• Advertisement

Вие как бихте постъпили?

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Вие как бихте постъпили?

Мнениеот dianka33 » 3 Септември 2019, 18:52:02

Здравейте,
стар потребител съм, но не съм писала скоро. Търся решение на следния казус. Накратко историята е следната. Преди 7 г. заминах за чужбина с осигурена работа и квартира. Всичко беше ок, решихме че оставаме в страната, а аз дълго се борих за позицията за която имах квалификация и най-накрая успях. Получих я, но се сблъсках с отношението на местните и на злобата им. До такава степен, че с интриги и клюки започнаха да ми създават проблеми, а след оплакване от моя страна на шефката, тя реши следното:
Вече не искам да решавам вашите проблеми, затова ако още веднъж решите да се карате и създавате нездрава обстановка във фирмата, ще изгоня и двете ви.
Та,аз искам тази позиция, не е толкова за парите а за борбата дотук и непримиримостта ми да оставя нещата така. Още повече, че не вярвам интригите и пречките в работата да престанат. Това вече се случва за 2-ри път.
Не искам да се предавам, но пък и не мога да работя по този начин. Та как бихте постъпили?
dianka33
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 14 пъти

Re: Вие как бихте постъпили?

Мнениеот iniuta » 4 Септември 2019, 13:15:13

Аз преди години си тръгнах от нездрава работна атмосфера ( предимно женски колектив, да се чете змиярник). Сега съм сред много малкото жени в офиса и всичко е точно.

Предишните колежки имаха проблеми с всичко - от това, че получавам цветя в офиса, през това, че ходя на фитнес и имам живот извън работата си, до това, че чисто в работен план нямаха за какво да се хванат, защото винаги съм се старала да съм изрядна. Бих избрала себе си и менталното си здраве, никакви пари няма да Ви върнат нервите, а и някакъв момент проблемите ще се пренесат и върху продуктивността. Осъзнавам, че има строго специализирани сфери, в които едва ли е толкова просто.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот onufriy » 4 Септември 2019, 14:16:09

Ако решиш да си търсиш нова работа: недей да споменаваш конфликта си с колежката, по примера на виден форумен инженер-космонавт...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот vl » 6 Септември 2019, 00:21:27

В коя страна и в кой град се намирате?

За работата и фирмата няма да питам, но отговорът на горните 2 въпроса може да ме ориентира до някаква степен.
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 448 пъти
Благодарено: 187 пъти

Мнениеот andrian99 » 6 Септември 2019, 08:59:02

В София бе, как в кой.
andrian99
Тукашен
Тукашен