• Advertisement

България..., каквато я помним, каквато е или каква ще бъде....

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: България..., каквато я помним, каквато е или каква ще бъде....

Мнениеот LiliaM » 5 Юли 2017, 08:01:56

ivo75 написа:
LiliaM написа:
ivo75 написа:
LiliaM написа:Едно интересно обобщение на професионалист относно перспективите на "борбата в България":

Ognyan Minchev........]

Може ли някой, който и да е, да ни осветли, какъв точно,
и в какво по-точно е професионалист о.м.?

Когато обикновенните българи трябваше да получават
открит лист от милицията за посещение на граничните
райони на НРБ, о.м. завършва вишУ в Москва.
Безплатно, за сметка на компартията/държавата.

След промените смуче непрестанно гущери от новите си
господари. За същите тия гущери, някои от нас се завират
доброволно в Африка :mrgreen:
А о.м. ги получава за анаЛЛизите си....

Не, чакам ТИ, ivo75, да ни осветлиш, защото както виждам си едновременно и професионалист в политиката, и патриот. Аз не съм професионалист в политиката и затова чета - чета анализите не само на Огнян Минчев, но и такива на чужди политолози за България. Трябва да ти кажа, че те не се различават от горе казаното. Когато казаното е обективно, има ли значение кой го е казал? А що се отнася до "зелените гущери", искам да те уведомя, че въпросният анализ е публикуван в интернет и достъпът до него е абсолютно безплатен. Освен това този анализ е публикуван така, че всеки несъгласен може да изрази своята критика със съответната аргументация. Защо не се пробваш?

P.S. Между другото както "вишУ" е граматически неправилно, така и "обикновенните" е неправилно. Открий си сам грешката. ;-)

:mrgreen:
Бях убеден, че няма да можеш да ми отговориш, какъв профи е о.м.
Не разбирам, защо си служиш с думи, които не знаеш, какво означават,
но не мой проблем :mrgreen: . Затова и написах, който и да е...

Това, че е завършил политически мотивирано вишУ в Москва издава, в какво
точно се състои "профисионализма му". Сама пишеш, че неговите анаЛЛизи
си ги чела от други автори. Това, че преписва и така си оправдава гущерите
пред господарите и ти го намираш за автетично е хубаво...за теб. Още по-хубаво e,
че смяташ, какво е казано, а не кой казва, за важно. Заради такива, като теб вече
28 години се изредиха всякакви Бай Ганьовци да "оправят" родината..Казвайки все
"истината" и обещавайки хубави неща.

Не ти отговорих веднага, защото за разлика от теб аз не вися на компютъра, за да си чеша езика с някой заядлив сънародник. Не може България да е на този хал "заради такива като мен", защото аз не живея в нея повече от споменатите от теб 28 години. Точно обратното - тя е на този хал заради такива като теб, които страдат от болното самочувстиве, че са открили "абсолютната истина". Не смятам да споря повече с теб, защото явно си ампутиран от чувството за скромност (както впрочем повечето българи, независимо дали са в България или в чужбина). Незачитането на чуждото мнение и безграничната арогантност са това, което ни пречи да си изчистим авгиевите обори и да заживеем нормално като нация. Всичко най-хубаво ти желая!

Потребители благодарили на автора LiliaM за мнението:
schachmatter
Рейтинг: 4%

LiliaM
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот olga » 5 Юли 2017, 10:45:47

drebosyk написа:Леле, ама че сте изписали докато ме няма. Така, имаше тема, аз изразих мнение по темата, защото България ми е на сърце както на всеки от вас...Защо ме съдите, че не пея в унисон с вас? Нормално е хората да са на различни мнения, защото всеки е минал по различен път. Тук това по което си приличаме единствено е, че сме българи в Чужбина. :) На никой не натяквам да се връща, всеки си прави сам избора, но поне не плюте родината си защото и вие сте част от нея! Колкото до Олга, скъпа Олга ако имаш въпроси относно личния и професионалния ми живот, за да не спамим форума с автобиографията ми и да не се превръщам в латерна може да ми пишеш на лични. :flower: Айде със здраве!

Къде откри интерес от моя страна спрямо твоя живот ?
Професионалния ти, и най-вече личния ти живот ти сама си го изтипосала тук.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот rikiking » 5 Юли 2017, 16:52:52

ivo75 написа:За същите тия гущери, някои от нас се завират
доброволно в Африка :mrgreen:

Ей, голяма болка му е на туй човече моята Африка. Има - няма и току я спомене за нещо ..... Пет дена си дадох почивка на Лейк Виктория, то тука се развилнял нашия в това време, писано, брисано, то не са словоизлияния, не са върховни компетентности и претенции за окончателна инстанция по всички въпроси и накрая .... пак Африка му е на езика...

Абе иво75, вземи по-добре си прегледай данъчната декларация на ползу хазната на баба ти от Берлин и арабите и не се занимавай се експатски неща , дето ги не разбираш напълно. Африка ли , Азия ли , поне не съм се заврял в мухлясалите вековни коптори или в санираните соцпанелки на Берлин и съседът ми не се казва Мустафа Чауш примерно.

И понеже ти е голяма болка Африка,ти прикачам снимка от уикенда,та поне да видиш къде се бях заврял на екватора с мойто малко шоколадче.:mrgreen:
Прикачени файлове
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот rikiking » 6 Юли 2017, 12:38:42

ivo75 написа:Ако не си ти и такива, като теб няма и да знам, че са идвали
бежанци, мигранти и други бегълци. Това отдавна не е тема в немско, колкото и да не ти се иска.
Мути се оказа права, без и самата тя да си вярвала тогава, die haben es geschafft.

ХА - ХА - ХА - ХА - Хааааааааа. :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing3: :laughing3: :laughing3:

Е по-голяма глупост от тази, трудно може да се намери във форума. Като награда заслужаваш направо селфи с баба ти пред Канцлерството.Ако видят какви ги пишеш от някое соросоидно NGO, веднага ще ти отпуснат доживотна пенсия,само за това ти изказване .... die haben es geschafft...Du meine Güte! .. die haben es geschafft... [-X

И на кое му викаш , че е geschafft .... :-k
Mehr als 3500 Angriffe auf Flüchtlinge
На това ли му викаш справяне - има - нЕма по около 10 нападения на ДЕН срещу навлеците.Явно справянето е страхотно, голяма любов пада.Пълна идилия и повсеместна интеграция. Не искам да навлизам по-надълбоко в темата,че мога роман да напиша, ако почнем да говорим и за финансовата тежест,променената културна среда,ислямизацията,атентатите итн. итн. итн...

Сранно защо, аз пък като седна някъде в Германия и се заговоря с хората, всички в един глас ревват срещу мюсюлманите с много малки изключения. Но ти явно живееш в една по-друга Германия,по-мултикулти,по-на север и с цветовете на дъгата върху шалварите и потурите. :mrgreen: Още преди няколко месеца в яхтклуба набираха желаещи да блокират корабите, превозващи бежанци, а на едно друго място няма да пиша за какво се подготвяха, че ще ме баннат за реклама на насилие, но само ти ни чул, ни видял.

Темата я има и ще я има, докато просто не изчезнат обратно по местата на естественото им местообитание ,ще я има докато не спрат да си развяват бурките и потурите по европейските улици и не престанат да точат социалните и осигурителните фондове на нормалните хора.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
schachmatter
Рейтинг: 4%

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Предишна