• Advertisement

Помощи за семейство с едно дете

Форум за семейните българи.

Re: Помощи за семейство с едно дете

Мнениеот lubcheto82 » 17 Март 2016, 16:10:25

olga написа:Да, ще ти дадат детски, ако си на миниджоб.
Колегата да си каже колко му е заплатата, за да получи инфо, дали има право на Wohngeld. Аз да не съм врачка.
Kinderfreibetrag също не са помощи, а данъчни облекчения - в рамките на 2-3-5 евро, за което трябва да се погрижи работодатeлят.

Назначен е на пълен работен ден на 8,8евро/час бруто,чисто 6,6евро.Но работи по 4,5часа на ден рядко 7ч. и често почива така че накрая има малко часове и март получи чисто след удръжки и квартира( 350евро за легло) 500евро.Както се очертава и за напред ще е така.Той не е отишал за помощи,а да работи и е готов ако си намери друга работа да се примести,но за сега няма.
lubcheto82
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Помощи за семейство с едно дете

Мнениеот olga » 17 Март 2016, 16:13:58

lubcheto82 написа:
olga написа:Да, ще ти дадат детски, ако си на миниджоб.
Колегата да си каже колко му е заплатата, за да получи инфо, дали има право на Wohngeld. Аз да не съм врачка.
Kinderfreibetrag също не са помощи, а данъчни облекчения - в рамките на 2-3-5 евро, за което трябва да се погрижи работодатeлят.

Назначен е на пълен работен ден на 8,8евро/час бруто,чисто 6,6евро.Но работи по 4,5часа на ден рядко 7ч. и често почива така че накрая има малко часове и март получи чисто след удръжки и квартира( 350евро за легло) 500евро.Както се очертава и за напред ще е така.Той не е отишал за помощи,а да работи и е готов ако си намери друга работа да се примести,но за сега няма.

350 + 500 = 850 евро са прекалено много за Wohngeld. Kakто и за всякакъв друг вид помощи.
Евентуално да му отпуснат около 10-30 евро отгоре за квартира, т.к. от 2016 има увеличение.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Предишна

Назад към Семейство