• Advertisement

семеини добавки

Форум за семейните българи.

семеини добавки

Мнениеот sal33 » 2 Януари 2014, 12:33:38

Здравей те някой можели да ми помогне ще опиша проблема ми ,работих в Германия 4.5 месеца легално с договор имах адресна регистрация ,АОК,персионален номер и всичко нужно за кандидастване за семеини за двете ми деца изкарах всички нужни документи от българия пуснах ги с молба кактое редно в офис в Олденбург и след една седмица получих писмо че документите са ми изпратени в друг офис за обработка но в Нюрберг и чакам вече 7 месеца и нищо,през това време едни колеги ги пуснаха след мен 2 месетца и единия ги получи с превод за една седмица,мойте ги подадох на 16.06 .2013 и до днеска нищо писах писма до двата офиса на Олденбург и на Нюрберг и никакви отговори ,прибрах се в България и все още чакам дали ще ги получа някой дали я наясно с този проблем за да ми помогне защото през това време семеините ги бяха спрели в България и кат се прибрах с молба пак ги пуснаха но тези в Германия все още ги няма моля пишете ми на емайла sal33@abv.bg
sal33
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: семеини добавки

Мнениеот daisy » 3 Януари 2014, 01:17:10

Мисля, че имате същия проблем като мен и мъжа ми. Когато единият от родителите е с адрес в чужбина, тогава документите се обработват от едно от петте бюра в Германия за тази цел, а не по местоживеене. Не че ще ви утеши особено, но сме подали през април миналата година. И чакаме. Обажда се мъжът ми, всичко е наред. Мисля, че имаме и входящ номер. Да сме чакали! Сега пак щял да им пише, каза ми вчера.
Това нещо е нововъведение и дори по новините съобщиха за забавяния (но в рамките на три месеца, ние скоро ще празнуваме годишнина).
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Назад към Семейство