• Advertisement

Детски надбавки - Kindergeld

Форум за семейните българи.

Re: Детски надбавки - Kindergeld

Мнениеот iniuta » 3 Юни 2013, 19:40:20

misa83 написа:
velingrad написа:И защо в "абв" пощата misa83 ? Четеш "в поща" или във форум?
Ако имаш с какво да помогнеш, то помогни и го напиши тук- моля.

Не мисля че ,трябва да се повтаряме.Няма никакъв проблем и тук

Misa83, идеята на форума е да сме си взаимно полезни, а не да си пишем строго секретни лични съобщения. Благодарим за разбирането предварително.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот ysmivka » 4 Юни 2013, 08:39:03

ani1 написа:
Ами ние сме и представили бележка от България че детските ни там са спрени от март 2012. преведена и легализирана

За каква бележка говориш? След подаване на молба http://www.arbeitsagentur.de/nn_26666/z ... rgeld.html за детски би трябвало да ти пратят формуляри Е 401, Е 411.
http://www.eu-info.de/static/common/fil ... _E_401.pdf
http://www.eu-info.de/static/common/fil ... _E_411.pdf
Чрез тези формуляри немската администрация ще получи информация получават ли се детски в Бг или не. Всичко това след подаването на молбата би трябвало да става по служебен път, по една или друга причина не функционира.
Имате 1 месец срок да подадете опровержение.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 359 пъти

Мнениеот ani1 » 4 Юни 2013, 09:21:36

Да всичко това сме го направи ли... първо си пуснахме молбата със всички нужни документи а имено актове за раждане на децата,адресна регистрация на същите в България документ че са ни спрени детските в България преведени и легализирани..а и свидетелсво за склучен брак ...след това адресна регистрация на мен и съпругът ми в Германия,разрешителното му за работа договорът му за работа след това получихме отговор придружен с формуляри 401 и 411 аз се прибрах вБългария и ги направих тези формуляри първо в София и после в нащта община и ги изпратих на съпруга ми който ги е внесъл на 7 март и на 27 май получихме този отговор....не знам къкъв е проблемът....
ani1
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот ysmivka » 4 Юни 2013, 10:07:43

ani1 написа:. Hinweis; Die groseltan konnen Kindergeld nach demBKGG bei der Bundesagentur fur arbeit Familienkasse Bayern Nord beantragen.
ani1 написа:.Erfullen fur eine Kind mehrere Personen die Anspruschsvoraussetzungen,so wird das Kindergeld derjenigen Person gewahrt,die das Kind in ihren Haushalt aufgenommen hat.

Ako при едно дете се окаже, че много хора отговарят на условията да получават детски, то ги получава тизи при когото детето живее. Според ВКGG дядото или бабата на детето можели да подадат молба за детски при Bundesagentur fur arbeit Familienkasse Bayern Nord.
Проверете дали твоите родители имат право на детски (не мисля да е така ама знае ли човек). Не пропускайте срока за опровержение, тече от датата на получаване на писмото.
Изображение

Потребители благодарили на автора ysmivka за мнението:
ani1
Рейтинг: 4%

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ani1 » 4 Юни 2013, 10:24:43

ysmivka написа:
ani1 написа:. Hinweis; Die groseltan konnen Kindergeld nach demBKGG bei der Bundesagentur fur arbeit Familienkasse Bayern Nord beantragen.
ani1 написа:.Erfullen fur eine Kind mehrere Personen die Anspruschsvoraussetzungen,so wird das Kindergeld derjenigen Person gewahrt,die das Kind in ihren Haushalt aufgenommen hat.

Ako при едно дете се окаже, че много хора отговарят на условията да получават детски, то ги получава тизи при когото детето живее. Според ВКGG дядото или бабата на детето можели да подадат молба за детски при Bundesagentur fur arbeit Familienkasse Bayern Nord.
Проверете дали твоите родители имат право на детски (не мисля да е така ама знае ли човек). Не пропускайте срока за опровержение, тече от датата на получаване на писмото.

