• Advertisement

Отнемане на предимство

Was Sie schon immer über Bulgarien wissen wollten - Land und Leute...

Отнемане на предимство

Мнениеот ysmivka » 28 Септември 2012, 12:38:52

Здравейте,

На фона на проблемите които всеки един от вас има, един подобен въпрос може да прозвучи като несъществен. В Г–я има правила и закони и те официално важат за всички. Та тези същите, аз винаги внимавам да ги спачвам (характер), мога да сгреша поради незнание или невнимание, и толерирам грешки от такъв характер при другите.
Та, може ли да се направи нещо при тенденциозно и показно отнемане на предимство на улицата? Ако запиша номера и се обадя в полицията, ще има ли някаква реакция, или е както при арабите – две жени са един свидетел, а тук май двама чужденци един човек.

Благодаря предварително на тези които ще отделят от времето си!
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Re: Отнемане на предимство

Мнениеот max » 29 Септември 2012, 10:16:24

Не е въпросът дали си чужденец или германец. Тук полицията просто нищо не прави. На мой приятел германец вече три пъти му правят обир с заведението въоръжени и маскирани типове със зюдлендишер акцент и отмъкват по 1000-2000 евро от оборота, и никой нищо не прави. Има улики кой може да е инициатора, но полицаите казали "нямаме достатъчно основания и не можем да нахлуем просто така в дома му и да обискираме". Наематели не плащат наем с месеци и пак никой не ги пипа, защитени са...Крадат се колелета на поразия по улиците и не знам за случай на открито и върнато колело. Говори се за някаква дискотека Стубу тук в града, където се въртял бизнес с наркотици, наемателят бил албанец-мафиот, има заповед за затваряне на заведението, но не е затворено, има някаква вратичка и остава действащо, значи и тук полицията е свързана с мафията или се страхува от нея, затова не прави нищо. ](*,)
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот ysmivka » 29 Септември 2012, 16:14:03

И къде точно е пресечната точка (че бавно загрявам :( ), или да го разбирам: Не, нищо не можеш да направиш!
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот max » 29 Септември 2012, 18:46:37

Пресечната точка е, че сте свикнали да обвинявате германеца в тенденциозност, в случая делене на наши и емигранти. Дадох пример, който показва, че и да е германец потърпевш, пак няма да се затичат да оправят нещата.
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот ysmivka » 29 Септември 2012, 21:52:28

;-) Любимото ми занимание е да си пиша с теб, нали знаеш :)
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот max » 2 Октомври 2012, 22:48:17

Знам, както и моето. ;-)
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот ysmivka » 14 Октомври 2012, 16:43:32

Аз отговора го знам, исках да видя кой, как мисли. Няма ли последствия от някое си нарушение, няма правна страна и бог високо, цар далеко.
Такъв и подобен стереотип на поведение може да се наблюдава ежедневно и навсякъде. От тук нататък навлизам в дебрите на предположенията, но то пък си е форум ;-) :
1 това поведение цели да ви разконцентрира и допускайки грешка, “правилата“ веднага ще ви потърсят сметка
2 това поведение цели да отклони вниманието ви, демотивира от нещо важно за вас в този момент
3 просто от егоизъм или от желание да са първи във всичко и навсякъде

Ако някой желае да допълни.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 14 Октомври 2012, 22:09:02

Ако някой ти е отнел предимството, а ти си боксьор(-ка) 120 кг.. (1) можеш да го настигнеш и да го нокаутираш.
Пък дори и да не си, пак става. Просто ей- така, профилактично - за всеки случай.
Или (2) да му се усмихнеш, да махнеш с ръка и да си продължиш по пътя))
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот ysmivka » 15 Октомври 2012, 11:09:43

:cowboy: :) Веднага се обзавеждам с боксова круша и зареждам килера с консерви.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот boyko123 » 15 Октомври 2012, 14:35:04

ysmivka написа: :) Веднага се обзавеждам с боксова круша и зареждам килера с консерви.

Ако предназначението на консервите е да достигнеш предписаното тегло от 120 кг ;-), дали тази мисъл няма да свърши по-добра работа - "всичко хубаво на този свят или е забранено, или е аморално или от него се пълнее". Всъщност може пък да обичаш консерви...

А по темата, ето вариант 4 - имал лош ден човека, кисел, ядосан и закъснял, и не щеш ли, твоето предимство на пътя му... Обаче не е оправдание, и аз бях така миналата събота и на пътя ми един светофар, че влязох на жълто - влязох, ама съм излязъл на червено, и днес в пощата ми глоба от 227 евро... Ще ми е урок по позитивизъм ;-).
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот bknf » 5 Декември 2012, 20:52:57

Толкова много? И са сложили камера, да снима излизащите от кръстовището? Странна работа, тия холандци.

А относно боксовата круша.. на мен ми се наложи наскоро, да успокоявам един такъв. Само леко му ударих по колата, щото бях с предимство, пък на него не му пукаше.. Та трябваше после да се гледаме кой колко е тренирал))
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот boyko123 » 5 Декември 2012, 21:04:07

Ех, БКНФ, явно си се оказал добре трениран, щом сега пишеш тук :-). Високи са глобите, да, вероятно е и една от причините общо взето да се спазват правилата. Преди години имах подобен случай в Дюселдорф, бях се лепнал за "опашката" на един ТИР, той - на жълто, аз след него - на още по-жълто ;-), камерата - оранжева светкавица... Намериха ме в Холандия немските служби, глоба + един месец забрана за каране в Германия, че трябваше и лично да си занеса книжката то Дюселдорф да ми отбележат забраната на нея. Викам, може ли да започне забраната от утре, че все пак трябва да се прибера днес, а те - може, може, имаш право да си избереш точно кой месец да ти е забранен, в рамките на 4 месеца от датата на наказателното постановление... Организация :)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bknf » 6 Декември 2012, 12:24:43

Е), аз нямах чук в ръката, че да правя вдлъбнатини по каросерията))
Германия, голям град, Т-образно кръстовище, неделя следобяд, никой наоколо, аз като пешеходец и си минавам на пешеходната пътека. Човека обаче дава газ, та трябваше да отскачам встрани. След което само му тропнах с ръка по багажника. И му казах силно - кво правиш бе)
Той съответно спря, и взе да задава въпроси, кой съм аз и защо съм му ударил колата)) Един стар голф 3-ка, немец на около 50 години, агресивен. Около 1,90 към 100 кила, и той започна пръв да посяга на бой))
След спортната проява, му казах - дай сега да викнем полиция, да изясним нещата.
Не пожела, качи се на голфа и замина в неизвестна посока. Аз му снимах после колата за спомен)
А, и според него бързал, щото имал важна среща. Спортнoтo, 2:1 в моя полза, около 1 минута спаринг)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ysmivka » 6 Декември 2012, 14:51:12

Моля, тези които не разбират идеята на темата или не им е удобна, да си отворят друга за свободни съчинения.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот boyko123 » 6 Декември 2012, 19:37:56

ysmivka написа:Аз отговора го знам, исках да видя кой, как мисли... От тук нататък навлизам в дебрите на предположенията, но то пък си е форум ;-)
...
Ако някой желае да допълни.

Че е форум, форум е, та да допъля в прав текст мисълта си, която описах по-горе с примери... Някои от нарушенията просто се случват - случайно и по изключение - и нямат специална цел - нито практическа, нито спиритуална, особено насочена срещу потърпевшия. Мисля аз :).
boyko123
Златен писач
Златен писач

Следваща

Назад към Da werden Sie geholfen