• Advertisement

Католицизъм и католическата църква...

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Католицизъм и католическата църква...

Мнениеот rikiking » 14 Февруари 2017, 19:31:23

ivo75 написа:Нямам представа, какво искаш да кажеш за последният папа? Аз за него мога само хубави неща да кажа, като стигнем дотам, де. Ако искаш за предпоследния, и за брат му, тогава можеш да се включиш, като стигнем дотях. Или когато искаш.

За настоящият така наречен Папа,мога само да отбележа че е един от основните проводници на Ислямизацията на Европа, поддръжник на продължаващият вече две десетилетия прикрит геноцид над бялата раса и послушник на либералислямската доктрина. :mrgreen:

Въобще няма какво повече да говоря за тоя, нито ще се включвам по-нататък, че ме е гнус и ми е неприятно да говоря за човек,който мие краката на ислямските нашественици,вместо да призове вярващите към защита на вярата и населението.
Последна промяна rikiking на 14 Февруари 2017, 19:42:00, променена общо 1 път
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот itzo » 14 Февруари 2017, 19:45:21

rikiking написа:...мие краката на ислямските нашественици,вместо да призове вярващите към защита на вярата и населението.

Кой е тоя папата да се противи на Началника? Ти май до едно време също се правеше на християнин?

43. Слушали сте, че бе казано: "обичай ближния си, и мрази врага си".
44. Аз пък ви казвам: обичайте враговете си, благославяйте ония, които ви проклинат, добро правете на ония, които ви мразят, и молете се за ония, които ви обиждат и гонят,
45. за да бъдете синове на вашия Отец Небесен; защото Той оставя Своето слънце да грее над лоши и добри, и праща дъжд на праведни и неправедни.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 232 пъти

Мнениеот rikiking » 14 Февруари 2017, 19:45:49

@ivo75
тцъ, включвал съм само два други никнейма, като бях баннат,
А ти дерзай с оплюването.Като гледам , няма кой да ти се върже :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 17 Февруари 2017, 12:55:39

ivo75 написа:...Но в един момент им става скучно, и западната половина от човечеството плюс новите зeми попадат в мрачната епоха на садизмa. Католиците се забавляват пържейки живи хора на клади... Мъже, жени и деца включително...

Мммм... със същото са се забавлявали и протестантите, сигурно знаеш. Само Жан Калвин в Женева е изгорил повече хора от цялата Испанска Инквизиция за същия период време. Сега да хвърлим и едно око с какво се е забавлявала и опозицията:

1. Будет кто иноверцы, какия ни буди веры, или и русской человек, возложит хулу на Господа Бога и Спаса нашего Иисуса
Христа, или на рождьшую Его Пречистую Владычицу нашу Богородицу и
Приснодеву Марию, или на честный крест, или на Святых Его
угодников, и про то сыскивати всякими сыски накрепко. Да будет
сыщется про то допряма, и того богохулника обличив, казнити,
зжечь...

Голямата разлика с католицизма се състои в това, че православната църква по някакви свои съображения е изгаряла еретиците не на открит огън, а вътре в "колибка" от дървени трупи.

П.С. Нашият принос- богомилът Василий Врач, българин, публично изгорен на клада през 1118 година в Константинопол се счита за първия пациент на този авангарден християнски метод за пречистване ;-)
Последна промяна itzo на 17 Февруари 2017, 13:07:46, променена общо 1 път
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 17 Февруари 2017, 13:18:23

ivo75 написа:... До садистичните отклонения, всичко беше в рамките на човешките възприятия...

Кое наричаш садистични отклонения? По онова време изгарянето на клада се е считало от църквата за проява на милосърдие към еретиците, като по този начин душите им са били спасявани от дявола :) Старообредците в Русия например са се самоизгаряли доброволно, за да не приемат реформата на московския патриарх Никон.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 17 Февруари 2017, 18:36:50

Тук вече Светият Престол е извън всякаква конкуренция. Когато в продължение на 1500 години забраняваш достъпа до жени на доста голямо мъжко общество е близо до акъла що за типове ще започнат да виреят в едно такова общество. Нашата БПЦ барабар с баба Гуси, актуалната звезда Филарет и всякакви димдуковци просто остава извън класацията.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 17 Февруари 2017, 18:44:03

itzo написа:Когато в продължение на 1500 години забраняваш достъпа до жени на доста голямо мъжко общество е близо до акъла що за типове ще започнат да виреят в едно такова общество.