Благодаря ти за отговора но от тук прочетеното във форума разбирам че те нямат право на детски след като не живеят в Германия и не плащат данъци ...но ще попитаме,a другото което е аз от февруари месец се прибрах в България защото работих 6 месеца сезонен работник и след това ми отказаха разрешителното за работа и сега съм при децата може би ако и обясним в familienkasse че вече аз си гледам децата а не бабата и дядото да се получи или ще пойскат на ново аз да подам молба ...много е объркващо....но няма да се откажем ...
ani1
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот renafik » 5 Юни 2013, 09:52:17

Здравейте. Най-после получих детските надбавки след 6 месеца борба с фамилната каса . Вапроса ми е следния когато подадох документите януари 2013 двете ми деца бяха тук с мен и ходеха на училище в последствие едното трябваше да се върне април месец в гърция и сега е там и можеби ще остане за една година да живее там. В момента фамилната каса ми плаща за двете деца детски . Според вас какво трябва да направя да си трая или трябва да се обадя на фамилната каса . В гърция малкия е при баща си ние сме разведени и попечителството за детето е мое , баща му не получава никави детски за него .Който знае нещо и се е сблъсквал с такава ситуация нека ме посъветва как да постъпя . В случая няма нищо незаконо , но все пак има едно но............ Благодаря предварително.
renafik
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Тихомир Русев » 7 Юни 2013, 14:23:41

Здравейте ! Моля за съвет ! От февруари тази година живея и работя в Германия ,жена ми дойде 1 месец по късно,тя също работи но от месец март,затова и подадохме молбата за детски от мое име.Имаме две деца които живеят в България и ги гледа майка ми .Получихме отказ от Familienkasse-nach 64 abs.1-нямаме право на детски ,защото децата не живеят в нашето домакинство,право имала бабата -тя да подадяла молба.Тук във форума четох за доста хора със същия отказ,но нито един как е решил в крайна сметка проблема си .След 2 седмици пътуваме за България ,за да вземем децата -ще живеем заедно и ще учат тук .Та мисълта ми е как да постъпя ,да обжалвам ли решението или след като децата вече са тук да подам нова молба ?Благодаря ви !
Тихомир Русев
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот ysmivka » 8 Юни 2013, 11:16:56

Ако знае човек какво ще се случи, да ти даде и съвет.
Тихомир Русев написа:Получихме отказ от Familienkasse-nach 64 abs.1-нямаме право на детски ,защото децата не живеят в нашето домакинство,право имала бабата -тя да подадяла молба.

В това което пишеш има обаче някои неточности. Сравнявам с отговора който е получила ани1:
Nach 64 ABS. 1EStG wird fur jedes kind nur einer PersonKindergeld gezahlt.Erfullen fur eine Kind mehrere Personen die Anspruschsvoraussetzungen,so wird das Kindergeld derjenigen Person gewahrt,die das Kind in ihren Haushalt aufgenommen hat.

Отговарят ли повече хора на условията (предпоставките) да получават детски, ги получава този при когото детето живее. Значи ако бабата при вас не отговаря на условията да получава детски, би трябвало да ги получиш ти.
Изображение

Тихомир Русев

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Тихомир Русев » 8 Юни 2013, 13:48:28

Благодаря ти YSMIVKA,за бързия отговор ! Честно да си призная въобще не съм наясно какво пише ,преведе ми го приятел в България,който изпита трудности при превода ,но като цяло това бил смисъла.Дано да не е нагло но ще постна тук отговора от fAMILIENKASSE ,ако някой може да даде съвет след това, с радост ще го приема !
Nach 64 ABS. 1EStG wird fur jedes kind nur einer PersonKindergeld gezahlt.Erfullen fur eine Kind mehrere Personen die Anspruschsvoraussetzungen,so wird das Kindergeld derjenigen Person gewahrt,die das Kind in ihren Haushalt aufgenommen hat. Nach den hier vorliegenden Unterlagen leben ihre Kinder nicht in ihrem Haushalt ,sondern bei den Grosseltern in Bulgarien. Daher kann nach 63 Abs.1 S. 4EStG in Verbindung mit 2 Abs.4 S.2 Bundeskindergeldgesetz(BKGG) keine Festsetzung des Kindergeldes an Sie erfolgen.
Тихомир Русев
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ysmivka » 8 Юни 2013, 14:51:23

