• Advertisement

Детски градини - питане

Форум за семейните българи.

Детски градини - питане

Мнениеот dezita » 2 Февруари 2006, 11:47:05

Здравейте! Някой може ли на кратко да ми разясни за видовете детски градини в ДЕ - какво е характерно, какво е наи-важното, което трябва да знам за различните видове - ако реша да запиша детето си там, и коя според вашия опит бихте препоръчали на приятел? :lol: И най вече не са ми ясни тези "Städtische Kindergärten" и "Weiter Kindergärten"
Благодаря предварително! :)
dezita
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот dezita » 3 Февруари 2006, 18:39:41

Мммдааа, Явно само аз в този форум се интересувам от теми за детски градини...а тези 45 души, които са прочели питането ми Явно не са знаели нищо по темата...доста интересно, куриозно - и най-вече шокиращо :roll:
Успех на следващите питащи във форума "zaedno" :D .де - дано те успеята да изкопчат безценните тайни които всички пазят.... :lol:
dezita
Тукашен
Тукашен

Мнениеот velingrad » 3 Февруари 2006, 18:54:44

С личен опит немога да ти помогна :( , но можеби с този Линк.

И не се сърди-майките във форума, може да нямат време. :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот Lisi » 4 Февруари 2006, 17:30:09

Здравей! Ако си търсиш по-добра и по-евтина детска градина- пробвай в католическите или евангелистките градини. Религията не играе никаква роля, хората са много мили, а и не плащаш според дохода. Иначе таксата се изчислява от Jugendamt-а. Ако имаш повече въпроси, обади ми се: 0441/2182668. Краси
Lisi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот pi4 » 4 Февруари 2006, 17:55:00

Да, не плащаш според дохода, но това не важи за всеки бундесланд, а там където важи трябва да си плащаш вноската към църквата, ако ти е висок дохода...погледни процентите, колегите все мърмореха, аз не ги знам, з. НЕ плащам !!!Може и да ти е на далавера...
Ако нямаш кола /понякога в града е само една евангелистката градина и е на другия край/, имаш нисък или никакъв доход, НЯМА защо да се страхуваш от таксите. Инфо можеш да получиш и предварително за каква точно сума ще става въпрос в югендамта, има таблица и няма шикалкавене, детските надбавки също влизат към дохода, ако се промени, сама подай новите данни, иначе на нас ни го начукаха със задна дата...и платихме вместо 97еуро, 148...но това е положението, вече сме на училище и сега хорта е само 70еуро.
Успехи!
Аватар
pi4
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот Mottor » 5 Февруари 2006, 13:10:18

Тези които аз знам са градски,католически,частни и Waldorf. Миналата година като търсехме място имаше само в Waldorf и частната. Във Waldorf не я записах, защото там ги учат че телевизията е вредна и други такива.
В частната ми кълцаха главата с по 340 евро на месец и това до 14 часа.
В градските и католическите не намерих тогава място. Записването за тях става февруари. И доколкото знам, ако пуснеш документи за градска февруари, те са длъжни да я вземат. Таксата в градските е според дохода. За католическата плащам 117. Това е без храна до 14 часа.
Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Местоположение: Minga liegt af da obabayerischn Hochebene, ungefäah 50 km neadlich vo de Oipn
Благодарил: 1 път
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот Mottor » 5 Февруари 2006, 13:12:04

Записването става февруари, но е за септември.
Затова плащах на частна 4 месеца. Освен това не плащам данък църква. Тук (Мюнхен) не е задължително.
Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Местоположение: Minga liegt af da obabayerischn Hochebene, ungefäah 50 km neadlich vo de Oipn
Благодарил: 1 път
Благодарено: 16 пъти

Назад към Семейство