• Advertisement

Самотен родител. Приемам всякаква информация.

Форум за семейните българи.

Самотен родител. Приемам всякаква информация.

Мнениеот AirMan » 17 Декември 2013, 19:20:34

Привет, земляни!
Първо искам да кажа, че вече използвах търсачката, но не намерих нужната ми информация ;-) Затова задавам въпросите си и се надявам някой да може да ми даде някаква насока.
Така, първо малко инфо, за да не ме обвинят, че "взимам детето от баща му" 8-[ : Дойдох преди 2 години тук ( в момента съм четвърти семестър ) със детето си ( вече худи на училище). С бащата се разделихме ( никога не сме били бракувани, но той припозна детето ). Не исках да ги разделям и приех бащата да дойде тук, като в началото живее при нас докато си стъпи на краката и пр. Вече година и половина чакам този паметен миг, но уви- не идва. Квартирата, сметките, застраховките, всичко е на мое име и се плаща от моя джоб. Той все още не работи, а аз вече нямам сили да го чакам. Работя за трима и не ми остава време да уча като хората, а много искам да си завърша образованието.
Големият проблем- не мога да съчетая всичко. Работя повечко за да мога да ни издържам и ходя на уни, а детето не мога да го оставям само вкъщи- налага се да давам и нощни смени. До сега там беше баща му, но от февруари по всяка вероятност ще е вег. Т.е ще трябва да работя по- малко, но пък тогава паричките няма да ми стигат.
Въпрос- много ми е криво да питам, но знаете ли как стоят нещата с помощите за самотен родител? :neutral: До сега се оправях сама, но занапред се боя, че ще ми е нужна финансова помощ. Не съм в много добра кондиция в момента и се извинявам, ако въпросът ми не е за тук. Все пак ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, или познава някого, който се е сблъсквал...Не знам дали ще мога да се вредя с термин в щудиенбератунга преди коледната ваканция и смятам тази вечер да прочета и Гугъл какво мисли по въпроса, но понеже тук намирам отговори на много въпроси реших все пак да питам. Благодаря предварително на всички и ви пожелавам много весели празници!
Аватар
AirMan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 7 пъти

Re: Самотен родител. Приемам всякаква информация.

Мнениеот velingrad » 17 Декември 2013, 19:39:18

Всички възможно облекчения (и финансови) при Alleinerziehende

p.p. Никoй няма да ти се разсърди, ако споделяш и ти- поне "от дъжд на вятър".

...Темата преместих.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: Самотен родител. Приемам всякаква информация.

Мнениеот AirMan » 17 Декември 2013, 19:52:08

Много ти благодаря, Velingrad! :flower:
Аватар
AirMan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 7 пъти

Назад към Семейство