Симпатяга O:) , айде ще се направя на преводач,
Nach 64 ABS. 1EStG wird fur jedes kind nur einer PersonKindergeld gezahlt.Erfullen fur eine Kind mehrere Personen die Anspruschsvoraussetzungen,so wird das Kindergeld derjenigen Person gewahrt,die das Kind in ihren Haushalt aufgenommen hat. Nach den hier vorliegenden Unterlagen leben ihre Kinder nicht in ihrem Haushalt ,sondern bei den Grosseltern in Bulgarien. Daher kann nach 63 Abs.1 S. 4EStG in Verbindung mit 2 Abs.4 S.2 Bundeskindergeldgesetz(BKGG) keine Festsetzung des Kindergeldes an Sie erfolgen.
Според §64 ABS за всяко дете биват изплащани детски надбавки на едно лице. Изпълнят ли за едно дете повече лица правовите предпоставки, детските надбавки получава лицето, отглеждащо детето в домакинството си. Според предоставените документи вашите деца не живеят във вашето домакинство, а при баба и дядо в България. Откъдето според §63 Abs.1 S. 4EStG във връзка с §2 Abs.4 S.2 Bundeskindergeldgesetz(BKGG) детските надбавки не могат да бъдат присъдени на вас.

Последното изречение е вързано на панделка, аз така го разбирам.
Изображение

Тихомир Русев

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот daisymm » 8 Юни 2013, 15:04:28

Тихомир Русев написа: Здравейте ! Моля за съвет ! От февруари тази година живея и работя в Германия, жена ми дойде 1 месец по късно, тя също работи, но от месец март, затова и подадохме молбата за детски от мое име. Имаме две деца които живеят в България и ги гледа майка ми. Получихме отказ от Familienkasse nach 64 Abs.1 - нямаме право на детски, защото децата не живеят в нашето домакинство, право имала бабата - тя да подадяла молба...

Здравейте Тихомир Русев и ani1,

ето и моето тълкуване на отговора от Familienkasse по вашия общ проблем:

ani1 написа: Nach den hier vorliegenden Unterlagen leben ihre Kinder nicht in ihrem Haushalt, sondern bei den Groseltan in Bulgarien. Daher kann nach 63 Abs. 1S. 4 EStGg in Verbindung mit 2 Abs. 4S. 2 Bundeskindergeldgesetz keine Festsetzung des Kindergeldes an Sie erfolgen.

В отговор на информацията, която сте дали при попълване на молбите за Kindergeld, т.е. че децата ви не живеят при вас, Familienkasse се позовава на 64 Abs. 1 EStG и 63 Abs.1 EStGg и прави основателното предположение, че в случая съществуват 2 страни (вие и вашите родители), които могат да претендират за Kindergeld.

Familienkasse нямам как да знае, дали бабите и дядовците в България имат или нямат право да претендират за Kindergeld. Ако те са данъчно задължени в Германия по смисъла на Einkommensteuergesetz (EStG) Abs. 1 и Abs. , то те имат и правото на претенция за Kindergeld.

Липсата на право за претенция за Kindergeld от страна на вашите родители е пряко свързано с доказване на това, че не са данъчно задължени в Германия по смисъла на Einkommensteuergesetz (EStG). Намерите ли начин да докажете това, то спокойно може да пуснете възражението до Familienkasse и да си получите Kindergeld. Как да се докаже това, така че да се признае от Familienkasse, не мога да ви посъветвам.

Вариантите според мен са три:
(1) искате среща с персоналния си съветник от Familienkasse (името му ще намерите на писмото, което ви е изпратено) и обсъждате въпроса какви документи да предоставите като доказателство за това, че родителите ви не са данъчно задължени в Германия по смисъла на Einkommensteuergesetz (EStG) и следователно нямат право на претенции за Kindergeld.

(2) Отделяте 50, 80 или 100 EUR и правите консултация с адвокат, като при необходимост може да се свържете с някой от Адвокатите с български език в Германия. Един адвокат може да ви посъветва най-точно как да действате в конкретната ситуация, така че успехът ви да е гарантиран.

(3) Не трябва да се пренебрегва и подсказаното ви от Familienkasse:
ani1 написа:
...Hinweis: Die Großeltern konnen Kindergeld nach dem BKGG bei der Bundesagentur fur arbeit Familienkasse Bayern Nord beantragen.

T.e. бабата или дядото подават молба до Familienkasse, съответно или получават правото за Kindergeld (много малко вероятно) или получават отказ, който вие по-късно използвате като основание за възражение срещу отказа на Familienkasse по вашите молби.

Този вариант изобщо не го препоръчвам, защото вероятността да се завъртите в "омагьосън кръг" е много голяма. Все пак вариантът съществува и трябваше да го спомена.

Успех! И непременно споделете после как са се развили нещата ...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
Тихомир Русев

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот Тихомир Русев » 9 Юни 2013, 00:53:40

Много благодаря на ysmivka и ****** ,къде да ви намеря за да ви почерпя ? daisymm- много ценни съвети -1 вариант ,със моя немски -финалът ще е като вариант 3 (омагьосан кръг).Аз вече се свързах с една българска фирма-отговорът им беше че наистина нямам право,и тук е момента да благодаря че го има този форум,иначе щях да им повярвам !Свързах се и с друга фирма ,но тук в Германия ,представлявана от българка и нейният съвет беше да подам наново молба след като децата вече са тук,не бях много сигурен и затова се обърнах за помощ към вас .Спирам се на вариант 2-в понеделник ще звъня на адвокатите от списъка,дано да се получи по телефона -най близкия ми е на 120 км, а работим почти всеки ден .Непременно ще споделям как се развиват нещата при мен и не само заради тези които четат с надежда да открият решението на своя проблем,но и заради тези които отделят от времето си за да пишат и да помагат .ysmivka и ****** - почерпката е от мен ,къде и кога вие казвате .Между другото ,****** ти не си ли адвокат ? :)
Тихомир Русев
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ysmivka » 9 Юни 2013, 13:05:07

****** написа:Familienkasse нямам как да знае, дали бабите и дядовците в България имат или нямат право да претендират за Kindergeld. Ако те са данъчно задължени в Германия по смисъла на Einkommensteuergesetz (EStG) Abs. 1 и Abs. 1а, то те имат и правото на претенция за Kindergeld.

За да са данъчно задължени в Германия не трябва ли да пребивават повече от 6м. в страната? Ако си живеят в България то си плащат там и данъците.
От друга страна няма да загубиш нищо ако подадеш нова молба след като децата са тук, детските трябва да получиш от месеца в който си получил и първата заплата.
Изображение

Тихомир Русев

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот renafik » 12 Юни 2013, 09:01:11

renafik написа:Здравейте. Най-после получих детските надбавки след 6 месеца борба с фамилната каса . Вапроса ми е следния когато подадох документите януари 2013 двете ми деца бяха тук с мен и ходеха на училище в последствие едното трябваше да се върне април месец в гърция и сега е там и можеби ще остане за една година да живее там. В момента фамилната каса ми плаща за двете деца детски . Според вас какво трябва да направя да си трая или трябва да се обадя на фамилната каса . В гърция малкия е при баща си ние сме разведени и попечителството за детето е мое , баща му не получава никави детски за него .Който знае нещо и се е сблъсквал с такава ситуация нека ме посъветва как да постъпя . В случая няма нищо незаконо , но все пак има едно но............ Благодаря предварително.
renafik
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот uida » 18 Юни 2013, 23:41:12

Здравейте момичета и момчета,
не мога да формулирам пълномощното което ще трябва, за да се взимат на док от социалните или от Нои. Трябва да упълномощя майка ми (например) да подава, взима,... от Нои, Социални грижи ... Може ли някой да помогне минал по този път.

Предварително благодаря!

Желая успех на всички във форума!

uida
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 16 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Семейство