А нима мусюлманите го разрешават ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 279 пъти
Благодарено: 434 пъти

Мнениеот itzo » 17 Февруари 2017, 19:08:16

bknf написа:...А нима мусюлманите го разрешават ;-)

А защо, мислиш се размножават със заешки темпове? Личният пример е голямо нещо :mrgreen:
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 20 Февруари 2017, 01:00:48

ivo75 написа:...Нали съм си сметкаджия и си падам по цифрите, защо по дяволите, упс защо да свети името му 1500 години?
Защото въпросната щуротия, да се оставят всички свещеници на чек ...кхе,кхе...молитви :mrgreen: , датира някъде от края на четвърти век, не от окончателното разделяне на славни и неславни. Всъщност това е била и една от причините за него. Не-толкова-славните са били силно възмутени, един вид ние тука целибатстваме, а вие си развявате макарите :mrgreen:
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 21 Февруари 2017, 13:00:38

ivo75 написа:И жалко, че игнорираш моето предложение за куфар, то е най-доброто, от личен опит ти го казвам. Пък и на изискванията ти отговаря ;-)

Смяташ, че тази кожена гъзарийка може да ме издържи един час седнал отгоре и ? - сериозно те питам.
Чини ми се , че това куфарче ще се смачка само при опит за сядане, поне от това което виждам на снимката.....
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 21 Февруари 2017, 15:14:19

ivo75 написа:
rikiking написа:
ivo75 написа:И жалко, че игнорираш моето предложение за куфар, то е най-доброто, от личен опит ти го казвам. Пък и на изискванията ти отговаря ;-)

Смяташ, че тази кожена гъзарийка може да ме издържи един час седнал отгоре и ? - сериозно те питам.
Чини ми се , че това куфарче ще се смачка само при опит за сядане, поне от това което виждам на снимката.....

Нямам представа, за какво говориш. Аз ти предложиш rimowa....

А да. Но и алуминият се криви доста. Трябва да го пробвам наяве , за ужас на продавачката. :mrgreen: Така или иначе тази седмица ще приключа въпроса.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот contraintuitive » 21 Април 2017, 14:49:05

Mann, помислих, че никой форум български със здраво мислещи хора няма да го отразят този факт за гражданина на бранау, но брях заблудил съм се бил :mrgreen:
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот bknf » 21 Април 2017, 20:45:59

А ако на някой наистина му се наложи, да се приземява с 1 парашут на 2-ма човека.. няма страшно-))
Ще издържи :mrgreen:
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 279 пъти
Благодарено: 434 пъти

Мнениеот rikiking » 29 Юни 2017, 20:22:22

ivo75 написа:Гореща новина, но всъщност нищо ново.
До католиците и всички ПЕДОФИЛИ, още един от вас беше осветлен.

Кардинал Пелл, номер 3 след папа Франциск в йерархията на Светият(педофилски) престол
беше разкрит в родината си Австралия. Подал оставка, оплаквайки се от опетняване на
педофилското му име.

Рано или късно всички детелюбци намерили скривалище във Ватикана ще бъдат
ще станата известни...

Нека мине процесът пък ще видим,дали е правил нещо,дали не. Въпросът е,че го разнесоха навсякъде
само по полицейски подозрения...Ами ако съдът го оправдае и излезе набеждаване?

Виж ония брадатите са друга работа, бият ли се, убиват ли се, предно-задно или само задно се ...... щото такива
са им обичаите още от дълбока древност... обаче си траят,ако ще пет пъти на ден да прекарват на ривърс и него
и ханъмите му и домочадието му, но не са като европейските лаладжии да ореват света предварително....
Последна промяна rikiking на 29 Юни 2017, 20:29:51, променена общо 1 път
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 29 Юни 2017, 20:36:01

ivo75 написа:Факт е, че го разследват, още по-важно е, че педофилската пардон католическата
църква не го брани...приема му оставката. Не е далеч денят, в който всички ще
научим, защо Бенедикт 16 поред, подаде оставка. Аз лично имам подозрения...

Когато католик ти говори за деца, внимание!!!

За Бенедикт и аз имам известни подозрения,но точно в противоположната посока по въпроса защо го махнаха.
Особено,като се имат предвид детайли от миналото и произходът му.

По-скоро беше твърде неудобен на толерал-либералите, които вече подготвяха по това време ислямската инвазия в Европа.И не ми изглеждаше като човек, който ще се съгласи да става теляк на мюсюлманите в центъра на Ватикана, каквото направи сегашният вероотстъпник.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

ПредишнаСледваща

Назад към Приказвалник