• Advertisement

Какво да направя?

Форум за семейните българи.

Какво да направя?

Мнениеот Emili0 » 19 Март 2016, 17:00:37

Въпросът или по точно проблемът ми е :
Работя в Германия от 1 година, имам сериозна връзка от 7-8 г. Имаме дъщеричка на 3г. Нямаме брак също така детето е записано без баща в акта за раждане,( сложно за ебяснение ) Живеят при мен от 4 месеца имат адресна регистрация. Неможело да ги впиша към мойта здравна застраховка за детските пък е още по сложно и т.н. С една дума без брак сме в безизходица. Немога да разбера тая държава когато нямаме брак сме прокажени ли? Имаме ли някакъв шанс изобщо да се интегрираме. Работата ми е много натоварена за пътуване до България с цел брак и оформяне на един куп документи ще ми е нужно много време и фирмата в която работя няма да ме чака, ще направя всичко и ще съм без работа, бюрокращината в родината ще бъде фатална. Работата знаете се намира трудно. Ако някой може дами даде някакъв съвет какво мога да направя ще съм му много благодарен.
Emili0
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Какво да направя?

Мнениеот olga » 19 Март 2016, 17:16:42

Можеш да се ожениш и в Германия.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот Stojan » 19 Март 2016, 17:45:50

... а и съвсем бързо - в Дания. В Германия ще ви трябват някои документи от България, които за Дания не се искат.
Вижте тук какво искат в Дания:
EU Bürger:
1. Ausweis oder Reisepass.
2. Geburtsurkunde oder Familienbuch (nicht in jeder Kommune notwendig).
3. Meldebescheinigung mit Familienstand, wird vom Einwohnermeldeamt Ihres Wohnortes ausgestellt und muss
Name, Wohnort, Adresse, Geburtsort, Geburtsdatum, Staatsangehörigkeit und Ihren jetzigen Familienstand angeben.
Die Bescheinigung darf nicht älter als 4 Monate sein.
Вероятно тези ще са и документите, ако преди това не сте били женени/омъжени с трети лица, ако не:
4. Scheidungsurteil, wenn Sie geschieden sind oder Sterbeurkunde, wenn Sie verwitwet sind.
5. Eheerklärung für das dänische Standesamt. (2 х - там ви ги дават и се попълват там, на място)
Вероятно ще ви трябват само тези три документа, тоест в Германия ще минете с 10 евро.
Вадете мелдебешайнигунгите и междувременно намерете агенция - примерно за по-другата седмица - петък или събота.
Другата вероятно няма да може, защото е Великден.
Агенция ще намерите като търсите в Гугъл хаштаг "heiraten in Dänemark" или ако сте добре с руския - "брак в Дании".
Но по-добре на немски или английски, защото руснаците не са ЕС и им искат и други документи.
Струва някакви пари, но като се погледне и в Германия няма да е без пари. Затова пък веднага ще сте осигурени.
За детските е малко по-друг разговор. Ще се намери кой да ви даде съвет. Детски се вземат и със задна дата. Спокойно.
Ако имате въпроси - заповядайте.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот max » 20 Март 2016, 09:48:48

Естрствено, че не можеш да ги впишеш. Искаш да получаваш семейни облаги от чуждата на теб държава, а не искаш да поемеш пълна отговорност за семейство като сключиш брак. Много сте интересни като започнете да отваряте такива теми...!

Потребители благодарили на автора max за мнението:
silvimirko
Рейтинг: 4%

max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот Emili0 » 20 Март 2016, 18:08:08

Разбрах няма никакъв начин без брак благодаря. Значи сключваш брак и скубеш наред. Немога да ви разбера защо нападате човек който работи и иска да живее тук а не да обикаля кафенетата и да получава помощи. Аз искам да плащам здравните не държавата да ми помага а детските са право на детето. Нямаме ли право на избор
Emili0
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 20 Март 2016, 18:31:55

Работя в Германия от 1 година, имам сериозна връзка от 7-8 г. Имаме дъщеричка на 3г. Нямаме брак, също така детето е записано без баща в акта за раждане. С една дума без брак сме в безизходица? Не мога да разбера тая държава когато нямаме брак сме прокажени ли? Имаме ли някакъв шанс изобщо да се интегрираме?
Не мога да ви разбера защо нападате човек който работи и иска да живее тук а не да обикаля кафенетата и да получава помощи. Аз искам да плащам здравните, не държавата да ми помага а детските са право на детето. Нямаме ли право на избор?

Много странен поглед върху живота и разбирането за живеене. Има си закони. Четеш ги, разбираш ги и се придържаш към тях. Иска ти се да промениш цялото немскo законодателсто, защото така ти е по-удобно? Hяма да стане. Всички се придържат (поне засега), към тия закони и правила. Да не питам изобщо, преди да се роди детето - защо тогава не сте сключили брак? Като цяло ми се струва - безотговорно мислене и отношение. Или само така ми се струва?

И да, имаш право на избор. Да идеш да живееш на един самотен остров в океана, където не важат никакви закони - освен твоите собствени.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
silvimirko
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот boyko123 » 20 Март 2016, 22:11:23

А според мен отговорността не се мери непременно с подпис. Че в Германия е важно родителите да са женени, е факт, дори и аз го знам. В Холандия например не е. Което не я прави пустинен остров - даже е една от гъсто населените :). Хората просто попитаха за правилата и получиха отговор, не съм видял някой да иска да промени цялото немско законодателство.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот Rashkov1 » 21 Март 2016, 20:11:07

Проблема им не е в брака само , детето не е припознато , дайте им съвет и за тая част само . Но то касае само детските и може би здравна осигуровка за детето. Жената да се осигурява сама , а бащата да припознае детето , но като цяло един брак си е най лесния вариант. А за това нападането никой не ви напада просто сами сте се прецакали , съфорумниците ви го казват честно в очите , а вие се сърдите. И не сте безкрайно честни нито към себе си нито към държавата Германия , грешките ви не са случайни и вие го знаете и ние го знаем и Германия го знае.

Потребители благодарили на автора Rashkov1 за мнението (общо 2):
silvimirkorusenec
Рейтинг: 8%

Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 84 пъти

Мнениеот Emili0 » 1 Април 2016, 12:31:25

Благодаря на всички, извинявайте че така реагирах. Явно такива са законите трябваше преди да доведа детето и приятелката си да се поинтересувам. Отсега нататък ни очакват доста трудности. Знам че бракът е най доброто решение за нас, при много хора дори фиктивен е решение. Съжелявам че несъм признал детето просто такива бяха обстоятелствата. Ще се опитаме да вземем правилното решение за да продължим тук да живеем заедно или те в България аз по света поне дане изпитват лишения.
Emili0
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот silvimirko » 26 Август 2016, 13:40:06

Emili0 написа:Благодаря на всички, извинявайте че така реагирах. Явно такива са законите трябваше преди да доведа детето и приятелката си да се поинтересувам. Отсега нататък ни очакват доста трудности. Знам че бракът е най доброто решение за нас, при много хора дори фиктивен е решение. Съжелявам че несъм признал детето просто такива бяха обстоятелствата. Ще се опитаме да вземем правилното решение за да продължим тук да живеем заедно или те в България аз по света поне дане изпитват лишения.

И какви може да са били тези обстоятелства,че не сте припознали детето си ццццц
Те там аз по света....Ццц :( :(
silvimirko
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 22 пъти
Благодарено: 2 пъти

Назад към Семейство