• Advertisement

България..., каквато я помним, каквато е или каква ще бъде....

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: България..., каквато я помним, каквато е или каква ще бъде....

Мнениеот rikiking » 26 Февруари 2017, 21:04:08

schachmatter написа:...сега какво чакаме? :mrgreen:

Фашинг е...

За съжаление вече нищо не чакаме. Тия дето можехме да направим нещо,не го направихме като му беше времето , след това предпочетохме да спасим себе си пред перспективата да станем курбан за благото на държавата и се изнесохме да си гледаме лайфа по нормалните държави :-k

Горките пенсионери ли чакаш в България да променят нещо ? Или циганите ? Забрави . Трудно ми е да го кажа, но за хора като нас България е минало свършено.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот bknf » 26 Февруари 2017, 21:29:12

сега какво чакаме

Още от началото на 90- те, държавата България се беше отказала от гражданите си. Тоест тия, които бяха на определени позиции в управлението на държавата - не се интересуваха от това, а мислеха само за себе си. И още оттогава, много хора решиха - да отидат на други места по света.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 449 пъти

Мнениеот Svetul4o » 26 Февруари 2017, 22:04:53

Странно ли ще бъде ако кажа, че не съм учуден, развълнуван или потресен? Какво трябва да направя след като подобни новини не са изключение, а едва ли не ежедневни глупости от живота на редовия българин. Не чета вече български новини защото знам, че нищо не пропускам. Къса е паметта на тез дето се потрисат и отвращават.
Svetul4o
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 54 пъти

Мнениеот rikiking » 27 Февруари 2017, 10:05:16

ivo75 написа:
П.П. Въпросът не е, какво е да си майка, баща, брат или сестра на заподозрения...

Що се отнася до роднините, напълно ясно е отразено в НК и НПК, че не са длъжни нито да дават показания, нито да разпознават или свидетелстват срещу свой роднина по пряка линия и съребрена линия първо коляно,ако ще да е избил и една детска ясла.

По информация от пресата,убиецът е предаден от брат си.Това ако е истина, не ми се мисли как този брат ще живее оттук нататък с ясното съзнание какво е направил и как ще погледне в очите родителите си. Ако му бях баща,бих го изгонил моментално от къщи и не бих го погледнал до края на живота си.
Явно този брат е типичен продукт на съвременното утралиберално мултикултурно общество.Например в Германия от десетина години се провежда нъплно целенасточено промиване на мозъците на децата в училище и по разните медии, че семейството е на втори план, а дългът ти към стадото е на първо място и е редно и дори похвално да натопиш примерно и баща си в полициятя, ако разбереш че е извършил престъпление?!
Последна промяна rikiking на 27 Февруари 2017, 10:11:18, променена общо 1 път
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 27 Февруари 2017, 10:08:26

ivo75 написа:...Лично ме занимава, какво би направил човек, ако попадне в ситуацията на учител, съсед или съученик на обвинения Й.М. Заподозрения Й.М. е обвинен за убийството ба 15 годишно момче...

http://offnews.bg/news/Obshtestvo_4/Pet ... 48307.html

ОчевАдно поне учителят би заплашил всички, които коментират постъпката му със съд, щото са му нарушени гражданските права :mrgreen:
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 248 пъти

Мнениеот rikiking » 27 Февруари 2017, 10:37:39

ivo75 написа:Какво правят 45 години комунизъм с хората...или, защо сме такива, каквито сме. Жалка работа.ч

Да, наистина жалка работа. Точно комунизмът създаде образът на предателите - Павлик Морозовци.

Интересно ми е , сега като са хванали убиеца/ако е той действително/и го осъдат на осем години пандиз максимало/бил е непълнолетен към момента на извършване на деянието/, това ще върне ли обратно живота на убитото момче ?
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 27 Февруари 2017, 11:00:25

rikiking написа:...Интересно ми е , сега като са хванали убиеца/ако е той действително/и го осъдат на осем години пандиз максимало/бил е непълнолетен към момента на извършване на деянието/, това ще върне ли обратно живота на убитото момче ?

