• Advertisement

адаптация

Форум за семейните българи.

адаптация

Мнениеот dezita » 19 Юни 2006, 14:59:15

Здравейте,

Искам да попитам как свикнаха вашите деца в детските градини - тук в ДЕ, как се адаптираха, какво да очаквам?

Днес мина първия ни ден в детската градина - като цяло беше добре - но това е за сега!Много съм притеснена, защото детето ми не знае немски, а най-лошото е че и аз все още съм супер зле :roll: с немския - оправям се с английски - колкото може.

Благодаря предварително!

П.С. Всички бяха много любезни с него и му обръщаха много внимание - така ли е по принип или това е само за новите деца?
dezita
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот ribka » 19 Юни 2006, 21:15:32

Здравей,
нашият син е роден тук в Германия, но беше на градина в България. Той не говори български, но според мен разбира. Нямаше проблеми в България.
Това с голямото внимание в началото в детската градина е нормално и е само в началото, след като възпитателките видят, че детето свиква с обстановката ще го оставят само "да се оправя", както навсякъде тук. Не се притеснявай това е много добре за малчуганите, те и без това се оправят много по добре отколкото ние си мислим или предполагаме. В детската градина ще го научат на самостоятелност, а децата на който постоянно се обръща внимание са т.нар. "агресивни", които удрят без причина.
Леко свикване в детската, уверена съм, че ще останете доволни от нея.
Аватар
ribka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Семейство