• Advertisement

Семейство

Форум за семейните българи.

Семейство

Мнениеот gyul4e » 3 Април 2012, 07:46:52

Здравейте, не открих нищо относно въпроса които ме касае, а той е:
съпругът ми ще заминава за Германия да работи чрез агенция, която му намира работа, осигурява квартира, подписва договор с тях и ще му се плащат осигуровките. Въпросът мие как можем да заминем и ние с детето при него? Аз съм в момента в майчинство с едно дете, мога ли да получавам майчинските си и там? Да прекратя ли майчинството , за да се запиша в бюрото по труда и да замина като безработна за Германия? Работодателите съдействат ли за изтеглянето на семейството на работещия?
Моля някой с подобен проблем или който може да даде инфо, нека пише, всичко ще е от полза. Проблема е заминаването ми с дъщеря ми при съпруга ми да е в рамките на броени месеци, а не да чакаме година и повече.
Благодаря предварително!
gyul4e
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Семейство

Мнениеот reni0818 » 24 Април 2012, 12:00:08

Здравей,не знам доколко сте ти помогна но ще ти кажа как стана при мен.Съпругът ми дойде в Германия намери фирма и сключи договор за работа.След това трябваше да чака до издаването на разрешително за работа и през това време се прибра в България за да оправим нужните документи.Ние имаме 2 деца и за тях тук вземам детски ,мисля няма да има проблем да вземаш майчинство и детски тук в Де.И така тръгнахме веднага и четиримата.Фирмата на мъжът ми не е съдействала по никакъв начин за нашето изтегляне в ДЕ.За да вземаш тук детски ти искат документ (формуляр Е 410) ,с който доказваш,че не получаваш в БГ.За майчинство може би да искат подобен документ. Не се притеснявай можете да дойдете по всяко време.
...
reni0818
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Семейство

Мнениеот Lea » 24 Април 2012, 12:31:42

Майчинство няма как да плучаваш в Германия като новодошла. Детски обаче можеш да получаваш тук, ако не получаваш в БГ. Има си специална тема за детсктите - Kindergeld - там доста добре са описани нещата.
Аватар
Lea
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 18 пъти

Назад към Семейство