• Advertisement

Кола от Германия за друг човек

Was Sie schon immer über Bulgarien wissen wollten - Land und Leute...

Кола от Германия за друг човек

Мнениеот ronina78 » 19 Септември 2014, 12:15:53

Здравейте
Приятелка от София иска да купи кола за баща си
Как да го направим
Аз живея не много далече от града, в който е колата
Тя може да дойде следващата седмица
Въпросите ми - бихте ли оставили капаро за колата на търговеца, срещу разписка
Как да я купим като е за баща и
На нейно име?
И те да се Оправят после в София?
Като я купим, после?
Четох из други форуми, че трябват червени номера
Извинете за вероятно тъпите въпроси
Но аз си нямам и идея
Благодаря ви предварително
Юлиа - 11.08.2007

Потребители благодарили на автора ronina78 за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
ronina78
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Re: Кола от Германия за друг човек

Мнениеот daisymm » 19 Септември 2014, 13:03:59

ronina78 написа:Здравейте
Приятелка от София иска да купи кола за баща си
Как да го направим ...

Здравей ronina78,

приятно ми е да вида потребител като теб отново във форума. А сега на темата:

(1) ако колата е наистина атрактивна се обаждаш още днес на търговеца, преди някой друг да я е взел. Подготви си няколко въпроса, колкото да покажеш интерес. Обаждане от Германия дава голямо предимство на купувача! Ако желаеш, може да ми пратиш линк към обявата. Имам познат, който е запознат с материята и може да ти подскажа някои по-важни неща.

(2) капаро се оставя само в случай, че действително ще вземеш колата. Търговецът дава квитанция. Това предполага предварителен оглед от компетентно лице и запознаване с техническото състояние и други подробности за автомобила. Ако не вземете колата капарото остава за търговеца. Автомобилът може да бъде резервиран (запазен за 1-2 дни) и с факс, Е-Mail и др., но ако търговеца не е немец този начин не е много сигурен. Може и колата да бъде продадена междувременно. При положение, че става въпрос за една седмица не може да се говори за резервация с факс или Е-Mail

(3) ако колата се прибира на собствен ход, а не с автовоз или платформа, ще бъдат необходими червени номера. За да бъдат получени червените номера е необходимо колата да има все още валиден TÜV (трябва да се провери). Освен това номерата се издават на човека, чието име е вписано в договора за покупко-продажба или на упълномощен негов представител (дъщерята).

(4) При покупко-продажбата не е проблем търговецът да впише в договора името на бащата. Необходимо е да разполагате с копие на неговия паспорт/лична карта. Пълномощно най-вероятно няма да ви поискат.

(5) Ако в договора за покупко-продажба е вписана твоята приятелка, тя трябва да регистрира колата в КАТ и после да я прехвърли на баща си.

(6) Като купите колата отивате до Zulassungsstelle-то, купувате червени номера със застраховката, плащате таксите, данъка и т.н. Взимате си номерата и газ към България.

Със сигурност съм забравил да кажа нещо важно, така че aко имаш още въпроси не се притеснявай да питаш!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот xamsterdamm » 20 Януари 2015, 17:36:28

Купете я на твое име, изкарайте я от Германия на ход с немски номера, върнете номерата обратно в твоето Цуласунгсщеле и я отпиши за да не плащаш данък. Спестява се застраховката и разноските за червени номера :mrgreen:

ПП: твоята застраховка подлежи на анулиране до 2 седмици ако е сключена онлайн, така че реално не ти коства нищо.
xamsterdamm
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 23 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот bknf » 20 Януари 2015, 18:07:14

Купете я на твое име, изкарайте я от Германия на ход с немски номера, върнете номерата обратно

А тия немски номера на чие име ще са тогава? Те нали и те струват пари.
Ако са на името на продавача, то кой ще поеме разходите, ако стане ПТП ?

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот xamsterdamm » 21 Януари 2015, 16:29:20

bknf написа:
Купете я на твое име, изкарайте я от Германия на ход с немски номера, върнете номерата обратно

А тия немски номера на чие име ще са тогава? Те нали и те струват пари.
Ако са на името на продавача, то кой ще поеме разходите, ако стане ПТП ?

