• Advertisement

Помощ за издирване на близка

Форум за семейните българи.

Помощ за издирване на близка

Мнениеот kometa3 » 18 Март 2016, 08:37:41

Търся някой в Германия за помощ :(
kometa3
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Помощ за издирване на близка

Мнениеот zlateto » 18 Март 2016, 08:49:19

И по-точно някой от Берлин, който би имал време с данните да отиде до съответния Einwohnermeldeamt. Плаща се такса 5-10 евро и може да се даде информация за адреса.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
daisymm2
Рейтинг: 4%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот olga » 18 Март 2016, 09:27:42

zlateto написа:И по-точно някой от Берлин, който би имал време с данните да отиде до съответния Einwohnermeldeamt. Плаща се такса 5-10 евро и може да се даде информация за адреса.

А закона за защита на личните данни ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот kometa3 » 18 Март 2016, 09:38:56

Още през 2012г.подадох молба за помощ в нашето МВнР и след две седмици устно ми отговориха,че германската полиция не давала инфо. за техни граждани!! [-X Пробвах през Skype и Facebook и нямам успех :(
kometa3
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Any » 18 Март 2016, 09:56:49

А защо я издирвате?
Any
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 66 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот Stojan » 18 Март 2016, 10:26:09

През Einwohnermeldeamt става. Както се каза и по-горе - в компетентния по територията такъв. Става и на сайта им, но трябва да се знае някакъв предишен адрес, а най-добре и датата на раждане. Тоест със стандартните данни, с които обикновено разполага един българин за някого - не става.
А при българите трябва да се знае и "как се казва" търсеният/-ната на немски. В зависимост от това кога са дошли в Германия лицата, начините на писане даже на Иванов и Диянка варират.
От друга страна, тъй като търсеният явно е човек, който знае да чете и да пише - няма начин да не е оставил някъде следи в Интернет. Даже хора, които не предполагат, оставят следи.
За всеки случай на тоя сайт проверете първо какво пише за самите вас. И от там нататък е ясно как става.
http://www.yasni.de
Ако поводът не е някакъв съвсем интимен (търсене на старо гажде или примерно бащинство), сложете тук името - ще се намери кой да ви го намери.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот olga » 18 Март 2016, 10:32:57

Продължавам да питам как така Einwohnermeldeamt ще дава инфо за мен на койт му скимне.

А ако е бившият ми мъж, дето ме пребиваше от бой и едва се скрих от него ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Stojan » 18 Март 2016, 10:37:12

Stojan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот olga » 18 Март 2016, 10:48:02

Bundesmeldegesetz (BMG)
§ 7 Meldegeheimnis

Bundesmeldegesetz (BMG)
§ 8 Schutzwürdige Interessen der betroffenen Person
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот kometa3 » 18 Март 2016, 12:04:39

Поводът за издирването на моята братовчедка е ,че тя е наследничка на земеделски земи в родното място на починалия баща.След толкова години,като не са потърсени имотите общината се готви да го присвои. [-X Документите на имотите са в мен,предоставени от баща й. :-k
kometa3
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот kyky » 18 Март 2016, 13:37:09

Другарката олга има изострена потребност за рестрикции и ги търси под път и над път.

Факт е, че справка за настоящ адрес се дава и без никакви обяснения. Само не съм сигурен дали работи, ако не знаеш в коя община да търсиш. Защото до към 2000 г. нямаше онлайн база данни и дали сега общините имат пълен достъп по старите данни не знам. Може да се случи, че промяна на името например да е видима само в община, където е извършена и така справката би ударила на камък. Също при придобиване на гражданство се губят някои данни. При всяко положение просто трябва да опиташ.
kyky
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 67 пъти

Мнениеот olga » 18 Март 2016, 13:41:14

kyky написа:Другарката олга има изострена потребност за рестрикции и ги търси под път и над път.

Факт е, че справка за настоящ адрес се дава и без никакви обяснения. Само не съм сигурен дали работи, ако не знаеш в коя община да търсиш. Защото до към 2000 г. нямаше онлайн база данни и дали сега общините имат пълен достъп по старите данни не знам. Може да се случи, че промяна на името например да е видима само в община, където е извършена и така справката би ударила на камък. Също при придобиване на гражданство се губят някои данни. При всяко положение просто трябва да опиташ.

Първо не съм другарка, второ съм изумена. В България законът за защита на личните данни действа !!!! Опитай да потърсиш/намериш някого !
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот kyky » 18 Март 2016, 13:46:23

kometa3 написа:Още през 2012г.подадох молба за помощ в нашето МВнР и след две седмици устно ми отговориха,че германската полиция не давала инфо. за техни граждани!! [-X Пробвах през Skype и Facebook и нямам успех :(

А това е много в стила на МВнР. Като не знаят какво да правят вдигат телефона и в неформален тон ти обясняват как не става това, което искаш от тях. Много обичат и да те разпитват, че и да ти дават махленски съвети как да постъпиш иначе само и само да им се махнеш от главата. Но сакън да поискаш нещо писмено - не може, не става, не съм отговорен и т.н.
kyky
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 67 пъти

Мнениеот Stojan » 18 Март 2016, 14:07:51

Полициите си дават сведения една на друга и то много бързо, но не по частни въпроси.
Тази госпожа има ли имена? Някакъв адрес, на който е живяла, професия, деца, мъж с някакво особено име (евентуално името на мъжа, ако е германец, а и българин да е), на колко е години госпожата и пр. данни.
В Скайп трудно се намират хора, там имената са често Еми, Диди, Бужи, Чочи... по тях едва ли. Фейсбук - доста хора нямат Фейсбук. Нарочно.
А и някой може да я познава лично. Затова.
В крайна сметка Вие решавате какво да публикувате и какво не, тоест забележете, че аз не Ви подтиквам към огласяване на личните данни на трето лице.
---
Тук се каза Берлин. Кога в Берлин? В кой Берлин - източен, западен или обединен, след падането на стената? Имала ли е телефон (фамилните имена - нейно и на мъжа ѝ), телефонните указатели се пазят от времето, откак телефоните в Берлин са били с 3 цифри. Хората оставят следи - в застрахователни компании, при държавни застрахователи, пенсионни такива, банкови и пр. данни. Не че ще я търсите през банките, но хората се намират, както и да се "загубят".
Stojan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Any » 18 Март 2016, 14:35:47

Sorry, но малко съм объркана. :-s
Защо той е дал документите на вас, а не на дъщеря си?
Как е възможно да сте имали контакт с баща и, а да нямате никакво инфо за нея?

А роднините на съпругата му?
Any
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 66 пъти
Благодарено: 51 пъти

Следваща

Назад към Семейство