• Advertisement

Католицизъм и католическата църква...

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Католицизъм и католическата църква...

Мнениеот topalhasan » 26 Август 2018, 20:42:49

Но с цялото ми уважение и без да се опитвам да правя инсинуации, си спомням че по това време към епископията в София имаше и малка детска градина с двор и помещения за учение и сън...
Аватар
topalhasan
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 15 пъти
Благодарено: 14 пъти

Мнениеот bknf » 26 Август 2018, 20:46:39

ivo75 написа:
topalhasan написа:Но за ивко винаги съм подозирал, че може и навън да е расъл в определени моменти от младенческия си живот, щото винаги ми е намирисвал леко на партийна номенклатура ...

Пак ли си се опитваш да ми препишеш собствената биография?

Не е бил тогава из църквите, нито православната - нито католическата. Иначе щеше да го е страх. От божието наказание ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 275 пъти
Благодарено: 420 пъти

Мнениеот ivo75 » 26 Август 2018, 21:14:02

bknf написа:
ivo75 написа:
topalhasan написа:Но за ивко винаги съм подозирал, че може и навън да е расъл в определени моменти от младенческия си живот, щото винаги ми е намирисвал леко на партийна номенклатура ...

Пак ли си се опитваш да ми препишеш собствената биография?

Не е бил тогава из църквите, нито православната - нито католическата. Иначе щеше да го е страх. От божието наказание ;-)

Толкова ме е страх, колкото теб, ни повече, ни по-малко...При тия твои лъжи....и онази божа заповед...bknf, не лъжи...той дедо Боже всичко вижда...
baconsutan написа:....Завистта ражда злобата.
или обратното....
РПУ на МВР търси рокери за работа в цигански квартали! :mrgreen:
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 197 пъти

Мнениеот bknf » 27 Август 2018, 06:21:16

ivo75 написа:Толкова ме е страх, колкото теб, ни повече, ни по-малко...При тия твои лъжи....и онази божа заповед...bknf, не лъжи...той дедо Боже всичко вижда...

Първата твоя лъжа е за "моите лъжи".. Що се отнася до останалото, все пак "католическата църква", както и останалите църкви - не са представители на бога на Земята. Дори и да се рекламират като такива. А дали бог е Дедо, ако го има изобщо .. e спорен въпрос.)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ivo75 » 27 Август 2018, 06:30:10

bknf написа:
ivo75 написа:...
Първата твоя лъжа е за "моите лъжи".. Що се отнася до останалото, все пак "католическата църква", както и останалите църкви - не са представители на бога на Земята. Дори и да се рекламират като такива. А дали бог е Дедо, ако го има изобщо .. e спорен въпрос.)

"Твоите лъжи" си ги има черно на бяло в сайта :mrgreen: . Като го срещнеш дедо, може да си спориш с него, колкото си искаш, има ли го, няма ли го. С "твоите аргументи", лъжите, "спомените на bknf", измислиците, какво "бил казал" или ти, какво си "подразбрал" :mrgreen:....
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 27 Август 2018, 10:46:19

Ex-Vatikandiplomat fordert Papst-Rücktritt

Плахи опити да бъде надигнат капака на педофилския кивот или иначе казано, какво съдържа католическата пандора....

Der ehemalige Apostolische Nuntius in den USA, Erzbischof Carlo Maria Vigano (77), hat Vorwürfe gegen Papst Franziskus erhoben: Der des Missbrauchs beschuldigte frühere Washingtoner Erzbischof Theodore McCarrick sei bereits 2009 oder 2010 von Papst Benedikt XVI. mit einer Strafe belegt worden, die Franziskus später de facto zurückgenommen habe. Das behauptet Vigano in einer schriftlichen Aussage, die das Internetportal LifeSiteNews am Sonntagmorgen veröffentlichte.

Darin gibt der Geistliche an, er habe bereits 2006 und 2008 von den USA aus seine Oberen im Vatikan über die Vorwürfe gegen McCarrick informiert, aber keine Antworten erhalten. Erst später habe er erfahren, dass Benedikt XVI. McCarrick aufgefordert habe, das Seminar zu verlassen, in dem er lebte. Zudem sei ihm verboten worden, öffentlich Messe zu feiern, Vorträge zu halten oder Reisen zu unternehmen. Stattdessen sei McCarrick ein Leben in Gebet und Buße aufgetragen worden.