Като се сключи застраховката с вписан водача на колата - застрахователя ще поеме, много ясно. Едно е да платиш 30 евро номера, друго е 150 и нагоре. Ама щом те влече, няма да те спирам я :mrgreen:
xamsterdamm
Тукашен
Тукашен

Мнениеот brumbar » 24 Януари 2015, 15:25:22

Според мен по-добрия вариант е автомобила да се купи директно на името на собственика в БГ, а в Германия може да се регистрира и застрахова на всеки човек.
1. Ако съдбата ти обърне гръб, просто я изчакай да се наведе!
2. Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
Когато приятелите ти обърнат гръб, разчиташ на съдбата! Който не вярва на съдбата, разчита на себе си!
Аватар
brumbar
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот xamsterdamm » 25 Януари 2015, 18:19:25

В тоя вариант обаче трябва да отиде на експортни номера застраховка. Регистрацията става според договора за покупко-продажбата. Нищо не пречи естествено после двамата да си напишат договор, така или иначе не минава през нотариус - но първо всичко трябва да е на името на немския резидент.
xamsterdamm
Тукашен
Тукашен

Мнениеот brumbar » 25 Януари 2015, 21:46:11

xamsterdamm написа:Регистрацията става според договора за покупко-продажбата.
Може ли да посочиш кое Kfz-Zulassungsstelle иска договор при регистриране на кола. На мен са ми известни само следните документи:
Personalausweis oder Reisepass
Elektronische Versicherungsbestätigung (eVB)
Fahrzeugbrief/Zulassungsbescheinigung Teil II
Fahrzeugschein/Zulassungsbescheinigung Teil I
HU-Bericht
Kennzeichenschilder
Vollmacht (bei Fremdantrag)
Einzugsermächtigung für Kfz-Steuer

Договора може да е директно на името на собственика в БГ, а в Германия може да се регистрира с всякакви номера.
1. Ако съдбата ти обърне гръб, просто я изчакай да се наведе!
2. Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
Когато приятелите ти обърнат гръб, разчиташ на съдбата! Който не вярва на съдбата, разчита на себе си!
Аватар
brumbar
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот xamsterdamm » 26 Януари 2015, 13:17:19

Дотук 2 пъти съм разнасял И договора до Цуласунгсщелето (ГМ Хюте, оснабрюшки вилает).
Не знам на кой какво му било известно, говоря само от собствен опит.
xamsterdamm
Тукашен
Тукашен

Мнениеот martin_sz » 29 Юни 2015, 17:03:44

****** написа:
(3) ако колата се прибира на собствен ход, а не с автовоз или платформа, ще бъдат необходими червени номера. За да бъдат получени червените номера е необходимо колата да има все още валиден TÜV (трябва да се провери). Освен това номерата се издават на човека, чието име е вписано в договора за покупко-продажба или на упълномощен негов представител (дъщерята).

(6) Като купите колата отивате до Zulassungsstelle-то, купувате червени номера със застраховката, плащате таксите, данъка и т.н. Взимате си номерата и газ към България.

Здравей,
имам въпрос за червените транзитни номера -
1. могат ли да се вземат преди да съм купил колата?
2. могат ли да се вземат от друга община, различна от тази в която съм angemeldet?
Понеже колата е на 300км, трябва ли веднъж натам да пътувам за покупко-продажбата,
после да се върна за да получа червените номера, после пак 300км да пътувам за да взема колата?
martin_sz
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот martin_sz » 1 Юли 2015, 09:10:16

martin_sz написа:
2. могат ли да се вземат от друга община, различна от тази в която съм angemeldet?
Понеже колата е на 300км, трябва ли веднъж натам да пътувам за покупко-продажбата,
после да се върна за да получа червените номера, после пак 300км да пътувам за да взема колата?

отговор от Zulassungsstelle München

zu Ihrer Anfrage können wir Ihnen folgendes mitteilen: Eine Zulassung, auch auf Ausfuhrkennzeichen, kann nur bei der Zulassungsstelle beantragt
werden, wo Sie Ihren Hauptwohnsitz haben,
in Ihrem Fall in München.

Das Fahrzeug wird ohne Abmeldung direkt auf Sie umgeschrieben, die bisherige Zulassungsstelle in Stuttgart aber darüber verständigt. Für den
Verkäufer ist dies ebenso ausreichend wie eine Außerbetriebsetzung.
martin_sz
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот forzajuve » 23 Юли 2015, 11:41:27

Здравейте,

По отношение на темата имам следния въпрос: Ако докарам автомобила на ход и направя пререгистрацията в КАТ (върна оригиналните немски номера) какво става с отписването на колата в Германия, а ще ме пуснат ли в КАТ да регистрирам колата ако предварително демонтирам оригиналните немски номера и представя автомобила без номера , а номерата изпратя обратно в Германия с DHL при роднина да отпише колата. Мерси предварително.
forzajuve
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Da werden Sie geholfen