за мнението:
Milena Markova
Рейтинг: 4%

Аватар
ivo75
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот topalhasan » 26 Август 2018, 09:07:42

Ivo75, да не те е "обидил" и тебе случайно някой католик, че ги мразиш толкова ?
Аватар
topalhasan
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 15 пъти
Благодарено: 14 пъти

Мнениеот ivo75 » 26 Август 2018, 09:18:49

topalhasan написа:Ivo75, да не те е "обидил" и тебе случайно някой католик, че ги мразиш толкова ?

Не, но теб те мисля с този немски наследствен паспорт по бащина линия. През какво си трябвало да минеш, за да развиеш, такъв, какъвто си....Но, каквото и да си говорим, май по-добре е католик, отколкото срязан, ти как мислиш? :mrgreen:
Аватар
ivo75
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот topalhasan » 26 Август 2018, 09:34:21

Доколкото знам, рязан е на баща ти сина му. Родителите ми Траяна и Ромео Шулц приеха лютеранството още преди айнбюргерунга, като препоръчително условие за успешната им интеграция.
Аватар
topalhasan
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ivo75 » 26 Август 2018, 09:47:37

topalhasan написа:Доколкото знам, рязан е на баща ти сина му. Родителите ми Траяна и Ромео Шулц приеха лютеранството още преди айнбюргерунга, като препоръчително условие за успешната им интеграция.

itzo написа:Само ми обясни, Бвана Р, от къФ зор веднага след регистрацията на поредния акаунт заявяваш лаут унд клар, дет се вика, кой си и за какво се бориш? Демонстрираш някакво превъзходство над форумната модерация ли? Ми то такава практически липсва.

АмамногоскучнаУганда,а? :mrgreen:
Аватар
ivo75
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот topalhasan » 26 Август 2018, 12:10:11

Ivo75, не разбирам каква Уганда? Бъркаш с ме сигурно с полубрат ми Хамлит Траянин, който е с български паспорт и писан връз майка ни по фамилия.Той е католик. Аз съм брат му от Лайпциг - Тричко Шулц и съм лютеранин.

Ти не беше ли син на кака Фифка Кьоравата от Гиздова Маала, дето си беше бавноразвиващ се и се роди с три уши, та му го ряза едното доктора в Дупница?
Аватар
topalhasan
Тукашен
Тукашен

Мнениеот zlateto » 26 Август 2018, 12:13:19

topalhasan написа:Аз съм Тричко Шулц и съм лютеранин.

Качи снимка да видим :)
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1193 пъти

Мнениеот topalhasan » 26 Август 2018, 12:22:52

zlateto написа:
topalhasan написа:Аз съм Тричко Шулц и съм лютеранин.

Качи снимка да видим :)

Аааа снимки не давам, да не ме урочасаш.
Аватар
topalhasan
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ivo75 » 26 Август 2018, 12:25:35

topalhasan написа:....Аз съм брат му от Лайпциг - Тричко Шулц и съм лютеранин.

Ти не беше ли син на кака Фифка Кьоравата от Гиздова Маала, дето си беше бавноразвиващ се и се роди с три уши, та му го ряза едното доктора в Дупница?

ваше виШочество, само едно питане, топалчо, кой поред акаунт е след възкръстването? Аз подозирам трети?

П.П. Впрочем добре дошАл...отново и до нови срещи, пардон акаунти :mrgreen:
Аватар
ivo75
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот bknf » 26 Август 2018, 20:05:32

Ivo75, да не те е "обидил" и тебе случайно някой католик, че ги мразиш толкова ?

Когато е бил в тая възраст, то католическата църква в България не е имала такова значение и възможности. Както сега, или по други места - със стара "католическа" традиция. Тогава е носил синя "вратовръзка" - чавдарче. ;-)
Прикачени файлове
bknf
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 428 пъти

Мнениеот topalhasan » 26 Август 2018, 20:20:51

bknf написа:

Когато е бил в тая възраст, то католическата църква в България не е имала такова значение и възможности. Както сега, или по други места - със стара "католическа" традиция. Тогава е носил синя "вратовръзка" - чавдарче. ;-)

Е тука сбърка - По Татово време след БПЦ имаше и седем църкви с признато официално положение на "търпимост" - сред тях и Българска Католическа Църква, наред с Адвентистите от Седмия Ден, Арменската, Мюфтийството, Еврейската и още две протестантски.

Но за ивко винаги съм подозирал, че може и навън да е расъл в определени моменти от младенческия си живот, щото винаги ми е намирисвал леко на партийна номенклатура ...
Аватар
topalhasan
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ivo75 » 26 Август 2018, 20:34:06

topalhasan написа:
bknf написа:...

Но за ивко винаги съм подозирал, че може и навън да е расъл в определени моменти от младенческия си живот, щото винаги ми е намирисвал леко на партийна номенклатура ...

Пак ли си се опитваш да ми препишеш собствената си биография? :mrgreen:
Последна промяна ivo75 на 27 Август 2018, 00:01:06, променена общо 1 път
Аватар
ivo75
Майстор на перото
Майстор на перото

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник