• Advertisement

Детски надбавки - Kindergeld

Форум за семейните българи.

Re: Детски надбавки - Kindergeld

Мнениеот ysmivka » 27 Март 2013, 22:25:02

brumbar написа:След като дъщеря Ви е в България, не мислите ли, че получаването на детски добавки в Германия не е съвсем законно?

EU-Bürger, die in einem anderen Mitgliedstaat arbeiten, haben dort Anspruch auf die gleichen Sozialleistungen wie ihre Kollegen aus dem jeweiligen Land. Dies gilt auch für das Kindergeld

http://www.eu-info.de/sozialversicherun ... geld/6915/
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 359 пъти

Мнениеот brumbar » 27 Март 2013, 22:44:43

ysmivka написа:
brumbar написа:След като дъщеря Ви е в България, не мислите ли, че получаването на детски добавки в Германия не е съвсем законно?

EU-Bürger, die in einem anderen Mitgliedstaat arbeiten, haben dort Anspruch auf die gleichen Sozialleistungen wie ihre Kollegen aus dem jeweiligen Land. Dies gilt auch für das Kindergeld

http://www.eu-info.de/sozialversicherun ... geld/6915/

Явно е законно.....
1. Ако съдбата ти обърне гръб, просто я изчакай да се наведе!
2. Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
Когато приятелите ти обърнат гръб, разчиташ на съдбата! Който не вярва на съдбата, разчита на себе си!
Аватар
brumbar
Тукашен
Тукашен

Снимки: 0
Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот daniii » 15 Април 2013, 15:33:27

Здравейте и от мен,
да си кажа и аз, как се преборих за детските.
Работя в Германия от януари 2012. Децата пристигнаха с баща си през юли 2012.
Взехме документите от Arbeitsamt. Изпратихме нужните декларации /Е четиристотин и нещо?? / в БГ на родителите ми, а те ги подадоха в централното у-ние на социални грижи Пловдив /с пълномощно/. От там са препратени по служебен път в София, попълнени и изпратени директно до фамилиенкасе - Германия. Останалото изпратих по пощата. Отпуснаха ни детски от месеца на пристигане на децата в Германия /07.2012/. За периода 01. - 06. поискаха от соц. грижи доказателство, че баща им е подал заявление за детски надбавки и му е било отказано /изпратената служебна бележка, че не е подавал заявление и не е получавал детски надбавки не беше приета за достатъчно доказателство/. В писмото пишеше, цитирам "Моля, съпругът Ви да подаде заявление за детски надбавки за периода 01.2012 - 06.2012 (това през декември 2012) и да ни изпрати писменя отказ на съответната служба". Изпратих имейл до Централна Дирекция соц. подпомагане - София, в който цитирах писмото от фамилната каса и помолих за съвет. Получих по имейл официално писмо /подписано, подпечатано и сканирано/ в което се обяснява, че имаме лимит на доходите и че при надхвърлянето му заявления не се приемат, както и че заявления със задна дата не се приемат. Разпечатах го и го изпратих по пощата с пояснението, че ако е необходимо мога да изискам и изпратя оригинала, ако не - да считат въпроса за приключен.
След почти 4 месеца ме информираха, че ми отпускат детски надбавки за спорните 6 месеца.
Надявам се написаното да е от полза.
Дойдох, видях, победата е само въпрос на време

Потребители благодарили на автора daniii за мнението (общо 5):
GabinovaSvetulka82Eliiiniutadaisymm
Рейтинг: 21%

Аватар
daniii
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот sunny_pz » 18 Април 2013, 16:38:57

Да се включа и аз.Чета от доста време този сайт,но имам някой разминавания.С езика сме мн скарани за съжаление,до колкото видях и тук на никой не можем да разчитаме(в града в който сме).Ние сме с близнаци и сме в ГР от 09.2012г детски не взимаме нито от тук ,нито от Бг.Смисъл от Бг ги спрях преди да дойда.Мъжа ми е тук от 11.2011г първо беше с гевербе,а от 10.2012г е на договор.Една позната(не българка) ни каза,че детски се изплащат само с 6 месечна задна дата.Имали нещо такова ?Защото навсякъде четох че е от датата на регистрацията.Ние сме регистрирани от 10.2012г.Все още несме взели никакви документи,нито сме ходили някъде ,защото аз не бих се оправила,а мъжат ми постоянно е на работа.Само във вас ми е надеждата за тези детски,а въпросната жена категорично каза че можело само 6 месеца назад че могат да се изплатят. Възможно ли е да има нещо нов закон примерно?Също така няколко човека ни казаха ,че от датата на гевербето на мъжа ми също може ло дасе изплатят(според мен няма логика,но ако е възможно добре дошло).За гевербето и тук бях чела доста противоречиви мнения.Все пак възможно ли е от тогава да се вземат детски,даже затова и 1 счетоводителка на беше казала.Знам че е писано по темата доста ,но наистина е кофти като не се знае езика и чакаш някой др да ти помогне.
sunny_pz
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот dia_77 » 30 Април 2013, 19:22:24

renafik написа:Вчера бях в Каритас обясних им какъв ми е проблема и госпожата се обади на фамилната каса само докато каза ,че се обажда от Каритас отсреща служителката стана веднага много добра . Казахме , че нито БГ нито ГР искат да ми дадат какъвто и да е документ на ръка и че искат германците по служебен път да им изпратят каквито документи искат . Служителката каза ок да седна и да напиша писмо какво точно са ми казали от БГи от ГР и да им го изпратя .Спретнах едно писамце кратко и ясно и им го пратих . Сега чакам отговор и се надявам да е по-бърз .

Здр! Може ли някой да ми каже мога ли да получавам детски от Германия? Живея тук от една година, имам адресна регистрация, но не работя с договор.

iniuta: Диа, във форума се пише на кирилица. Използвай моля килиризатора горе вдясно. Благодаря.
dia_77
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот ani1 » 3 Юни 2013, 08:09:01

https://mail-attachment.googleuserconte ... o&sadssc=1 Здравейте може ли някои да ми каже какво точно значи този отговор които получихме от фамилиенкасе ......

А ето и втората страница от писмото.....https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=a ... &safe=1&zw
ani1
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Svetulka82 » 3 Юни 2013, 08:39:42

ani1 написа:А ето и втората страница от писмото.....https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=a ... &safe=1&zw

Здравей ani1!
Провери файла който е качен, защото не може да се отвори. В същност отваря се, но не излиза нищо от Familienkasse, поне на мен.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще...
Аватар
Svetulka82
Тукашен
Тукашен

Снимки: 5
Благодарил: 85 пъти
Благодарено: 19 пъти

Мнениеот ani1 » 3 Юни 2013, 08:52:21

Aми незнам при мен излиза ей сега ще проверя......някой друг опитали да го отвори и при вас ли не се отваря...
ani1
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 3 Юни 2013, 10:13:15

И при мен не се отваря.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот ani1 » 3 Юни 2013, 11:31:17

Nach 64 ABS. 1EStG wird fur jedes kind nur einer PersonKindergeld gezahlt.Erfullen fur eine Kind mehrere Personen die Anspruschsvoraussetzungen,so wird das Kindergeld derjenigen Person gewahrt,die das Kind in ihren Haushalt aufgenommen hat. Nach den hier vorliegenden Unterlagen leben ihre Kinder nicht in ihrem Haushalt,sondern bei den Groseltan in Bulgarien. Daher kann nach 63Abs.1S.4EStGg in Verbindung mit 2Abs.4S.2 Bundeskindergeldgesetz keine Festsetzung des Kindergeldes an Sie erfolgen. Rechtsbehelfsbelehrung; Dieser Bescheid kann mit dem Einspruch angefochten werden.Ein Einspruch ist jedoch ausgeschlossen,soweit dieser Bescheid einen Verwaltungsakt andert oder ersetzt, gegen den ein zulassigen Einspruch oder(nach einem zulassigen Einspruch)eine zulassigeKlage,Revision oder Nichtzulassungbeschwerde anhanging ist.In diesem Fall wird der neue Verwaltungsakt Gegenstand des Rechtsbehelfsverfahrens. Der Einsruch ist bei der vorbezeichneten Familienkasse schriftlicht einzureichen oder zur Niederschrift zu erklaren.Die frist fur die Einlegung eines Einspruchs betragt einen monat.Sie beginnt mit Ablauf des Tages,an dem ihnen der Bescheid bekannt gegeben worden ist.Bei Zusendung durch einfachen Brief oder Zustellung mitells Einschreiben durch Ubergabe gilt die Bekanntgabe mit dem dritten Tag nach aufgabe zu post... Ubermittlung im Ausland einen monat nach Aufgabe zur Post als bewirkt es sei denn,dass der Bescheid zu einem spateren Zeitpunkt zugegangen ist.Bei Zustellung durch Zustellungsurkunde oder durch Einschreiben mit Ruckschein oder gegen Empfangsbekenntnis ist Tag der Bekanntgabe der Tag der Zustellung. Hinweis; Die groseltan konnen Kindergeld nach demBKGG bei der Bundesagentur fur arbeit Familienkasse Bayern Nord beantragen.
ani1
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 3 Юни 2013, 17:29:04

Според документите, които си представила, детето/децата не се намира/намират при теб, което води до отказ на Kindergeld. Обработващите твоите документи приемат, че получавате Kindergeld в България. Имаш право на Einspruch.
Кое как се прави, е описано в настоящата тема.
Успех!
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!

Потребители благодарили на автора velingrad за мнението:
ani1
Рейтинг: 4%

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот ani1 » 3 Юни 2013, 17:44:03

Ами ние сме и представили бележка от България че детските ни там са спрени от март 2012. преведена и легализирана и ако точно това е отговора не знам какъв е проблема да не би това че децата живеят в България при баба и дядо което също не трябва да е проблем защото съпругът ми работи и си плаща всички осигуровки и данъци в Германия от 15.07.2011 от което означава че има право на детски независимо къде се намират децата.......да не би сега да искат да им представим бележка че бабата и дядото не получават детски в България което в БЪЛГАРИЯ е невъзможно защото само майката има право на детски и как изобщо да им го обясним това нещо моля ви за съвет...
Последна промяна ani1 на 3 Юни 2013, 18:56:02, променена общо 1 път
ani1
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот misa83 » 3 Юни 2013, 18:16:57

Здравей,
изпращаш им само искане за празен формуляр.от там те ти изпращат всичко необходимо.ако искаш пиши ми на абв.пощата
misa83
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 3 Юни 2013, 18:32:04

И защо в "абв" пощата misa83 ? Четеш "в поща" или във форум?
Ако имаш с какво да помогнеш, то помогни и го напиши тук- моля.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!

Потребители благодарили на автора velingrad за мнението:
Svetulka82
Рейтинг: 4%

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот misa83 » 3 Юни 2013, 19:18:09

velingrad написа:И защо в "абв" пощата misa83 ? Четеш "в поща" или във форум?
Ако имаш с какво да помогнеш, то помогни и го напиши тук- моля.

Не мисля че ,трябва да се повтаряме.Няма никакъв проблем и тук
misa83
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Семейство