• Advertisement

Майчинство от България

Форум за семейните българи.

Майчинство от България

Мнениеот sandi » 11 Май 2015, 13:25:20

Здравейте,

ние сме младоженци и планираме след месец да емигрираме в Германия, тъй като на мен ми предложиха работа.
Съпругата ми в момента работи в България, но искаме да отидем в Германия заедно и тъй като тя ще се наложи да напусне в България, а в Германия ще бъде здравно осигурена не сме сигурни как да постъпим.
Ако тя напусне доколкото знам тя ще загуби правото на майчинство, а в Германия тъй като няма да работи вероятно към момента на бременност - няма да има право на майчинство и в Германия.

Тя все още не е бременна, но много бихме искали скоро и понеже момента съвпада с нашето заминаване сме малко объркани и незнаем дали тя да остане в България на работа докато забременее и излезе в майчинство, или да напусне и да отидем...така ще загуби правото си и в двете държави. Незнам дали има вариант да напусне и да се Самоосигурява в България докато забременее...дали това ще е достатъчно за майчинство?

Благодаря много за отговорите :)
sandi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Майчинство от България

Мнениеот onufriy » 11 Май 2015, 13:31:03

sandi написа:Здравейте,

ние сме младоженци и планираме след месец да емигрираме в Германия, тъй като на мен ми предложиха работа.
Съпругата ми в момента работи в България, но искаме да отидем в Германия заедно и тъй като тя ще се наложи да напусне в България, а в Германия ще бъде здравно осигурена не сме сигурни как да постъпим.
Ако тя напусне доколкото знам тя ще загуби правото на майчинство, а в Германия тъй като няма да работи вероятно към момента на бременност - няма да има право на майчинство и в Германия.

Тя все още не е бременна, но много бихме искали скоро и понеже момента съвпада с нашето заминаване сме малко объркани и незнаем дали тя да остане в България на работа докато забременее и излезе в майчинство, или да напусне и да отидем...така ще загуби правото си и в двете държави. Незнам дали има вариант да напусне и да се Самоосигурява в България докато забременее...дали това ще е достатъчно за майчинство?

Благодаря много за отговорите :)

Дори да не е работила един ден в Германия, майчинството ѝ пак ще е 300 евро. Ако от България ще вземе повече, ок, ако ли не - в Германия.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 283 пъти

Мнениеот sandi » 11 Май 2015, 14:47:17

Здравейте,

много Ви благодаря за отговора, това ме успокои донякъде. А знаете ли до колко време ще бъде майчинството и в какви ситуации и колко време се плащат детски (доколкото знам, те не са зависими от майчинството)?
sandi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот onufriy » 11 Май 2015, 14:57:48

майчинството е за 14 месеца (до 12 на един родител), детските малко над 180 евро май бяха.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 283 пъти

Мнениеот sandi » 11 Май 2015, 15:18:20

Супер,

в такъв случай май се обезсмисля търсенето на варианти за България. Така или иначе трябва или само от Германия или само от България.

А детските знаете ли до колко време ги плащат?

Благодаря ви още веднъж :)
sandi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот estira » 11 Май 2015, 16:01:05

На някои въпроси вече е отговорено, на други е посочено къде да се търси. Погледнете във Форум Семейство :)
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Назад към Семейство