• Advertisement

Бебе, родено в Германия

Форум за семейните българи.

Re: Бебе, родено в Германия

Мнениеот Tiruri » 10 Март 2011, 20:55:42

От написаното не се разбира какъв е статута на майката и бащата. Така или иначе гледайте да сключите здравна застраховка при държавните здравни каси, за мен условията им са най - добри особено, че незнам вашата ситуация.Работещи ли сте, студенти...Студентската здравна застраховка мисля е около 70 евро на месец /ако застрахования няма 30 години/. Разбира се трябва да е фамилиен, т.е за същата сума сте застраховани цялото семейство. Може да намерите и по - изгодни частни застраховки, но не съм наясно какво покриват. Бг застраховката важи 6 месеца в Германия. Освен това ако сте застраховани с немска такава ще може да получвате и безплатни лекарства за детето, когато ви ги изписва лекар. С българската това е невъзможно. Ако бащата работи и е застрахован, то майката и детето могат да минат под него. Застраховката се поема от работодателя. Виж в други теми за повече инфо.
Аватар
Tiruri
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот petya_niki » 17 Март 2011, 20:03:45

здравейте, дойдохме преди няколко дни в Augsburg, приятеля ми ще работи в строителството ,а аз нямам възможност да работя,защото съм бременна и трябва да родя септември месец. въпроса ми е мога ли да ползвам бг застраховката или задължително трябва да се осигурявам тук. всеки казва различно и аз нямам идея кое е вярно и кое не ?
ще ви буда много благодарна ако някои ми даде съвет или ако е минал от този път и сподели опита си с мен :)
благодаря предварително :flower:
petya_niki
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Раждане на дете в Германия

Мнениеот berko73 » 6 Август 2011, 10:09:29

Живеем в България и никога не сме били в Германия а съпругата ми е бременна и иска да роди в Германия. Интересува ме дали може да роди в Германия и детето ще получи ли немско гражданство щом се роди в Германия?
berko73
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Re: Раждане на дете в Германия

Мнениеот estira » 6 Август 2011, 10:18:51

С ЕЗК също може да се роди в Германия, но в повечето клиники раждането става с предварително регистриране в първите месеци на бременността. Бебето няма право на немско гражданство.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот satbradar » 8 Август 2011, 18:06:39

В закона им пише че всяко новородено на територията на немско може да получи немско гражданство - даже важи и ако се роди в самолет които в момента е над немско...
Обаче както никога не сте били в Де ... тая работа с раждането хич не я виждам да стане лесно и евтино.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот velingrad » 8 Август 2011, 18:32:44

За да не гадаем наново, какво може и какво не, свързвам Тамата с тази, която е подходяща. Тук пише кое трябва и кое може.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот estira » 8 Август 2011, 18:35:36

satbradar написа:В закона им пише че всяко новородено на територията на немско може да получи немско гражданство - даже важи и ако се роди в самолет които в момента е над немско...

Къде го тоз закон?
Damit das Geburtsortsprinzip greift, muss bei der Geburt des Kindes...
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот onufriy » 8 Август 2011, 18:38:42

satbradar написа:В закона им пише че всяко новородено на територията на немско може да получи немско гражданство - даже важи и ако се роди в самолет които в момента е над немско...

Това в кой точно закон го пише? Децата имат право на немско поданство, ако някой от родителите им е с над 8 години unbefriestet.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 176 пъти
Благодарено: 295 пъти

Re: Българско фамилно име за бебе с 3 гражданства, родено в Германия

Мнениеот Burgas83 » 24 Февруари 2015, 11:04:08

daisy написа:Питах. Може да се направи всичко в Германия, като документите се изпращат по служ.път в България. Ако бързате, вариантът с пълномощното е по-добрият.

Поздрави и успех!

Здравейте, преди месец ми се роди дъщеричка, която ми е първо дете. Затова и нямам достатъчно опит, и имам няколко въпроса, които ако не са правилно зададени по темата - моля модераторите да помогнат с прехвърлянето в друга по-правилна тема.

Въпросите са:
1) Какво означава това, че документите се изпращат по служебен път в България? Значи ли това, че не е необходимо да се пътува с детето до там без да се изпраща пълномощно, т.е. всичко да се направи от Германия (говоря по конкретно в генералното консулство в Мюнхен, понеже живея в района) без да се занимават излишно роднини/приятели в България?

2) След като на актът, който е международен (поправете ме ако греша) за раждане, получи апостил, необходимо ли е да се превежда от заклет преводач, за да се представи в българско консулство, евентуално по въпрос 1) с цел да не се занимавам в България с цялата процедура по изваждане на българския акт за раждане.

Предварително благодаря на всички отзовали се с конкретни мнения!
Таралежът си е птица упорита, не го ли ритнеш не излита.

Потребители благодарили на автора Burgas83 за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Burgas83
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 27 пъти
Благодарено: 3 пъти

Предишна

Назад към Семейство