И какво се оказа? "симпатичният" аржентинец с италиански произход е само една пионка на предофилския пръстен, около педофилолюбител Ратцингер, известен още, като Бенедикт шестнайсети. Продължител на традицията разни криминални престъпници да заемат папския престол под името Бенедикт. Йезуитът Франциск се е наметнал с плащеницата на божа крава, прикриваща злия му педофилски нрав и поставените му задачи, а именно да продължава да прикрива и поощрява педофилите по света...

Който не го е гнус от делата на католиците и се интересува, как се прикриват повече тук:

https://www.tagesspiegel.de/weltspiegel ... 55496.html
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 27 Август 2018, 20:25:09

Nuntius in den USA.. bereits 2006 und 2008 von den USA..

Някой гони "католиците" в САЩ - за да ги стигне в Европа? А в Полша дали е имало такива проблеми, или във Ватикана (Южна Америка, Мексико, Португалия) ? Ето къде са най-много:
Прикачени файлове
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ivo75 » 17 Октомври 2018, 16:01:08

Es geht nicht um die Migration, ihr Trottel

Дали Андрешко може да го разбере, след като първата му работа, като се нанесе някъде, е типично по бежански и мюсюлмански тертип, да решава, кой, къде, да има или няма право? Дали някой го е питал него или тия, с които е на един акъл, какво, кой може? Аз лично съм на мнение, че не е възможно...

И не съм много сигурен, дали съм в правилната тема(може би темата с тъпите въпроси е по...), но ще си задам въпросчето тук. Как мислите, ако зависеше от чехи, поляци и т.н., щяхме ли да сме добре дошли в ЕС, въобще дошли? Очаквам аргументирани християнски, подчертаващи европейския ни произход ,отговори, включващи всеобхватната дълбочина на културата ни и не на последно място високите върхове покорени от българското образование към ден днешен...

П.П. Ако се чудите, какво общо има с католицизма, заедно сме :mrgreen: Просто ЕС е религиозно преобладаващо такъв....
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 17 Октомври 2018, 21:39:47

ivo75 написа:Ако се чудите, какво общо има с католицизма, заедно сме. Просто ЕС е религиозно преобладаващо такъв....

1) Който си е католик, да си е католик. Аз лично не познавам българин - католик. Сигурно има и такива. Има мюсюлмани, православни, и т.н. Както и кой каква религиозна насоченост има - хич не ме интересува.

2) Зелените в Германия. Който иска да има повече мигранти в ЕС (поддържани от "държавата" с безплатни жилища и т.н.)-избира зелените. Който иска броя на мигрантите да се увеличава правопорционално във времето - избира Зелените (СПД, ЦДУ, ФДП). Който не иска - избира АФД.

3) CSU, Freie Wähler и AfD са взели 60 %
Зелените са взели 17,5 %
Та какво общо има това - с католицизма?

Останалото от текста - не го разбирам съвсем. ;-)

А интересни в случая са 533-те коментара отдолу, не самата статия)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ivo75 » 19 Октомври 2018, 07:28:54

bknf написа:
ivo75 написа:Ако се чудите, какво общо има с католицизма, заедно сме. Просто ЕС е религиозно преобладаващо такъв....

1) Който си е католик, да си е католик. Аз лично не познавам българин - католик. ...

А така сладко си хортуваш с ватиканския лъв. Пък и до Пловдив е второто леговище на католици в България, сигурен ли си, че поне един не познаваш лично?
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 19 Октомври 2018, 08:45:14

ivo75 написа:А така сладко си хортуваш с ватиканския лъв. Пък и до Пловдив е второто леговище на католици в България, сигурен ли си, че поне един не познаваш лично?

Има католически църкви (в България). Виждал съм ги от отвън, без да съм влизал в тях. Неприятно, чуждо усещане.
Винаги съм се питал - каква ли дейност развиват там. Но пък съм влизал в такива в Испания и Италия.
Нищо интересно - да ти кажа)

Католици не познавам, както и религията за мен е.. сигурно се досещаш))

Както и в джамии съм влизал, и корана са ми давали - да го прочета)
В една джамия, е много по-приятно усещането, отколкото при католиците. Не знам защо.
Да не говорим и за православните църкви, където и свещ можеш да си запалиш и т.н.

