• Advertisement

Бебе

Форум за семейните българи.

за бремени в германия

Мнениеот caner_rasim » 29 Септември 2012, 02:25:05

здравейте. от 26 декември 2011 год. работим заедно с мъжа ми в германия хесен имаме разрешително за работа 1 год. Осигурени сме в АОК моята заплата е 355 евро на мъжа ми е 420 евро и до тука всичко беше нормално.Но сега съм на болничен от 3 седмици,защото съм бремена на петия месец и сега пак си взех болничен ще продължа със болничния до раждането тъй като работата ми е тежка и работя до 12 часа вечер и това ми тежи естествено шефа малко се ядоса.
Въпросите ми са при този случай на 26 декември 2012 год. ще мога ли да взема безсрочно разрешително за работа
-да ли могат да направят така че да ми прекратят договора и мъжа ми сигурно ще напусне до 1 месец
настояваме да ни направят митфетрах на квартирата за да можем да се възползваме от социаламт но за сега нямаме ако ни направят мъжът ми може и да продължи при нашия случай от къде и какви помощи можем да вземем какво как да направим понеже не разбираме езика моля ви да ни помогнете дано някой да може да ми отговори.Благодаря ви!
caner_rasim
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Бебе

Мнениеот daisy » 29 Септември 2012, 14:53:10

Какъв език знаете и къде точно се намирате? Има различни места, където могат да ви дадат съвет. За съжаление, имам информация само за Берлин, но ако ми кажете къде сте, мога да потърся в нета.
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот itzo75 » 23 Октомври 2012, 18:04:23

Zvezdi4ka, много хубаво описание, благодаря.

И аз сега съм тръгнал по същия път. В ДЕ всичко се урежда за минути , докато не се опре до бълг. власти ...

Имам един въпрос: Бебе, родено в ДЕ, ще получи БГ гражданство, тъй като нямаме 8 години в ДЕ. Немския акт за раждане и Апостила ги набавих. Сега идеята е да го изпратя на баща ми в БГ и той да подаде документи за БГ акт за раждане.

- казаха ми че мога да напиша Пълномощно на бълг. език и да го завери немски нотариус. Вярно ли е ? Някой да го е правил.
- след това ми превеждат само нотариалната заверка на български и заверяват превода.
Това достатъчно ли е за българските власти?

Ще съм благодарен на съвет!
itzo75
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот zvezdichka » 23 Октомври 2012, 21:14:20

Нямам представа дали българсктие власти биха приели пълномощно, заверено от немски нотариус с превод (всъщност се съмнявам да го приемат, защото доколкото знам нотариусите имат териториален обхват на действие, но това подлежи на проверка и доказване с факти).

Според мен по-бързо и евтино би било да напишете пълномощното на български и да го заверите в българско консулство в Германия. Да, знам, че това със сигурност ще ви коства известно количество скъсани нерви, но в крайна сметка със сигурност ще бъде прието от българските власти. Предполагам, че крайната цена също ще е по-ниска (имате само 1 заверка срещу заверка плюс превод при първия вариант). А кой знае, може да попаднете на щастлив служител този ден в консулството и дори да ви се усмихнат :) Питайте ги по телефона какъв точно е реда с пълномощните.

И не на последно място, честито бебе itzo75! :bebok:
Аватар
zvezdichka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот malinapetkova » 11 Септември 2016, 12:33:45

Страхотна тема! Дайте да я раздвижим малко, хубаво е да обменяме информация за всичко, което се случва около нашите бебета.
malinapetkova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Предишна

Назад към Семейство