A на мен ми е интересно да нямаш някаква албанска жилка , та Канунът на Лека Дукагини ти е по- важен от справедливостта? Искам да кажа справедливостта в оная и форма, която е считана за нормална в така наречените бели държави?
Последна промяна itzo на 27 Февруари 2017, 11:11:27, променена общо 1 път
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 27 Февруари 2017, 11:36:40

ivo75 написа:А иначе, начетен и всестранно развит, не може да ти е убягнало, какво е гражданско общество?

Сори, ако съм засегнал гражданската ти будна болшевишко-либерално-антифашистка съвест , но винаги съм бил преди всичко индивидуалист и гледам да не проявявам излишни стадни чувства.

СмЕтам знаЙш, що му е дебел на вълка врата ? :mrgreen:
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
schachmatter
Рейтинг: 4%

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 27 Февруари 2017, 11:51:36

ivo75 написа:[
Не, не си ми засегнал...Това е за твоите почитатели, надявам се все така да се опитват да са ти полезни. Единствено, като препоръка, може да си по-любезен към тях :mrgreen:

И понеже наистина съм чел доста книжки на времето, ще ти предложе и един от любимите ми цитати, подходящ в случая:

= Девизът на Д`Артанян гласеше: "Постъпвай както намериш за добре и майната им на другите ", докато девизът на Абат д`Eрбле леко се различаваше от девиза на Д`Артанян и гласеше: "Нека си гледаме нашата работа и оставим другите да си гледат тяхната" = А.Дюма :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Последна промяна rikiking на 27 Февруари 2017, 11:53:37, променена общо 1 път
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
schachmatter

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zlateto » 27 Февруари 2017, 12:27:38

Каква ще бъде ...

Годината е 2019. ЕС е спрял кранчето. Всичко възможно вече е усвоено. Държавата изживява най-сетне своето Wirtschaftswunder. Растеж и цъфтеж по всички параграфи. Време за разплата ... очи тъмнеят, глава се люшка,
уста проклинат цяла вселена! :mrgreen:

Ох май не съм по темата :( Cега прочетох второто разяснително мнение на Иво. Да ме извинява, ако не ме, да ме триe хахаха ;-)
Последна промяна zlateto на 27 Февруари 2017, 13:28:52, променена общо 1 път
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
rikiking

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1197 пъти

Мнениеот itzo » 27 Февруари 2017, 13:26:29

schachmatter написа:...момче на 18 години го изкараха с увредено сърце, за да не отидат Поничките в затвора...

"Момчето" се беше нахвърлило с метален бокс срещу двама стокилограмови възрастни (за да "защитял мъжката си чест", по думите на приятелката му) щото го напсували, когато им свирнал да пресичат улицата по- бързо. Във Враца, не Ботевград. И действително си имаше увредено сърце. Не ми се влиза в подробности как така активен спортист на 18 години вече има увредено сърце, стероидите явно не са за всеки. Но сравняваш ябълки с... краставици, да речем.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 27 Февруари 2017, 13:45:13

schachmatter написа:...ама това пак идва от медиите ни...или си бил там на място? Или познаваш мъртвеца? :)

Не, не съм. Има го на сайта на прокуратурата, не ми се търси сега. Която прокуратура, бтв, имаше огромното желание да осъди двамата пустиняци за умишлено убийство, но нещо не и се получи. Предполагам заради записа на цялата случка от камерите на една банка, който така и не видя бял свят, защото данданията в пресата в стил "разпнете ги" рязко секна, след като стана ясно че има такъв запис и той определено не показва как две мутри убиват дете.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 27 Февруари 2017, 13:50:01

zlateto написа:Каква ще бъде ...

Годината е 2019. ЕС е спрял кранчето. Всичко възможно вече е усвоено. Държавата изживява най-сетне своето Wirtschaftswunder. Растеж и цъфтеж по всички параграфи. Време за разплата ... очи тъмнеят, глава се люшка,
уста проклинат цяла вселена! :mrgreen:

Ох май не съм по темата :( Cега прочетох второто разяснително мнение на Иво. Да ме извинява, ако не ме, да ме триe хахаха ;-)

Според мене пък , тогава България ще изживее своя втори Златен век на книжнината и образованието. Щото и малкото останало население, независимо от пол,възраст,раса и вероизповедание ще се юрне по училища,школи и курсове,явни и неявни, с учители и без учители, самостоятелно и групово,да се учи на четмо и писмо на английски, френски , немски и испански с надеждата да се изучи и добие шанса да изчезне до няколко месеца и то от чудната страна.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 27 Февруари 2017, 14:00:03

rikiking написа:...да се учи на четмо и писмо на английски, френски , немски и испански с надеждата да се изучи и добие шанса да изчезне до няколко месеца и то от чудната страна.

Aха, ще. И къде ще отиде, когато и останалите държави от ЕС последват светлия пример на Кралството ;-)

https://trud.bg/%D1%89%D0%B5-%D0%B7%D0% ... %B4%D0%B0/

...Британският премиер Тереза Мей ще сложи край на свободното придвижване на новопристигнали граждани от страни в ЕС, като задейства член 50 идния месец. Това пише Independent, позовавайки се на правителствен източник от Лондон, според който „в противен случай половината България и Румъния“ могат да дойдат във Великобритания преди Брекзит.

Добре дошъл от онази страна на бодливата тел, от която се намират и арабите :mrgreen:
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 27 Февруари 2017, 18:50:10

itzo написа:
rikiking написа:...да се учи на четмо и писмо на английски, френски , немски и испански с надеждата да се изучи и добие шанса да изчезне до няколко месеца и то от чудната страна.

Aха, ще. И къде ще отиде, когато и останалите държави от ЕС последват светлия пример на Кралството ;-)

https://trud.bg/%D1%89%D0%B5-%D0%B7%D0% ... %B4%D0%B0/

...Британският премиер Тереза Мей ще сложи край на свободното придвижване на новопристигнали граждани от страни в ЕС, като задейства член 50 идния месец. Това пише Independent, позовавайки се на правителствен източник от Лондон, според който „в противен случай половината България и Румъния“ могат да дойдат във Великобритания преди Брекзит.

Добре дошъл от онази страна на бодливата тел, от която се намират и арабите :mrgreen:

Никога не ме е блазнела възможността за живот и още по-малко работа в ислямизирания Лондон и изобщо GB. Ингилизите точно за това направиха Брекзит, за да продължат да смъкват по три торби жълтици от богатите мюслита за резиденс пермити,за да им купуват мухлясалите разпадащи се жилища на безумни цени и за да продължат да им събират супер солени семестриални такси за малките ханъмчета и арабчета. Това е основен бизнес на островното правителство от стотици години.Имам много преки впечатления по въпроса.

В крайна сметка имат си хората колонии - държат първо на тях.Докато ЕС пречеше и спъваше бизнеса на Короната и Империята.Че тя Мути малко преди да обявят Брекзит, дотам си беше повярвала в силиците, че беше тръгнала да прави опити да се бърка в офшорите на каналните острови, собственост на кралицата.... #-o

Като се има предвид, какъв е настоящият етнически състав на Лондон и че най-срещаното име на новородени в GB в момента е MD, наистина смятам, че се и ще се намирам от правилната страна - тоест от тази, от която НЕ се намират арабите и кметът на столицата не е пакистанец мюсюлманин :mrgreen:
Последна промяна rikiking на 27 Февруари 2017, 19:54:46, променена общо 1 път
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Следваща

Назад към Приказвалник