А ти май забравяш и безбожниците - атеисти. Които из България и ЕС също не са малко на брой.

Що се отнася до Ватиканския Лъв), то той напоследък не показва възможности за размисъл върху определена тема
или въпрос. На него силата му е единствено в пускането на линкове. Друго не може.
Което може би е отражение на процесите в самата католическа църква. Не знам. ;-)
Така че за "хортуване", и дума не може да става)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ivo75 » 19 Октомври 2018, 09:08:58

bknf написа:...Има католически църкви (в България). Виждал съм ги от отвън, без да съм влизал в тях. Неприятно, чуждо усещане.
Винаги съм се питал - каква ли дейност развиват там. Но пък съм влизал в такива в Испания и Италия.
Нищо интересно - да ти кажа)

Католици не познавам, както и религията за мен е.. сигурно се досещаш))

Както и в джамии съм влизал, и корана са ми давали - да го прочета)
В една джамия, е много по-приятно усещането, отколкото при католиците. Не знам защо.
Да не говорим и за православните църкви, където и свещ можеш да си запалиш и т.н...

Сорииии, не можах да се въздържа. Джамиите създавали приятно усещане.......................................................
Там всичките вирнати г.зове с вмирисани чорапи................... Кое точно създава приятното усещане?

Не съм сигурен, къде точно в Испания и Италия си влизъл в католически храмове, но ако е Саграда Фамилия, не се брои....Точно в тези храмове са били съсредоточени култура, архитектура, изкуства, социалния и политически живот през Средновековието, пък ти се чувстваш приятно в джамия????

bknf написа:...Що се отнася до Ватиканския Лъв), то той напоследък не показва възможности за размисъл върху определена тема
или въпрос. На него силата му е единствено в пускането на линкове. Друго не може.
Което може би е отражение на процесите в самата католическа църква. Не знам. ;-)
Така че за "хортуване", и дума не може да става)

НАПОСЛЕДЪК, значи преди това съм го пропуснал това с размисъла. Но не си съвсем прав, той разпростря полето си на действие и се изявява, освен като историк(???), и като литературен критик. Казва, кои точно стихотворения на руския агент Вапцаров ставали за нещо, кои били пропити с евтина пропаганда и т.н. При него винаги можеш да научиш нещо, че освен вселената, омразата е също безгранична, и в конкретния случай и сляпа...
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 19 Октомври 2018, 10:11:10

ivo75 написа:Джамиите създавали приятно усещане..... Кое точно ?...

Е, само съм минавал през едни коридори - да намеря, къде продават баклава ;-)
Там дето се молят, не съм влизал.
Че да не чуе някъв глас свише - на тоя неверника, я му отрежете главата :mrgreen:

За църквите - ще гледам да намеря някоя снимка. Сигурно имам достатъчно.
Може да се опиташ да познаеш, къде е било))
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ivo75 » 19 Октомври 2018, 10:18:13

bknf написа:
ivo75 написа:Джамиите създавали приятно усещане..... Кое точно ?...

Е, само съм минавал през едни коридори - да намеря, къде продават баклава ;-)
Там дето се молят, не съм влизал.
Че да не чуе някъв глас свише - на тоя неверника, я му отрежете главата :mrgreen:

За църквите - ще гледам да намеря някоя снимка. Сигурно имам достатъчно.
Може да се опиташ да познаеш, къде е било))

Разбирам(поне се опитвам), католическите храмове не създават в теб приятно усещане, 'щото не се продава баклава.....
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 20 Октомври 2018, 20:43:08

ivo75 написа:Разбирам (поне се опитвам), католическите храмове не създават в теб приятно усещане, 'щото не се продава баклава.....

Да ама в православните църкви и манастири усещането е правилно, нормално. Както трябва да бъде.
За разлика от католическите (и протестантските).

Така че, за нещо друго става дума..
bknf
Професионалист
Професионалист

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник